Виховні години 7 клас

25.04. 
ГКК  До дня пам’яті чорнобильської трагедії «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій Землі».

26 квітня 2025 року виповнилося 39 років з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття. Чотири букви – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка доторкнулася до мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви в безпомічних людей. Тож хай палає свічка пам’яті й надії в день річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Хай полум'я свічок у наших душах зіллється в одне полум'я віри й надії на краще майбутнє.
Прошу переглянути матеріал


23.04.
ТВГ  Правила поводження у громадських місцях.

Кінотеатр, театр, музей, картинна галерея, цирк, бібліотека є громадськими місцями. Їх відвідує багато людей, тому потрібно поводитися так, щоб не заважати й не створювати незручностей іншим людям. У громадських місцях є свої правила поведінки, кожна вихована людина повинна їх дотримуватись.
Кожен з нас неодноразово був свідком неналежної поведінки дитини на вулиці, в магазині або на зупинці транспорту. Маленькі діти найчастіше влаштовують істерики щодо своїх бажань, підлітки – шумлять, псують майно, смітять, а то і курять, лихословлять.
Існують загальні правила культури поведінки в усіх громадських місцях, яких ти маєш дотримуватися:
- культурні навички – це основа життя в суспільстві;

- вихованій людині простіше налагодити відносини з іншими людьми;

- за порушення правил поведінки в громадських місцях можуть покарати їх батьків, а для підлітків з 14-ти років настає особиста відповідальність.
Вимоги до поведінки підлітків, звичайно, набагато складніші, ніж для малюків, але основні, загальні для всіх, наведені у відео.


18.04.
ГКК   «День дозвілля».

Сьогодні проблема збереження природних ресурсів та й життя загалом стоїть особливо гостро. Незворотні зміни клімату, природні катаклізми — природа ставить перед нами дилему: або ми змінимо своє ставлення до неї, або усе живе перестане існувати.

День довкілля дозволяє нам ще раз проаналізувати своє ставлення до навколишнього середовища і замислитися над власним вкладом у це. А зробити кожен може багато, і достатньо для цього лише маленьких кроків: свідоме споживання води, сортування сміття, економія електроенергії, відмова від поліетиленових пакетів й пластикових пляшок тощо.

Щороку у третю суботу квітня в Україні відзначають День довкілля. Це чудова нагода вкотре наголосити на важливості відповідального ставлення до навколишнього середовища.
Якщо кожен змінить себе, то зміниться і поведінка всього суспільства.
Що може зробити кожна людина для екології планети? Почати з екології власної душі.


16.04.
ТВГ « 17 квітня - День пожежної охорони»

Пожежний – це складна і небезпечна професія людей з великим серцем. Ви сильні, рішучі, відважні, сміливі і здатні приборкати одну з найсильніших стихій природи вогонь. Не з чуток вам відомо, яким підступним може бути вогонь, але завжди у поєдинку із ним ви виходите переможцями.

Зараз війна ще з більш лихим, жорстоким, підступним, цинічним ворогом. Ви, пожежні, так само як і всі, хто захищає Україну, не дасте йому жодного шансу. Немає жодного сумніву в тому, що в цій війні є лише одні переможці і це – українці.

Ви наша сила, гордість і незламний дух України! Ми безмежно вами пишаємось і дякуємо за нелегку роботу.

Віримо в перемогу, бажаємо здоров’я, миру, терпіння, оптимізму, вогню душевної теплоти, безпеки і сухих рукавів!

Слава Україні!


14.04. 
ГС «Волонтерство заради миру».
В Україні існує давня традиція суспільної праці, взаємодопомоги, піклування про ближнього. Осіб, які працювали у цій сфері, називали громадськими діячами, альтруїстами, доброчинцями, добровольцями тощо. Настали нові часи і по-іншому стали називати таких людей — волонтери. Волонтерський рух — доброчинна діяльність, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбуткової діяльності, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства
💚 Волонтерство – це світло, яке веде нас крізь темряву до перемоги та гармонії.
💛Праця волонтерів стає фундаментом для економічного і соціального розвитку країни. Це не лише допомога у кризових ситуаціях, а й постійне творення майбутнього через доброчинність, взаємодопомогу та підтримку, що навіть невеликий внесок може змінити життя інших, стати символом надії та підтримки в найскладніші часи. Перемога – це не лише зброя на фронті, але й добро в серці, яке створює єдність і силу нації.
Під час повномасштабної війни волонтери, часто ризикуючи життям, допомагають українським військовим і цивільним. Нині волонтером став фактично кожен українець. Вся Україна – країна волонтерів, для яких ділитися і віддавати тим, кому потрібніше, стало звичкоюСьогодні дякуємо волонтерам за врятоване життя,за своєчасно доставлений дрон чи фліски, за турботу і небайдужість. Волонтери являються потужною частиною нашого суспільства, дякуючи якій Україна вистояла на початку повномасштабної війни і міцно стоїть до цього часу.
Більшість не стомлюється й не опускає руки. Бо хлопцям там у сотні разів важче, ніж нам тут.
Дякуємо всім, хто допомагає нашій країні, за вашу працю, сміливість та здатність вчасно прийти на допомогу!
Волонтери - люди доброї волі.
Люди, які оберігають цей світ!
Разом до перемоги!

https://docs.google.com/presentation/d/1UCPDxkXOP33Q9heytzlL8NM5DvWG7mQg/edit?usp=sharing&ouid=113335629706251474478&rtpof=true&sd=true


11.04.  
ГКК  «11 квітня - всесвітній день визволення в’язнів
з концтаборів»

11 квітня в усьому світі відзначають пам’ятну дату — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів (International Day of Fascist Concentration Camps Prisoners Liberation). Вона встановлена в пам’ять про повстання в’язнів концтабору Бухенвальд, яке відбулося 11 квітня 1945 року. Повсталі зуміли зібрати саморобний радіопередавач і зв’язатися з командуванням 3-ї армії союзників генерала Паттона. Незабаром передові частини американців увійшли в табір.
Усього нацисти збудували 14033 концтабори. На територіях, підконтрольних гітлерівцям, у концтаборах, таборах смерті, в’язницях перебувало понад 20 мільйонів осіб із 30 країн світу. 12 мільйонів не дожили до звільнення. Серед загиблих — 5 млн громадян СРСР, а також 6 мільйонів євреїв з різних країн.
Система концтаборів, вибудувана нацистською Німеччиною, є однією з найжахливіших і найпотворніших речей, до яких докотилося людство. Будь-які спроби виправдати ці злочини є злочином перед пам’яттю про загиблих.
 Щорічно в цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління.


09.04.
ТВГ «Праця прикрашає людину».

Погляньте навколо себе. Гарні будинки і дороги, чудові машини, доглянуті поля і сади — це щоденна людська праця, старання, бажання людини змінити своє життя на краще. Все це — велика людська робота. Все це зробили люди своїми руками, силою думки і розуму. Правду каже народ, що без труда нема плода. Якщо нічого не робити, то нічого і не буде, воно не може саме зробитися, до всього треба прикласти силу і руки, розум і бажання, бо треба, навіть, і тоді нахилитися, як схочеш води напитися. Тому з самого малку дітей навчають працювати, допомагати старшим, щоб діти зрозуміли основне правило життя, що без трудів не їстимеш пирогів, а без діла жить, тільки небо коптить.

Всіляка праця прикрашає людину, якщо вона робить корисну, добру справу. Отже, праця розвиває людину, дозволяє вчитися чомусь новому. Вона сприяє підвищенню рівня розвитку, вмінь та кваліфікації. Життя – це праця і бережливість. Усі найцінніші винаходи людей – це результат їхньої наполегливої праці протягом тривалого часу.


07.04.  
ГС  До всесвітнього дня здоров’я
            «Циферблат життя – здоров’я».
«7 квітня – Всесвітній день здоров'я»
  Здоров'я – це безцінний дар. Його треба шанувати, не витрачати, а примножувати. Здавна люди берегли здоров'я. І щоб про нього дбали інші, відвели окремий день
7 квітня – Всесвітній день здоров'я.
Отож вашій увазі пропоную переглянути презентацію до цього свята.


04.04.
ГКК  "4 квітня - день створення НАТО"
4 квітня 1949 року у Вашингтоні представниками 12-х країн — США, Великої Британії, Франції, Італії, Бельгії, Нідерландів, Люксембурга, Канади, Данії, Ісландії, Норвегії та Португалії — підписано Північно - атлантичний пакт (НАТО) про воєнно-політичний союз, що ставив за мету колективний захист демократичних свобод.
До військово-політичного союзу входять держави Північної Америки та Європи, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949. Основним і незмінним завданням НАТО є захист свободи і безпеки усіх членів Альянсу політичними та військовими засобами.
Сьогодні, в річницю підписання Вашингтонського договору, до НАТО приєднується Фінляндія. Зробивши правильний історичний вибір саме вони стануть 31 країною-членом Організації Північноатлантичного договору.
Майбутнє України – також в Альянсі. Сили безпеки і оборони нашої держави щодня доводять це у протистоянні з російським агресором.
https://www.youtube.com/watch?v=C-3mxrvO98U
https://www.youtube.com/watch?v=FNWeOEIVeCo

02.04.
ТВГ  «Вести здоровий спосіб життя – це модно»

Здоров'я – це єдине, що не можна купити за гроші та обміняти на золото. Наше здоров'я - це те, що визначає нашу тривалість життя. І чим більш недбало ми до нього ставитеся, тим менше відповідно будемо жити. Зрештою, бути здоровим – це модно! 
Багато людей зараз живуть, так ніби у них ще 9 життів. Шкідливі звички, відсутність спорту та банальної гігієни, все це призводить до проблем, хвороб та інших недугів, які ускладнюють життя і не дають насолодитися ним сповна. Але навіть усвідомлення цього їх не зупиняє. Але в порівнянні з 20 століттям, 21 століття пропагує здоровий спосіб життя, нехай не всі його приймають. Якщо раніше було модно стояти з сигаретою у руці, то зараз модно ходити в тренажерний зал. Спорт – це здоров'я. А коли здорова людина займається спортом, це похвально подвійно.
Загалом, здоровий спосіб життя – це сукупність звичок, які допомагають підтримувати тіло та розум в хорошій формі, підвищують якість життя та сприяють довголіттю. Адже, той, хто веде здоровий спосіб життя, завжди сповнений енергії і сил, у такої людини завжди гарний настрій, завжди є бажання щось робити.

https://docs.google.com/presentation/d/1eaIF-_xt8UsWkQnITJGz6d9kc2VFgyA2/edit?usp=sharing&ouid=100976883578757648116&rtpof=true&sd=true


31.03.
ГС  «Сміх продовжує життя».
З Днем сміху, жартів і бешкетних розіграшів! Добрий, веселий сміх - це чудовий вітамін для всіх, наймогутніший і безцінний еліксир життя!
    Сміх і гарний настрій – запорука успіху на весь день. Сміх продовжує життя і наповнює силами. Вже давно доведено вченими, що навіть якщо посміхатися через силу, організм реагує і починається поліпшуватися настрій, а з ним і все інше. 17 хвилин сміху в добу продовжують життя на 1 рік. Сміх зміцнює імунітет і тренує серцевий м'яз. Під час сміху в організмі людини виробляється гормон радості та задоволення — ендорфін. Сміх може, навіть, знижувати тиск.
Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій.
Сміх – це невід’ємна частина дитинства.
Частіше посміхайтеся людям і розмовляйте з ними. Це елементарно, чи не так? Щоб насупитися, потрібно задіяти 72 м’яз, а щоб посміхнутися – 14. Посмішка – перше, що ви помічаєте у інших.
Посмішка нічого не коштує, але багато дає. Вона збагачує тих, хто її отримує. Вона триває мить, а в пам’яті залишається деколи назавжди … Вона створює щастя в будинку, породжує атмосферу доброзичливості і служить паролем для друзів.
Посмішка нічого не коштує, але дорого цінується …
Ви не відчуваєте бажання посміхатися? Що ж в такому випадку можна вам запропонувати? Дві речі. По-перше, змусьте себе посміхатися. Якщо ви на самоті, насвистуйте або муркоче якусь мелодію або пісню. Робіть так, як якщо б ви вже були щасливі, і це приведе вас до щастя.
Я бажаю вам, щоб ваш сміх був завжди добрим і щирим! Зустрічайте посмішкою кожен день та обов’язково діліться нею з рідними та друзями.

З Днем Сміху вас, дорогі діти!

Просто слухате. Павло Глазовий: 

З 1 квітня. Смійтеся, друзі, на здоров'я.


28.03. 
ГКК «Історія, як провідник майбутнього»
до дня історика
28 березня історики в усьому світі відзначають своє професійне свято – Всесвітній день історика. Багато людей недооцінюють цей фах. Проте, саме історики, які достеменно знають наше минуле, можуть вплинути на наше майбутнє.
Здавна побутує стереотип, що історична освіта – це лише прямий шлях до викладацької діяльності, проте фах історика сягає більшої глибини…
Як правило, корінь низки сучасних проблем та конфліктів лежить в далекому чи близькому минулому. І одним із головних завдань історика є проведення паралелей та пояснення тих процесів і закономірностей, котрі є наслідком минулого. На жаль, упродовж багатьох століть на долю нашого українського народу випало багато тягарів. Тягарів, що супроводжують нас і до сьогодні.
Маємо пам’ятати, що хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього.
Отже, зважаймо на це!
https://www.youtube.com/watch?v=j6eZS3PabS8&ab_channel=%D0%92%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8F
26.03. 
ТВГ  До дня Національної Гвардії України (26.03)
«Зростаємо мужніми – рівняємось на героїв»
День Національної гвардії України відзначається 26 березня. Щороку наприкінці березня всіх українських нацгвардійців вітають їхні рідні, друзі та колеги. Професія нацгвардійців дуже важка і відповідальна, особливо у воєнний час. В обов'язки Нацгвардії входить:
- захист важливих державних об'єктів і спеціальних вантажів;
- припинення діяльності злочинних і терористичних угруповань;
- участь в антитерористичних операціях;
- охорона громадського порядку.

Без нацгвардійців наше життя у воєнний час було б набагато не безпечнішим. Тому в цей день варто привітати всіх службовців Національної гвардії України і подякувати їм за нелегку працю.
Вітаємо нацгвардійців і дякуємо вам за службу! Нехай швидше настане мир у нашій країні, а у вашому житті настане спокій. Слава Україні!


24.03.
ГС Бесіди про безпечне поводження з вогнем.
«Вогонь — добрий слуга, але поганий господар»


Є таке прислів’я: «Вогонь — добрий слуга, але поганий господар». Це означає, що вогонь вірно служить людям у побуті й на виробництві, за його допомогою здійснюється безліч корисних справ. Він — давній помічник людини. Однак трапляється, що вогонь з вірного слуги, друга та помічника перетворюється на «поганого господаря» — безжального ворога і руйнівника, який знищує за лічені хвилини те, що створювала природа або людина довгими роками наполегливої праці. Причини пожеж різні. Але найчастіше пожежа виникає тому, що з вогнем поводилися необережно або залишили його без нагляду. Щоб вогонь з доброго помічника не перетворився на небезпечного ворога,
дотримуйся правил пожежної безпеки.


21.03.
Урок-гра до Всесвітнього дня поезії
«Серце віддаю поезії»
"Поезія – це завжди неповторність,

якийсь безсмертний дотик до душі"

 (Л. Костенко)

Поезія – це музика душі, що торкається найтонших струн нашого серця. 
«Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів. Будучи відображенням і дзеркалом суспільства, поезія — головний засіб самоствердження і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку Поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу — це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості».
  Всесвітній день поезії — це свято, яке відзначається в Україні щороку 21 березня (в день весняного рівнодення). Цей день було встановлено за ініціативи ЮНЕСКО: організація вважає, що саме поезія може стати відповіддю на найважливіші духовні запити людства. Але для цього їй потрібно приділити якнайбільше уваги! Саме тому різноманітні заходи до Всесвітнього дня поезії є актуальними та важливими.
Насолоджуйтесь прекрасними виступами у відео!   Поезія об’єднує!

https://www.facebook.com/share/v/1EWBhQb1Mn/ 


19.03.  
ГС «Надзвичайні ситуації та способи їх подолання». 

 Життя, як бачимо, не завжди протікає спокійно. Кожного дня ми з вами слухаємо новини. Скільки серед них прикрих, нещасних випадків, які зненацька спіткали мирних громадян. Як важливо у таких ситуаціях, щоб людина не розгубилася, взяла себе в руки і пригадала, як поводитися за таких обставин, як врятуватися самій і як допомогти іншим.
Дії в надзвичайних ситуаціях потрібно знати кожному, бо це потрібно для безпеки життя кожної людини, а що є важливіше за життя?
17.03.
ГС «Безпечна прогулянка в період війни».

24 лютого 2022 року країна-агресор здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну. У зв'язку з цим, у нашій державі введено воєнний стан.
Агресія, військові дії країни-агресора завдали великих втрат нашій країні, загинули тисячі українців…
Нажаль, військові дії продовжують відбуватися на території України і зараз. Саме тому, нам потрібно бути максимально обережними!
Дотримуватися правил техніки безпеки під час війни!
Будьте здорові, бережіть своє життя і перемога буде за нами!


14.03.
ГКК  До дня українського добровольця  
«Ті, що серцем небайдужі».

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам'ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності нашої держави. Це свято людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист своєї Батьківщини і захищають рідну землю від загарбників. Цього року ця дата актуальна як ніколи.
Сьогодні ми повинні допомагати своїй державі, щоб вона була нероздільною, щоб ми мали свою Батьківщину. Ми повинні допомагати своїм воїнам, які гинуть від кулі ворога, захищаючи нас і нашу Україну. Словом підтримки, невеликим сувеніром, маскувальною сіткою, продуктами харчування, дитячою молитвою за захисника.

https://drive.google.com/drive/folders/1SOtxk7LJnlrHBroRUosmgf53Nz9t3u8S?usp=sharing

12.03.
ТВГ «Види та жанри мистецтва».

 Навряд чи знайдуться ще в історії явища, з якими пов’язано стільки, драм і загадок, знайденого і втраченого щастя, як це було з мистецтвом. Яка ж це чарівна річ – мистецтво! На мовах багатьох народів це слово означає майстерність, уміння. Первозданність природи, первозданність людських почуттів, де находимо їх віддзеркалення? Звичайно у мистецтві. Воно наповнює, збагачує людину, робить її ціліснішою, щасливішою, звернене до її почуттів і впливає на людину з надзвичайною силою. І мовкнуть слова перед чародійством пензля, і бліднуть фарби перед барвистим суцвіттям, що враз починає дихати, шептати казку, сміятися, плакати росами, жити…
https://drive.google.com/drive/folders/1wxye9xKuB74FYM6AF9X-N3_WzTVojT4h?usp=sharing

10.03. 

ТВГ До дня народження Т.Г.Шевченко
«Невідомий Шевченко».
У кожного народу є великі поети, письменники, яких знають всі: дорослі й малі. Для українського народу таким поетом був Тарас Григорович Шевченко. Цього року 9 березня ми святкували 211 років від дня народження видатного мислителя, великого українського поета, художника, відомого усьому світові –
Тараса Григоровича Шевченка.

Тарас Шевченко все своє життя, весь свій могутній талант присвятив українському народові. Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка — живе і вічне. Читаймо Шевченкові твори, вивчаймо їх, шануймо те, що залишив нам у спадок Великий Кобзар, виконуймо його заповіти, які посилав він синам свого народу.
І серед них — найперший і найголовніший:

Свою Україну любіть,

Любіть її… Во время люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.


28.02.
ГКК  Трудове виховання
«Мої обов´язки».
Для того, щоб у сім'ї був лад, у кожного є певні обов'язки. Тато і мама є прикладом для своїх дітей, тому з дитинства ви повинні усвідомити, що з деякими обов'язками ви можете справитися й самостійно. Звичайно, у кожного є свої обов'язки в сім'ї. Наприклад, тато в сім'ї найчастіше заробляє гроші. Мами зазвичай пораються по господарству: готують їжу, прибирають у домі. Діти мають простіші обов'язки: помити посуд, застелити ліжко, витерти пил з меблів...
У дітей ще здавна були певні обов'язки, причому більше, ніж зараз, бо не було техніки, і тому дітям змалку доводилось рубати дрова для грубки, носити з колодязя воду тощо. Їхні батьки теж з тієї самої причини були більш завантажені хатньою роботою.

Отже, сімейні обов'язки існували здавна, існують зараз, їх має кожна людина.
Які твої обов’язки у сім’ї? Як ти допомагаєш рідним?

У кого у твоїй сім’ї найбільше обов’язків? Які обов’язки ви виконуєте разом
Ура! Канікули!
Дорогі  діти, нагадую вам про необхідність дотримання
правил поведінки під час зимових канікул.
Згадаймо основні правила поведінки.
Перегляньте відео:

НЕ ЗАБУВАЙТЕ:

Щодня читати.
Будьте добрими, чемними, вихованими, допомагайте рідним.

Здоров’я всім! Щасливого відпочинку!


26.02.  
ТВГ «Історія місць війни».

         24 лютого 2025 року – третя річниця початку повномасштабної війни, і цей день залишиться назавжди не тільки в історії, але і в пам’яті кожного українця.
24 лютого 2022 року для багатьох українців стало початком нового життя – без спокою, здоров’я, домівок, родинного затишку, друзів та рідних. Але водночас – ці події стали поштовхом до єднання українського народу. Українці своїм прикладом продемонстрували усьому світові свій сталевий характер та незламність. Але ціна цього доказу була страшенно велика – десятки тисяч загиблих, сотні тисяч зруйнованих будівель, міста-привиди…. Дуже багато української землі вразили ворожі ракети. Ми вшановуємо пам’ять загиблих героїв, висловлюємо безмежну вдячність Збройним Силам України, волонтерам, медикам і всім, хто бореться на фронті, в тилу і за кордоном. Попри всі труднощі, ми продовжуємо відстоювати своє майбутнє. Україна сильна, бо за неї стоять люди, які вірять у перемогу і справедливість. Усі ми українці сподіваються, що скоро до нас усіх завітає мир, де будуть панувати добро, злагода та щастя.
Україна це ми. Єдині. Сильні. Незламні.

24.02.
ГС «Пам'ять про тих, хто згасли мов зорі».

24 лютого минає 3 роки від початку жорстокого, злочинного повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Ворог напав підступно, зухвало, віроломно… Сотні авіабомб розбудили мирних українців лютневого ранку 2022 року.

Три роки запеклої боротьби…

Три роки надзвичайно важких днів і ночей…
Три роки нескінчених повітряних тривог…
Три роки болючих втрат.

АЛЕ ТАКОЖ ТРИ РОКИ СИЛИ, ЄДНОСТІ, ХОРОБРОСТІ ТА ЗВИТЯГИ,

ТА ГОЛОВНЕ – ТРИ РОКИ НЕЗЛАМНОЇ ВІРИ У ПЕРЕМОГУ!

Збройні сили України, Український народ продемонстрували світові приклади мужності, стійкості, сміливості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом.

ВИСТОЯЛИ – ПЕРЕМОЖЕМО!!!


19.02.  
ТВГ   «Земні шляхи Героїв Небесної Сотні».
до дня пам’яті героїв Небесної сотні.

День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії та територіальну цілісність України і завдяки яким змінено хід історії нашої держави.
День Героїв Небесної Сотні – жалобний день, але він не про смерть, а про героїчну боротьбу, самопожертву, готовність українців захищати державну незалежність України, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Тисячі поранених і майже 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів упродовж зими 2013 та навесні 2014 років.
Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!»

https://www.youtube.com/watch?v=ucKlfdle_dg


17.02.
 ГС «Почни свій день з обіймів».
З обіймів починається життя людини – адже перше, що робить мати після появи своєї дитини на світ – обіймає його. Обійми супроводжують нас протягом усього життєвого шляху – обіймаються друзі, закохані, родичі. Обнімаються, вітаючи один одного, висловлюючи свої почуття. Обійми – символ близькості і любові. Тому присвячений обіймам день знайшов буквально всенародну підтримку і в світі, і в нашій країні.
Обіймайтесь, адже це покращує настрій!

14.02.
          День єднання
ГКК   «Україна єдина»
Єдина, бо сильна. Сильна, бо єдина –
Це ти, непокірна моя Батьківщина.
Ти – єдність мільйонів хоробрих  сердець,
Бо кожен із нас – за свободу борець!
Президент України зазначив: “Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання”.
Сьогодні ми як ніколи розуміємо і відчуваємо справжній зміст цього свята. Це не історії з книжок, це наша реальність. З перших днів повномасштабного вторгнення українці стали пліч-о-пліч і продовжують йти до своєї спільної мети – вибити ворога з рідної землі. Лише тоді, коли ми разом, ми є великою, непереможною силою. З історії ми бачимо, що тільки об’єднавшись в єдине ціле,  ми можемо здолати будь – якого ворога, навіть найсильнішого.
Миру і затишку, добра й  Перемоги нашій українській землі! 


12.02.
ТВГ  До дня пам´яті воїнів інтернаціоналістів.
«Афганістан - то біль і смуток, чиєсь обірване життя»
Минають дні, ідуть роки.
Життя листки перегортає.
А біль Афгану – навіки,
В душі чомусь не замовкає.
Українські чоловіки та жінки завжди славилися мужністю, героїзмом, вірністю військовому обов’язку. Так було і триває досі.

Щороку 15 лютого в Україні відзначають День пам’яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів та День виведення військ з Афганістану.
Війна в Афганістані – це жахливе військове вторгнення СРСР до Афганістану, яке тривало протягом майже 10 років – 1979-1989 рр. Тисячі невинних людей, сімей, військових загинули під час жорстокого та виснажливого протиборства. Серед них є й наші земляки. Більше 160 тисяч українців виконували свій військовий обов’язок в Афганістані, понад 3 тисячі з яких більше ніколи не повернуться додому.
15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон. Відтоді ця дата увійшла в історію як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Цього дня ми вшановуємо тих, кому довелося виконувати бойові накази своєї Батьківщини поза її межами, жертвуючи власним життям. Дякуємо всім ветеранам трагічної війни!
Світла пам’ять загиблим!

10.02.
ГС  Бесіди з безпеки життєдіяльності
"Твоя безпека у твоїх руках"
Людина постійно перебуває у приховано небезпечному середовищі. Як зробити своє життя безпечним? Невже потрібно відмовитися від занять спортом, розваг, ніколи не дивитися телевізор, не користуватися газовими приладами? Авжеж, ні! Невід'ємною частиною нашого життя має стати дотримання правил безпеки. Часто причиною небезпеки стає сама людина, коли порушує правила безпечної поведінки. Та якщо вже сталася така ситуація, то треба діяти спокійно, не піддаватися паніці, намагатися якнайшвидше зменшити вплив небезпечних факторів, вибрати найбільш безпечний шлях виходу з ситуації та повідомити рятувальні служби. Це допоможе захистити ваше здоров'я і життя, здоров'я і життя інших людей, зробить безпечним помешкання, довкілля.
 Сьогодні ми розглянемо ситуації, якими потрібно користуватися для безпеки життя.


07.02.
ГКК   Усний журнал
    «Унікальні професії».
У світі існує безліч цікавих професій. Іноді вони здаються вигадкою, але факт існування унікальних професій - очевидний.
Якщо познайомитися з цими професіями – ви здивуєтесь!
Отож, розпочинаємо знайомство з унікальними професіями!


05.02.
ТВГ до Дня безпечного Інтернету (06.02)

Можливість отримати будь-яку інформацію не виходячи з дому – реальність. Це стало можливим завдяки Інтернету. Він дозволяє знайти потрібну інформацію, розширює коло твого спілкування. Але спілкування в Інтернеті приховує небезпеку, яка проявляється в тому, що ти не бачиш свого віртуального знайомого, а тому не можеш бути впевнений у тому, що ця людина безпечна для тебе.
  Смартфон, планшет чи комп’ютер з доступом до інтернету відкриває перед тобою безліч можливостей. Запам’ятай, що наше життя та перебування в інтернеті тісно пов’язані
між собою. І кожна наша дія в мережі (публікація фото чи відео, повідомлення
другу чи подрузі, коментар під постом) мають величезний вплив на нашу
реальність поза девайсами. Важливо не знецінювати це.
Отож, як це зробити:
Повідомляти дорослих про невідомих вам людей, які намагаються
встановити з вами контакт у мережі.
Не переходити за посиланнями у соціальних мережах.
Не переглядати неналежний контент.
Обговорювати з батьками тему інтернету.
Контролювати свій час в онлайні.
Налаштувати приватність своїх акаунтів у соціальних мережах.
Пам’ятай про правила безпеки, і тоді вони будуть твоїми надійними помічниками для розваг та навчання.

03.02.
ГС  Бесіди про шкідливість комп’ютерних ігор.

Ми живемо в час небувалого злету інформаційних технологій. Сьогодні світ заполонили комп’ютери. Деякі діти і навіть дорослі замість спілкування з реальними друзями спілкуються лише у соціальних мережах, комп'ютерні ігри замінюють їм рухливі ігри, прогулянки на свіжому повітрі. Через надмірне захоплення комп'ютером у багатьох виникає комп'ютерна залежність. І подолати її буває дуже важко. Тому запам'ятайте: безперервне заняття за комп’ютером має становити 15 хв. Під час роботи за комп'ютером слід робити перерви. Дотримуйтесь правил користування комп’ютером, Інтернетом, не захоплюйтесь комп'ютерними іграми, а більше відпочивайте на свіжому повітрі, спілкуйтеся з рідними та друзями.
https://www.youtube.com/watch?v=sx6ky2koWpc&ab_channel=%D0%90%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B9%D0%94%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%BE%D0%B2
https://www.youtube.com/watch?v=v5DgLOfh5mc&ab_channel=%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D1%96%D1%8F%22%D0%9E%D1%80%D0%B1%D1%96%D1%82%D0%B0%22


31.01.
ГКК  «Мої цінності»
Цінності - це те, що особливо важливо для людини.
Головні життєві цінності людини. Які вони?
У світі, де дуже багато спокус, вислизають від уваги основні життєві цінності людини. Коли ми постійно кудись поспішаємо, намагаємося щось встигнути, цінності працюють надійним орієнтиром, що допомагає не збитися зі шляху. Коли ми діємо відповідно до них, ми отримуємо величезне задоволення від цієї діяльності. І навпаки, якщо наші дії не підтримують наші цінності, ми відчуваємо занепад сил, неспокій, стрес. Дивно, але навіть проблеми зі здоров'ям, складності у прийнятті рішень - це слідства невідповідності наших дій життєвим цінностям. Що ж робити? Як втримати в полі зору найважливіше?
Відповіді на ці та багато інших питання ви знайдете переглянувши презентацію.

29.01.
 ГС  До дня пам’яті Героїв
Крут «Це було під Крутами».

29 січня 2025р. - 107 річниця історичного бою під Крутами.

1918 року молоді захисники УНР власною кров’ю вписали нову сторінку в історію
українського визвольного руху.
Бій під Крутами — символ героїзму української молоді. Тоді, холодного січневого
дня 1918 року, в нерівному бою проти ворога виступили зовсім юні, але нескорені
Захисники України. Вони зустріли ворога біля залізничної станції Крути. Понад 5
годин українці стримували наступ, завдаючи ворогові значних втрат. У сутінках українська армія вимушена була відступити.

Більшовики розстріляли 28 полонених юнаків. Згодом юнаків поховали на
Аскольдовій могилі у Києві.

Вшановуймо пам’ять загиблих у бою під Крутами, чия смерть стала символом
патріотизму у боротьбі за незалежну Україну.

27.01.
ГКК  «Свіча Голокосту не згасне».
27 січняце Міжнародний день пам´яті жертв Голокосту.
Цей день було обрано не випадково: саме 27 січня 1945 року було звільнено від фашистів найбільший з гітлерівських концтаборів, Освенцим, розташований в 70 кілометрах від Кракова. Всього у фашистських таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.
Що ж таке Голокост? Голокост, Шоа – переслідування та масове винищення нацистами єврейського населення Європи під час Другої світової війни. Жертв знищували лише за етнічну приналежність.
    Німецькі нацисти страчували українські сім’ї за переховування євреїв, залишаючи сиротами дітей. Історія Другої світової війни показала, що за євреями пішли з життя мільйони українців та інших слов’янських народів. Україна має свій Голокост. Пройшовши через страхіття Голодомору, українці як ніхто інший розуміють біль єврейського народу. Ми зобов’язані берегти пам´ять про Голокост і не допустити повторення подібного пекла у майбутньому.


24.01.
ТВГ «Інтернет – добро чи зло».

Можливість отримати будь-яку інформацію не виходячи з дому – реальність. Це стало можливим завдяки Інтернету. Він дозволяє знайти потрібну інформацію, розширює коло твого спілкування. Але спілкування в Інтернеті приховує небезпеку, яка проявляється в тому, що ти не бачиш свого віртуального знайомого, а тому не можеш бути впевнений у тому, що ця людина безпечна для тебе.
  Смартфон, планшет чи комп’ютер з доступом до інтернету відкриває перед тобою безліч можливостей. Запам’ятай, що наше життя та перебування в інтернеті тісно пов’язані
між собою. І кожна наша дія в мережі (публікація фото чи відео, повідомлення
другу чи подрузі, коментар під постом) мають величезний вплив на нашу
реальність поза девайсами. Важливо не знецінювати це.
Отож, як це зробити:
Повідомляти дорослих про невідомих вам людей, які намагаються
встановити з вами контакт у мережі.
Не переходити за посиланнями у соціальних мережах.
Не переглядати неналежний контент.
Обговорювати з батьками тему інтернету.
Контролювати свій час в онлайні.
Налаштувати приватність своїх акаунтів у соціальних мережах.
Пам’ятай про правила безпеки, і тоді вони будуть твоїми надійними помічниками для розваг та навчання.

22.01

ГС  До Дня Соборності України
«Соборна Українаодвічна мрія народу».

День Собо́рності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
    Соборність України – це результат тривалої боротьби українського народу за свою свободу та незалежність. І подвиги героїв України ХХІ століття доводять, що за понад 100 років бажання українців жити в соборній незалежній Україні тільки укріпилося. Сьогодні ми знову боремося за свою єдність, волю, правду. Ми щиро вдячні усім синам і донькам України, які захищали і продовжують захищати нашу країну. Пам’ятайте, діти, що ви майбутнє України, а Україна – це ви!
Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі ― на нашій славній Україні.
З Днем Соборності України!
https://docs.google.com/presentation/d/1lzyOg4-ZhHZB9HLaZ4NDEd942M-8Zj7T/edit?usp=sharing&ouid=113335629706251474478&rtpof=true&sd=true 


20.01.

ГС «7 чудес України».

Україна — це наш рідний край, земля, де ми народились, уперше побачили і пізнали світ, почули колискову пісню, рідну мову, відчули любов і ласку — це наша найдорожча у світі Батьківщина. Кожен народ любить свою батьківщину, робить усе для процвітання своєї держави, для її слави.
 Але щоб бути справжнім патріотом своєї Батьківщини, потрібно не тільки любити свою рідну землю, а й знати її історію, вивчати культуру, звичаї, побут і традиції народу.
 
Сьогодні на нас чекає захоплива мандрівка місцями, які називаються
 
Сім чудес України.
Ми побуваємо в різних куточках нашої країни і дізнаємося багато цікавого!

21 Серпня 2007 року в Україні було проведення всеукраїнське інтернет голосування за підсумками якого було обрано 7 історико - архітектурних чудес України, якими стали:

№ 1
Києво-Печерська Лавра в місті Київ


№3 Заповідник
“Кам’янець” в Кам’янець – Подільську
№ 4 Хотинська фортеця. Хотин
№ 5 Запорізька Січ, Острів Хортиця (Запорізька область)

№ 6 Херсонес (Крим, Севастополь)
№7 Софія Київська (м. Київ)

https://www.youtube.com/watch?v=8ihMWuWhXLY&ab_channel=%D0%A4%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%83

27.12.
ГКК  «Пригоди у пошуках Нового Року».

Наближається Новий 2025 рік - свято, на яке з нетерпінням чекають багато дорослих і дітей. За східним календарем покровителем та твариною-символом Нового 2025 року пройде під знаком Зеленої Дерев'яної Змії. В Китаї 2025 рік прийде 29 січня 2025 року і закінчиться 16 лютого 2026 року. За віруваннями жителів Піднебесної, це буде період змін, нових можливостей, адже змія є символом гнучкості, мудрості, адаптації. А тому дуже важливо привітати з Новим роком всіх своїх рідних та друзів.
  Новий рік – це час загадувати бажання, це час чудес. У це прекрасне свято, прийміть мої щирі вітання! Нехай всі ваші мрії і всі найзаповітніші бажання здійсняться в цьому році і нехай зелена дерев’яна змія принесе вам радість, сміх, гарний настрій, тепло домашнього вогнища і щастя!
Щасливого вам Нового року, вітаю!
З Новим Роком! Всім добра,
Світла, посмішок, тепла,
Миру, радості, достатку
І у справах всіх – порядку!

Хай печалі із журбою
Рік старий візьме з собою.
А в Новому – тільки щастя
І чудовий світлий настрій!
https://www.youtube.com/watch?v=kEJlBBtseTI
https://www.youtube.com/watch?v=u2nfVmUSwnM 

Бажаю вам гарних, веселих та безпечних зимових канікул!!!
«Мої безпечні зимові канікули»
Правила безпеки під час зимових канікул
Зимові канікули – пора відпочинку та розваг! Але щоб вони були веселими та корисними, необхідно пам’ятати про безпечну поведінку!
Згадаймо основні правила поведінки на час зимових канікул.
Пропоную переглянути відео:
https://www.youtube.com/watch?v=MlPDNjum12I
https://www.youtube.com/watch?v=eTU1hpcC7XY

 

25.12.  

Новорічна виховна година «Новорічні свята».

Закінчення першого семестру навчального року співпадає з довгоочікуваними Новорічними та Різдвяними святами, яких так чекають і діти, і дорослі, тим більше, що попереду зимові канікули. Новий рік - це свято, коли чудеса трапляються щосекунди. У переддень Нового року  ми всі знову починаємо вірити у казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання. Усі ми чекаємо подарунків, веселого настрою, а головне — чудес. Чарівне дійство завітає обов’язково і до вашої родини.
https://www.youtube.com/watch?v=ZNCf_hGRCVY
Новорічний онлайн - квест. https://www.youtube.com/watch?v=Iimb0R-KooE
Українські традиції святкування
https://www.youtube.com/watch?v=ufXWyM7kUw0

23.12.
ГС Зимові свята. «Моя ялинка краща».

В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, буде покараний людьми й Богом. Така людина блукає світом, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку, бо вона загублена для свого народу. Традиції, як неписані закони, народжуються разом із народом і передаються з покоління в покоління, тобто стають традиційними. Ми також не повинні їх забувати.
Зимовий цикл свят припадає на поворотний момент у природі – зимове сонцестояння та на початок нового року, коли у людини виникає природне бажання передбачити майбутнє і водночас вплинути на нього. Саме тому в обрядах зимових свят так багато колядувань, щедрувань, ворожінь. В народі говорять: «Зима прийшла і празничків привела». І дійсно взимку майже щодня – свято. Зимових свят чекають з нетерпінням дорослі і діти. Та чи знаємо ми, як їх святкувати? Цикл зимових свят розпочинається:

https://www.youtube.com/watch?v=kcE_amZmYuc&ab_channel=%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%B9%D1%81%D1%8F%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%B9%D1%81%D1%8F%21

https://www.youtube.com/watch?v=j6OffVrq3d0&ab_channel=%D0%94%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%87%D1%96%21%D0%A3%D1%81%D0%B5%D1%86%D1%96%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%87%D1%96%21

20.12.
ГКК  «Міжнародний день дружби та солідарності людей».

22 грудня 2005 Генеральна Асамблея ООН проголосила, що Міжнародний день солідарності людей (International Solidarity Day) буде щорічно відзначатися 20 грудня.
Резолюція ООН посилається на Декларацію тисячоліття, в якій говориться, що солідарність в ХХІ столітті – одна із фундаментальних цінностей людства.
Солідарність – єдність переконань і дій, взаємодопомога і підтримка членів соціальної групи, що ґрунтуються на спільності інтересів і необхідності досягнення загальних суспільних цілей, спільна відповідальність.
Міжнародний день солідарності людей висвітлюється усіма засобами масової інформації, включаючи статті в журналах, промови на офіційних заходах, нотатки у вебблогах. На документах і матеріалах, що сприяють просуванню Дня, можна побачити емблему ООН — проекцію Землі, центровану на Північному полюсі, яка охоплює всі континенти, окрім Антарктиди, і чотири концентричних кола, що представляють рівні довготи. Проекція оточена гілками оливи, що символізують мир.
У нашому світі не можливо жити без доброго відношення до людей, толерантності, поваги та підтримки. Давайте завжди знаходити спільну мову і поважати один одного.

https://www.youtube.com/watch?v=7LAVVvytZMA
https://drive.google.com/file/d/1LMAPfd1LGEq1pXxhtEiwOTV4HDj1kGJW/view?usp=sharing


18.12

Що таке "доброчесність"?

У латинській мові є відповідник українського слова доброчесність – «integritas», яке означає розсудливість, цілісність, завершеність. А в переносному значенні – чистота, правильність, невинність.

В англійській мові зберігся корінь цього слова («integer» – цілий). Англійське «integrity» позначає стан цілісності, об’єднання, а також якість чесної людини, яка має сильні моральні принципи.

Так, доброчесність у Великому тлумачному словнику сучасної української мови пояснюється як властивість за визначенням «доброчесний», висока моральна чистота, чесність. А доброчесним є той, хто живе чесно, дотримується всіх правил моралі.

Правдива історія про доброчесність:

16.12.
ГС  «Що таке академічна доброчесність».

Два поняття Чесність і Доброчесність. Які слова спадають вам на думку, коли ви описуєте чесну і доброчесну людину?

Бути чесним означає бути відкритим, довіряти та бути достойним довіри. Коли люди чесні, можна бути впевненим, що вони не обмануть, не вкрадуть та не шахраюватимуть. Коли навколо усі чесні, то ти впевнений, що речі є саме такими, якими здаються.

Бути доброчесним означає відстоювати те, у що віриш, що є правильним, що є найвищою цінністю. Це означає бути чесним та щирим з іншими та з собою. Ти є доброчесною людиною, коли твої слова відповідають твоїм вчинкам.
     Але чи знає хтось, що таке академічна доброчесність? На відміну від широкого поняття «доброчесності», «академічна доброчесність» — це категорія нормативна, прописана у законодавстві й міжнародному праві. Чітке визначення академічної доброчесності закріплене в Законі «Про освіту».

Відповідно до статті 42 Закону України «Про освіту»:

Академічна доброчесність — це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.
Правила академічної доброчесності для учнів:

  • 1.                 Будь самостійним
  • 2.                 Висловлюй власну думку
  • 3.                 Не обманюй
  • 4.                 НЕ списуй з ГДЗ
  • 5.                 Дотримуйся правил цитування
  • 6.                 Вказуй назву джерела
  • 7.                 Вказуй назву роботи, автора
  • 8.                 Поважай працю інших
  • 9.                 Будь відповідальним
  • 10.            Будь чесним до себе до інших!

https://www.youtube.com/watch?v=rveIuv6CctQ&ab_channel=%D0%97%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%A1%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BB%D0%B0

13.12.
ГКК  «Пам´ятаємо героїв ЧАЕС»
до Дня вшанування пам’яті ліквідаторів ЧАЕС


14 грудня – день, коли Українська держава вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Насамперед, це день мужніх та самовідданих людей, які прийняли доленосний виклик — захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС енергоблоку.
Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму. Тож у День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч, хто відвів біду від прийдешніх поколінь.
Водночас у житті українців Чорнобиль є і буде незагойною раною. Цей день вкотре нагадує про важливість особливих заходів безпеки у сфері використання мирного атома. Адже світ такий крихкий, а людство, впроваджуючи винаходи, має бути пильним, щоб не знищити планету.

11.12.
|ТВГ «Дитяча праця і права дитини»
Дитинство – найпрекрасніша пора людського життя. І кожен, хто приходить у цей світ повинен бути щасливим. Але щасливими не народжуються, ними стають. Вирішальну роль у щасті людини відіграє сім’я, проте щастя дітей залежить і від того, як піклується про дітей держава. Тож давайте поговорити про дитячу працю і права дітей, тобто про ваші права. Дуже важливо, щоб ви знали свої права, і не тільки знали, але й уміли ними користуватись. Праця є важливим фактором у виховання кожної людини.
У багатьох країнах діти та підлітки допомагають батькам поповнюючи бюджет сім’ї або ж знаходять для себе заробіток деінде для того, щоб мати кишенькові гроші на власні витрати. Дитячий фонд ООН вважає, що праця корисна, якщо вона сприяє фізичному, розумовому і духовному розвитку, не заважає навчанню у школі, відновленню сил і відпочинку.

 У статті 43 Конституції України сказано „ Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується”.

Оскільки всі учні в класі неповнолітні, то давайте поговоримо, про права на працю неповнолітніх осіб.
Прошу переглянути відео

https://www.youtube.com/watch?v=CSYDT6PttCM&ab_channel=%D0%A1%D1%83%D1%81%D0%BF%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B5%D0%A0%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5


09.12.
ГС    До міжнародного дня боротьби з рабством.
       «Живи вільно»

Торгівля людьми є порушенням прав людини, становить
загрозу гідності та недоторканності конкретної людини і
може стати причиною рабського становища жертв такої
торгівлі.
(Витяг з преамбули до Конвенції Ради Європи про боротьбу з торгівлею людьми)

Рабство може здатися застарілим поняттям, адже в більшості колоній воно було скасовано ще в XIX столітті. Однак вважати, що рабство в сучасному світі повністю викоренено, буде помилкою. Існують сучасні форми рабства, такі як торгівля людьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах. За деякими оцінками, кількість людей, які перебувають у рабстві - 27 мільйонів чоловіків, жінок і дітей, позбавлених людських прав і гідності.
Торгівля людьми – це злочин та порушення прав людини, що включає в себе вербування, контроль та використання людей задля отримання вигоди від ïх експлуатаціï. Використовуючи силу, обман та маніпуляції, людей по всьому світу в 21-му сторіччі продають та купують проти їх волі.  На жаль, Україна залишається країною постачання, транзиту та поступово стає країною призначення для торгівлі людьми. Випадки торгівлі людьми також зафіксовані всередині України.
У Міжнародний день боротьби з рабством, ми ще раз хочемо нагадати, що жертвою торгівлі людьми може стати кожен, неважливо якого віку, віросповідання, чи статі. Убережіть себе та своїх близьких, будьте проінформовані.

https://docs.google.com/presentation/d/1d1ghRLyRT2PMAMV9nPIiwidyHsGTg8vi/edit?usp=sharing&ouid=113335629706251474478&rtpof=true&sd=true
https://docs.google.com/presentation/d/1JI2jRgUfPA6gZUSrL_7iMv06VYVA6kpQ/edit?usp=sharing&ouid=100976883578757648116&rtpof=true&sd=true

06.12
ТКК  «Ми будемо боротись, доки стане сил».
  до Дня Збройних сил України

День Збройних сил України відзначається щорічно 6 грудня. Це свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу та звитязі яких, ми можемо почуватися у безпеці.
День Збройних сил України - одне з найважливіших свят цього року, адже ЗСУ зараз є нашою опорою. Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною, але у 2023 році під час повномасштабної війни його важливість зросла ще більше. ЗСУ - це меч і щит України, наша опора і захист. Найкращі сини і дочки України борються в Збройних силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини.

https://www.youtube.com/watch?v=yvoPi7p17pE


«У Миколая в ранній час подарунки є для нас».
Миколай Чудотворець - один із найшанованіших святих у православ'ї. Його вважають покровителем сиріт, бідних, хворих, мандрівників та військових. Вважається також, що цей святий став прообразом Санта - Клауса. День пам'яті чудотворця - у грудні, але за новим церковним календарем дата свята зсувається. Тому в Україні День Святого Миколая за новим стилем тепер відзначають 6 грудня. Діти дуже люблять це свято, коли оживає диво і можна знайти під подушкою смаколики. Святий Миколай поспішає, він принесе в твій дім чудеса! Я бажаю, щоб в цей день панували лише хороші емоції, здійснилися заповітні мрії і було багато солодощів.
Нехай Миколай принесе до вашої хатини мир і щастя у родину!
З цим дивним, чарівним, добрим святом — 
з Днем Святого Миколая!
https://www.youtube.com/watch?v=bvAhfaEjpE8

04.12.
ТВГ  «Милосердя в нашому житті».


Здавалося б, творити добро й робити добрі справи та вчинки простіше простіше простого. Адже це не вимагає від людини жодних надприродних зусиль. Усього навсього необхідно лише слідувати за велінням свого серця і, роблячи щось хороше, думати про те, як приємно це буде для іншої людини.

Робити добро – це допомогти літній людині перейти через дорогу, це заступитися за того, над ким знущаються. Зробити добру справу –  це допомогти людині, яка послизнулася, піднятися, це зняти з дерева злякане кошенятко чи нагодувати бездомну тварину. Доброта – це поклик душі, коли ти просто не можеш вчинити інакше, окрім як допомогти своєму другові, батькам, а навіть і просто сторонній людині, якій потрібна допомога.

Пригадуються слова Джека Лондона: «Кістка, кинута собаці, не є милосердя; милосердя — це кістка, поділена з собакою, коли ти голодний не менше неї». Є невеличкі добрі справи, а є такі, які насправді робляться, незважаючи на масштаби, не для того, щоб здобути славу, рейтинги, а проте стають великими. Милосердя й доброта - як два крила, на яких тримається людство.
Як же могло так статися, що милосердя втратило сьогодні свою цінність, а його зміст звівся в основному до милостині. Невже для того, щоб виіскрити доброту із наших сердець, потрібні землетрус? Чи Чорнобильська катастрофа ? Хіба без них не можна бути милосердним? Хіба в звичайному плині днів немає людей, які потребують допомоги?

А тому основне ваше завдання, поряд із тим, що ви повинні здобувати знання, ви повинні вчитися жити у цьому великому світі за законами добра та милосердя, вміти розрізняти добро і зло.
Нехай ніколи не за­тьмарить вашу душу зла справа. Хай тепло ваших сердець зігріває усіх — і рідних, і друзів, і навіть незнайомих лю­дей. І тоді настане час, коли ви зможете сказати: «Я роблю важливу справу  — приношу людям радість!».
https://www.youtube.com/watch?v=2tvMeoLXgYo&ab_channel=%D0%9E%D0%BB%D1%8C%D0%B3%D0%B0%D0%93%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B7%D1%96%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B0


02.12. 
ГС До всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.
«Червона стрічка, як символ розуміння»

1 грудня Організація Об’єднаних Націй відзначатиме Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Разом з цим ООН констатує, що у світі вперше за довгий час зменшилась кількість смертей внаслідок цієї недуги. У світі сьогодні нараховують 34 млн. ВІЛ-інфікованих. Більшість з них є поза ризиком негайної смерті завдяки вільному доступу до медикаментів. Лікування, кажуть фахівці, сповільнило розвиток хвороби і зменшила кількість нових інфікованих, як також допомогло запобігти смерті 700 тисяч людей хворих на СНІД.

https://www.youtube.com/watch?v=vbIztGSF5E8
https://www.youtube.com/watch?v=ZdrvqeI2YAI&list=PLFr8eCuQr2MAg96-pSwarP1gXP3NmJ5m8

29.11.
ГК    «Ми за життя без насильства». 

 
  На жаль, ми живемо у світі де існує таке негативне явище, як насилля. Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, приниження. Ми вже звикли сприймати насильство, як щось неминуче. Ми самі часто стаємо очевидцями хамської поведінки на вулиці. Насильство виявляється у найрізноманітніших ситуаціях. Але ж  прояви насильства порушують права людини, принципи  вільного та справедливого існування. А коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас в домі, в школі, на вулиці, ми можемо зупинити його?

Що ж таке насильство?

Насильство – це дії, що принижують людську гідність, завдають шкоди здоров’ю, а іноді й життю.
 Насильство в сім'ї – це стосунки між близькими людьми, коли один гнобить або заподіює іншому фізичної або моральної шкоди; систематичні агресивні і ворожі дії щодо членів сім'ї, внаслідок чого об'єкту насильства може бути заподіяна шкода, травма, приниження, а інколи навіть і смерть.

Як діяти? Куди звернутися особі, яка постраждала від насильства?

Прошу переглянути відео:
https://www.youtube.com/watch?v=Na5SA4wyCtA
https://www.youtube.com/watch?v=O5PNSU7jVcE
https://www.youtube.com/watch?v=QQnsKxZn_V4
https://www.youtube.com/watch?v=ISNUj2PaNAs

27.11.
ТВГ   «Моя майбутня професія: правила вибору».

У світі існує більше 50 тисяч професій. Як знайти серед них свою? Скільки з них ми собі більш-менш уявляємо? На що орієнтуватися? На запитання: «Ким ти хочеш стати після школи?» - не кожен може відповісти. Що ж потрібно для того, щоб зробити свій професійний вибір?
Щоб вибрати свою справу розумно, потрібно для початку розібратися у собі. Ознайомтеся у презентації з основними типами професійної діяльності людини.

https://docs.google.com/presentation/d/1xHw-KLy8AfbTc_P4uKiiYACCYyoWtFre/edit?usp=sharing&ouid=100976883578757648116&rtpof=true&sd=true

25.11.
ГС  До Дня пам´яті жертв Голодоморів (23.11)
«Чорна дошка пам’яті».

Як сталося, що без стихії, без засухи, без війни в самому серці цивілізованої Європи – в Україні небачений голод забрав життя мільйони людей?! Що це було?

Ці питання протягом десятиліть тривожили світову громадськість.
 Нині ми знаємо, як це сталося.

1933-й рік … найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю народу найродючішої та найблагодатнішої землі.

Багатостраждальна історія нашого народу. Ми не повинні забувати тяжких її сторінок. Страшно навіть через 90 років ступати болючими стежками страшної трагедії, яка сталася на благословенній землі українського краю. Це був не голод, а зумисно підготовлений голодомор.
На знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору кожну четверту суботу листопада з 16 години приєднуйтесь всією родиною до всеукраїнської акції «Засвіти свічку!». Із настанням темряви засвітіть і поставте свічку на підвіконня так, щоб її було видно знадвору. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів.
https://docs.google.com/presentation/d/1lYcvLDOHLAjF0xMliC1ZNHgydvcU-ZFa/edit?usp=sharing&ouid=100976883578757648116&rtpof=true&sd=true

22.11. 
ГКК  "Безпечна дорога додому"
"Безпека на дорогах в умовах воєнного стану".  

Що може бути важливішим за людське життя? Особливо гостро це питання постає в умовах воєнного стану, коли людина сама відповідальна за власне здоров’я, життя. Уміння бути обачним серед шаленого транспортного потоку – це і є безпека життя.

Бережіть своє життя й здоров’я, неухильно дотримуйтеся Правил дорожнього руху, не забувайте про власну безпеку та безпеку інших учасників дорожнього руху! Наше здоров’я – це наша відповідальність! Незнання правил дорожнього руху не звільняє від відповідальності!
https://www.youtube.com/watch?v=ZK42k8otbYY&ab_channel=%D0%A6%D1%96%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8%D0%B4%D0%BB%D1%8F%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8
https://www.youtube.com/watch?v=mwZpM2Rw49I&ab_channel=%D0%A2%D0%B2%D1%96%D0%B9online%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA

20.11.
ТВГ  До  Дня Гідності та Свободи
         «Україна – країна нескорених».
Щороку 
21 листопада в Україні відзначається «День Гідності та Свободи».  В цей день ми вшановуємо патріотизм людей, які восени 2004 року та в листопаді 2014 року захищали демократичні цінності, права та свободу людини і громадянина, відстоювання незалежності України, досягнення гідного рівня життя й праці. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли її громадяни продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.
https://drive.google.com/drive/folders/1SzBU3Bv9VjT3GJzJBH31O2fWdzlMF-Jv?usp=sharing

18.11.
ГС  «Ні! Шкідливим звичкам».
Сьогодні ми поведемо нелегку розмову про підступних ворогів людства — шкідливі звички. Ви, мабуть, не раз чули від дорослих про шкідливість паління, вживання спиртних напоїв та наркотиків. Подумайте про те, що чекає людину в майбутньому, якщо вона буде курити, вживати спиртне або наркотичні речовини? Тільки погане, не здорове життя.
Треба ставитись з повагою до свого організму та навіщо псувати своє здоров’я! Привчайте себе до активного, здорового способу життя. Пам’ятайте: здоров’я, справжня радість життя і щастя не сумісні з тютюном, наркотиками і спиртними напоями.
 Живіть здоровим життям!
Любий друже! Бути здоровою людиною це велике щастя!!!

https://docs.google.com/presentation/d/1xb3V0qYRL-Y0P4MsFIw5-RXGqZlNryLD/edit?usp=sharing&ouid=100976883578757648116&rtpof=true&sd=true

15.11.
ГКК  «Бесіди про вибухонебезпечні предмети».
На території України після війни і теперішнього воєнного конфлікту залишається велика кількість «неспрацьованих боєприпасів», замінованих територій та вибухівок. Тому знайти сьогодні «небезпечну іграшку» можна у лісі, старому окопі, на свіжозораному полі, у власному городі, а також на вулиціях міст. Від таких «знахідок» гинуть дорослі та діти. Якщо ви натрапили на вибухонебезпечний предмет, у жодному разі не торкайтесь його – це небезпечно! Знайдені боєприпаси мають бути знешкоджені та знищені тільки фахівцями! До прибуття піротехніків передусім потрібно:

·         Негайно повідомте екстрені служби «101» та «102»;

·         Не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей;

·         Припиніть всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмета;

·         Не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

·         Дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час виявлення ВНП.

Пам’ятайте: чітке виконання рекомендацій – запорука збереження вашого життя та життя оточуючих вас людей!!!

Бережіть себе і своїх рідних! Будьте обачними!
Детальніше перегляньте у відео:
https://www.youtube.com/watch?v=6HvUYjkPvcE
https://www.youtube.com/watch?v=PoodZz-hgnk

13.11

ГКК «Ні насиллю!»

Насильство – це будь-які навмисні дії однієї людини стосовно іншої, якщо ці дії порушують права і свободи людини та наносять їй тілесну, моральну чи психічну шкоду.

Учасники ситуації насилля.

Агресор – це людина, яка здійснює насильство. Жертва – це людина, яка зазнає насильства.

Що робити, якщо ти став жертвою шкільного насилля чи знаєш, що когось ображають?

1.    Розкажи про це дорослим – батькам, класному керівнику, директору школи, психологу

.2. Уникайте місць, в яких можна стати жертвою шкільного насилля.

3. Ходи разом з друзями.

4. Нападнику важливо, щоб ти звернув на нього увагу, боявся його, то намагайся не помічати його ігноруй виклики у твою адресу.

Райдуга – це семикольорова дугоподібна смуга на небі, яка з’являється внаслідок заломлення сонячних променів у краплинах дощу. У давніх літописах райдугу називали «райською дугою». Поява райдуги вважалась добрим знаком. Райдуга – це символ миру та злагоди.

Згідно розповсюдженому тлумаченню, червоний колір – бажання, оранжевий – радість, жовтий – щедрість, зелений – надію, блакитний – щастя, синій – спокій, фіолетовий – велич. Нехай у нашому житті веселка засяє всіма барвами й принесе кожному з нас успіх.

Дітям про насилля:

https://www.youtube.com/watch?v=eDXAcaZ06v0


11.11

ГС «Толерантність Світу – гарантія Миру»

Толерантність — повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості,, самоідентифікації людей у нашому світі. Це основа мирного співіснування в умовах різноманіття, де кожна людина має право на вільний вибір та самовираження.

Толерантна людина не поступається своїми принципами, не потурає шкідливим звичкам чи поведінці, не відмовляється від власної віри.

Вона безконфліктно визнає право інших людей на відмінність, на дотримання своїх переконань, поважає їх вибір.

Толерантна людина не нав’язує свої погляди іншим, а відкрита до діалогу та пошуку спільних знаменників.

Сприяння утвердженню прав людини та демократії. Толерантність – це основа мирного співіснування в умовах різноманіття, де кожна людина має право на вільний вибір та самовираження.

Чому толерантність стає все більш важливою у сучасному суспільстві

·         необхідність вчитися взаємодіяти з людьми різних культур, релігій та етносів,

·         розділяти традиції та звичаї іноземців,

·         розвивати комунікацію з людьми з різних куточків світу, роблячи їх більш свідомими про різноманіття культур.

Як стати більш толерантним

Для цього необхідно щоденно розвивати свої навики, а саме:

§  вчитися: читайте книги про різні культури, дивіться фільми, подорожуйте.

§  спілкуватися: знайомтеся з людьми з інших культур, ставте питання, слухайте їхні історії.

§  визнавати свої упередження, адже кожен з нас має свої стереотипи, важливо їх усвідомлювати та працювати над їх подоланням.

§  бути відкритим до нового, тому не бійтесь виходити з зони комфорту та знайомитися з новими ідеями та поглядами.

Важливо пам'ятати

толерантність – це не вроджена властивість, а навичка, яку можна розвивати та важлива умова для нашого існування в злагоді та мирі.

01.11

ГКК до Дня народження ЄС

1 листопада день свого заснування відзначає Європейський союз – економічний та політичний союз, що об’єднує 27 незалежних держав-членів, розташованих у Європі.

ЄС бере свій початок від утворення Європейської спільноти з вугілля та сталі (ЄСВС) і Європейської економічної спільноти (ЄЕС), які сформувалися з шести країн у 1957 році. 

У наступні роки територія ЄС зростала за рахунок включення нових держав-членів. Водночас збільшувалася сфера впливу шляхом розширення політичних повноважень. 

У сучасному вигляді існує на основі Маастрихтського договору, підписаному 7 лютого 1992 року, який набрав чинності з 1 листопада 1993 року. 

З юридичної точки зору в ЄС немає столиці, але де-факто такою є місто Брюссель, де базуються більшість інституцій Євросоюзу. 

ЄС і Україна 

Європейська комісія або Представництво Євросоюзу в Україні з’явилось у Києві невдовзі після проголошення Незалежності – у 1993 році. 

7 лютого 2019 року до Конституції України були внесені зміни й закріплено стратегічний курс до набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО. Тоді свої голоси за це віддали 334 депутатів парламенту України.

23 червня 2022 року Лідери Європейського союзу на саміті в Брюсселі затвердили рішення надати Україні та Молдові статус кандидата на вступ.

Україна подала заявку за кілька днів після вторгнення Росії на територію у лютому 2022 року, і процес йшов із рекордною швидкістю.

Вступ до ЄС може тривати певний час, однак, статус кандидата – це перший офіційний крок до членства в ЄС. Цей крок, безперечно, став важливим моментом для України, адже майбутнє України – в ЄС! 

Цікаві факти про ЄС:

https://www.youtube.com/watch?v=I-udARZd8Qk

Інструктаж з БЖД на канікули

    Осінні канікули – це пора, на яку очікує кожен школяр, адже це перша можливість відпочити у навчальному році, їх слід провести цікаво й корисно, не просиджуючи усі канікули перед телевізором чи комп’ютером. 

         Дорогі учні, нагадую вам про необхідність дотримання правил техніки безпеки та поведінки аби уникнути травмування!

https://www.youtube.com/watch?v=kHiXhGis7ag

https://www.youtube.com/watch?v=IWoyQ4jiOtI

ОБЕРЕЖНА ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС КАНІКУЛ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я!

30.10.
ТВГ
  "На те ми й люди, щоб добро творити".

   Сьогодні ми порушимо проблеми милосердя, доброти, чуйності, співпереживання, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити в горі й біді. Цілком природнім і закономірним вважається допомогти знедоленому, нещасному, поділитись шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість, порятувати хворого, заступитися за беззахисного.  Кожен із вас, хто сидить у цьому класі, вже думає про своє подальше життя, про своє майбутнє. Кожен хоче жити добре, красиво. Але не потрібно забувати в той же час про свою душу. Дбаючи про матеріальне, не забувати про духовні цінності.
https://docs.google.com/presentation/d/1SEedrKs4P8iIG732wUlAoJoy9wIhULo2/edit?usp=sharing&ouid=113335629706251474478&rtpof=true&sd=true

28.10.
ГС   День визволення України від фашистських загарбників
     «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе».

День визволення України від фашистських загарбників  відзначається в нашій державі щорічно 
28 жовтня, у день остаточного вигнання військ фашистської Німеччини та її союзників за межі сучасної території України. В цей день ми традиційно вшановуємо пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, які своєю мужністю і безкорисною любов’ю до Батьківщини, усіма силами, нерідко ціною власного життя, наближали день звільнення України від нацистської окупації. Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні.
 Будемо пам’ятати і не забувати! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.

З Днем визволення України!
https://www.youtube.com/watch?v=mAVWgneNS80
https://www.youtube.com/watch?v=d1dxmQgZgrs

25.10.  
ГКК  
 «Булінг в учнівському колективі».

                                                  "Якщо ти байдужий до страждань інших,ти не заслуговуєш називатися людиною"                        Сааді

Кожному з нас, хоча б раз у житті доводилося зіткнутися з насильством. Воно могло застосовуватися проти вас самих, ви могли бути свідком, або самі ставали тими, хто ображає. Ми поговоримо про насильство та жорстокість, які направлена на одну дитину. Це явище називають булінгом.
  Булінг (від англ. bully - насильник). Погодьтеся, страшно звучить? Але справа навіть не в звучанні, а в тому, що це явище оточує нас всюди. Останніми роками визнано поширення такого явища, як шкільний булінг. Отже, що це таке: булінг у перекладі з англійської - хуліганити, грубіянити, визначається, як утиск, цькування, дискримінація.
Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи дітей до іншої дитини або дітей.
У кожної людини є право - любити іншого, або не любити, поважати, або не поважати ...
Але ні у кого немає права бити людину по обличчю – нехай навіть просто словесно.
Як захистити себе від булінгу? Що ми повинні робити у ситуації булінгу? Чому так стається?
Відповіді на ці та багато інших питань ви отримаєте, якщо переглянете відео.
https://www.youtube.com/watch?v=s6IvvTXK4NY
https://www.youtube.com/watch?v=espwzDTLVkE


23.10.  
ТВГ  «Збережемо наш скарб - рідну мову»
 до дня української мови та писемності.

День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 27 жовтня. Свято започаткували 6 листопада 1997 року. Тодішній президент України Леонід Кучма підтримав ініціативу громадських організацій та видав указ № 1241/97 "Про День української писемності та мови". Свято нагадує про давність української мови, яка є єдиною державною, про історію її абетки, розповідає про розвиток української писемності, та й загалом популяризує українську мову в Україні та за кордоном.
https://docs.google.com/presentation/d/1tcysSOP_lEF7zZ4Yx2bJFNs-8lbdYxLZ/edit?usp=sharing&ouid=100976883578757648116&rtpof=true&sd=true

21.10.
 ГС   «Мелодійна, багата, розмаїта».
Велична, щедра і прекрасна мова,
Прозора й чиста, як гірська вода, —
То України мова барвінкова, —
                     Така багата й вічно молода.
          Юлія Косинська
„ Мова — це віконця, через які людина бачить світ. Багата мова — багатий духовний світ, розвинуте почуття краси слова — велика моральна культура. Убогість слова — це убогість думки, інтелектуальної, емоційної, естетичної товстошкірості"(  В. Сухомлинський).
Сьогодні, ми зайвий раз переконалися у тому, що українська мова – це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'я, прекрасна і барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не зачаровуючись виплеканою у віках рідною мовою.
Діти! Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, - у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.
https://docs.google.com/presentation/d/1tcysSOP_lEF7zZ4Yx2bJFNs-8lbdYxLZ/edit?usp=sharing&ouid=100976883578757648116&rtpof=true&sd=true

18.10.
ТВГ    До дня боротьби торгівлею людьми
       «Скажи ні сучасному рабству».

Торгівля людьми є порушенням прав людини, становить
загрозу гідності та недоторканності конкретної людини і
може стати причиною рабського становища жертв такої
торгівлі.
(Витяг з преамбули до Конвенції Ради Європи про боротьбу з торгівлею людьми)

  18 жовтня  - день, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми. Саме цей День був започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським парламентом. Рабство може здатися застарілим поняттям, адже в більшості колоній воно було скасовано ще в XIX столітті. Однак вважати, що рабство в сучасному світі повністю викоренено, буде помилкою. Існують сучасні форми рабства, такі як торгівля людьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах. За деякими оцінками, кількість людей, які перебувають у рабстві - 27 мільйонів чоловіків, жінок і дітей, позбавлених людських прав і гідності.
https://docs.google.com/presentation/d/1d1ghRLyRT2PMAMV9nPIiwidyHsGTg8vi/edit?usp=sharing&ouid=113335629706251474478&rtpof=true&sd=true

https://docs.google.com/presentation/d/1JI2jRgUfPA6gZUSrL_7iMv06VYVA6kpQ/edit?usp=sharing&ouid=100976883578757648116&rtpof=true&sd=true

16.10. 
ТВГ  
«Щоб не трапилось біди в ДСНС ти подзвони».

Кількість смертельних випадків та травмувань серед дітей змушує представників ДСНС України звернутися до кожного громадянина країни, а особливо до дітей та нагадати правила безпечної поведінки.
Декому з вас приходиться залишатися вдома самим. Адже батьки ходять на роботу, їм треба вирішувати невідкладні справи. Багато хто з вас має братів, сестер, бабусю, дідуся. Проте чимало хто з вас все ж таки залишаються вдома самі, а там на вас чекає небезпека… Ви звичайно здивуєтесь, а що небезпечного може бути вдома? Як вберегтися під час надзвичайної ситуації?

НЕЗНАННЯ ЕЛЕМЕНТАРНИХ ПРАВИЛ БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ - ЧАСТА ПРИЧИНА СУМНИХ ТА ТРАГІЧНИХ НАСЛІДКІВ.

ТОЖ, ДОТРИМУВАТИСЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ В ПОБУТІ – ЦЕ ВАЖЛИВО І НЕОБХІДНО ДЛЯ ЖИТТЯ.

Юний друже, запам’ятай деякі поради щодо дотримання безпечної поведінки.
https://www.youtube.com/watch?v=mwZpM2Rw49I
Дбайте про власне здоров’я та життя!
Ваша безпека залежить від вас та ваших дій!

14.10.
 
ГС  «Факти про кібербулінг».
Сьогодні більшість із вас свій час проводять онлайн навчаєтесь, спілкуєтесь зі своїми
однолітками, граєте в ігри в гаджетах. Після початку пандемії та
повномасштабного вторгнення російської федерації ми всі почали
проводити майже ввесь свій час перед моніторами та екранами. Інтернет
може дати багато нової та потрібної інформації для нас, за його
допомогою ми здобуваємо знання, знаходимо нових друзів та підтримуємо
зв’язок зі старими. Але якщо в цифровому просторі проводити занадто
багато часу, то це впливає на ваш розвиток та фізичне здоров’я. Батьки
та вчителі турбуються про те, скільки часу дитина має проводити
онлайн та як зробити так, аби максимально захистити дитину у мережі.
Отож, як це зробити:
Повідомляти дорослих про невідомих вам людей, які намагаються
встановити з вами контакт у мережі.
Не переходити за посиланнями у соціальних мережах.
Не переглядати неналежний контент або “заблюрений”.
Обговорювати з батьками тему інтернету.
Контролювати свій час у онлайні.
Налаштувати приватність своїх акаунтів у соціальних мережах.
Пам’ятаємо, що наше життя та перебування в інтернеті тісно пов’язані
між собою. І кожна наша дія в мережі (публікація фото чи відео, повідомлення
другу чи подрузі, коментар під постом) мають величезний вплив на нашу
реальність поза девайсами. Важливо не знецінювати це.
https://drive.google.com/file/d/1xUzJzhCnP22h_IqoziMh23ii6aYJndPh/view?usp=sharing
Пройдіть коротке опитування  https://forms.gle/ov7gJSfbGeM6J5V59



11.10

ГКК «Збережи життя під час воєнного стану»

Порядок дій населення при отриманні сигналу«Увага всім! Повітряна тривога».

Перебуваючи вдома:

— ввімкнути телевізор чи радіоприймач aбo уточнити інформацію за допомогою доступних Інтернет-ресурсів i ознайомитися з інформацією про характер тривоги;

— за можливості попередити сусідів i одиноких людей, що мешкають поруч;

— швидко одягнутися та одягнути дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номери телефонів батьків;

— закрити вікна, вимкнути усі електричні та нагрівальні прилади, перекрити газ, загасити печі, вимкнути світло (автоматичну коробку, рубильник тощо);

— взяти «тривожну валізу» (індивідуальні засоби захисту, запас продуктів i води, особисті документи, кишеньковий ліхтар) та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди чи укриття;

— у разі відсутності в радіусі 500 м від вашого будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком;

— якщо ви не почули сигнал та у вас немає можливості швидко перейти у сховище, перейдіть до більш безпечного місця в квартирі: подалі від вікон, у коридор – за несучі стіни, або у ванну кімнату (але закрийте рушником дзеркало).

АПТЕЧКА: ЩО ВАЖЛИВО ВЗЯТИ З СОБОЮ У СХОВИЩЕ

В умовах воєнного стану – важливо мати перевірене зручне сховище, де треба перебувати в оголошений період. Окрім теплих речей та продуктів необхідно взяти з собою аптечку для побутових потреб. Складіть її в спеціальну сумку або косметичку.

А саме пластирі різних розмірів; активоване вугілля від інтоксикації; препарат для зниження жару; препарат для знеболення; протиалергічний препарат; ліки від діареї; ліки від шлункової інфекції; краплі на випадок інфекційно-запальних захворювань очей; ліки, що ви приймаєте (дозування щонайменше на тиждень) з описом способу застосування та дози; запас масок; термометр.

Якщо ви маєте хронічні захворювання та приймаєте систематичне лікування, не забувайте взяти ліки з собою.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИЯВИЛИ ПІДОЗРІЛИЙ ПРЕДМЕТ?

У разі виявлення підозрілого предмета, схожого на вибуховий пристрій, рекомендується:

— негайно припинити роботи у місці (районі) його виявлення;

— проінформувати про знахідку інших осіб, які знаходяться поруч, у разі можливості забезпечити їх евакуацію з небезпечної території;

— не підходити, не торкатися та не пересувати підозрілий предмет;

— знаходячись поблизу нього, утриматися від куріння, користування засобами радіозв’язку (у тому числі мобільним телефоном);

— по можливості позначити або огородити місце знахідки (для огорожі можна використати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки яскравої матерії тощо);

— забезпечити охорону виявленого підозрілого предмета та вести спостереження за ним на безпечній відстані, як зазначено нижче:

— повідомити про знахідку у будь-який місцевий орган виконавчої влади або чергову службу правоохоронних органів за номером 102, надавши необхідну інформацію (місце розташування підозрілого предмету, дату і час його виявлення);

— у разі залишення підозрілого предмета невідомою особою, свідком чого Ви стали, максимально запам’ятати її зовнішність, одяг, автотранспорт та його номерні знаки;

— обов’язково дочекатися прибуття представників правоохоронних органів, знаходячись на безпечній відстані від місця знахідки

09.10

10 жовтня – День ментального здоровя

Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини, та для підтримки людей з подібними захворюваннями. Основна мета цього святкування – скоротити поширеність захворювань, пов’язаних з психічними розладами: депресивні стани, фобії, розлади особистості, алкогольна та наркотична залежності, шизофренія, недоумкуватість, порушення свідомості тощо.

Окрім того, Всесвітній день ментального здоров’я спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.

День психічного здоров’я вперше з’явився в 1992 році і став щорічним заходом за підтримки ВООЗ та Всесвітньої Федерації психічного здоров’я.

Спочатку у цього дня не було конкретної тематики. Він був спрямований на масове просвітництво людей з актуальних питань, пов’язаних із психологічним станом людини. Перші 3 роки єдиним заходом в цей день була телепередача, що тривала 2 години та транслювалася в усьому світі з телефонними дзвінками в прямому ефірі.

У 1994 році від Генерального секретаря ВООЗ надійшла пропозиція розробляти щорічну тему дня, яка буде детально розбиратися та обговорюватися в цей день. Таким чином за минулі роки було висвітлено безліч тем, що стосуються психічного здоров’я жінок, дітей, боротьби з самогубствами, важких залежностей, жорстокості і насильства тощо. Захід отримав велику підтримку з боку багатьох країн та за кілька років переріс в подію світового масштабу, яким зацікавились більшість держав та громадські організації, що спеціалізуються на аспектах психіатричної допомоги.

За даними ВООЗ, в світі депресією страждають понад 264 млн. людей, біполярним розладом – 45 млн., деменцією – 50 млн., і це тільки офіційно зареєстровані випадки. Депресія стала однією з найпоширеніших у світі причин втрати працездатності.

Більше важливої та цікавої інформації за посиланням:

https://tnpu.edu.ua/news/9068/

Поради щодо збереження ментального здоровя:

https://borzna.crl.org.ua/7-prostih-sposobiv-zberegti-mentalne-zdorov%E2%80%99ya-09-05-45-04-07-2023/

07.10

Брати наші менші

 (до Міжнародного дня тварин)

4 жовтня Організація Об’єднаних націй визначила як Міжнародний день захисту тварин (World Animal Day), спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх доброту, так як щодня тварини опиняються на межі зникнення.

В Україні цей день відзначають з 2000 року. А в 2006 році в нашій країні був прийнятий «Закон про захист тварин від жорстокого поводження», який захищає право всіх тварин на життя. У цей день проводяться інформаційні заходи та акції, які привертають увагу до проблеми вимирання тварин від дій людини.

Під час війни цей день особливо важливий, адже наші менші брати теж потерпають від бойових дій. Тварини в українських зоопарках і в дикій природі дуже страждають від бойових дій. Їхні природні місця проживання забруднюються боєприпасами і хімічною зброєю, заповідні зони під окупацією не обслуговуються належним чином, а зоопарки знаходяться під обстрілами.

День тварин – це привід нагадати людям про їхню відповідальність, підвищити свідомість суспільства щодо необхідності захисту тварин.

Давайте не забувати про те, що ми одна велика сім’я на маленькій планеті і, роблячи добру справу, допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо собі.

04.10

ГКК до дня працівників освіти

День працівників освіти (офіційна назва), або ж День вчителя в Україні щорічно відзначають в першу неділю жовтня — цьогоріч свято припадає на 6 жовтня. В Україні свято започаткували указом Президента у 1994 році.

Міжнародний День вчителя святкують щоріч, 5 жовтня. Це свято проголосила організація ЮНЕСКО у 1994 році, з метою висвітлення важливої ролі педагогів у розвитку суспільства.

Сама ідея святкування з’явилася у багатьох країнах ще у XIX столітті — зазвичай урочистості проводили на честь місцевих працівників освіти або ж визначних подій у науковій і педагогічній галузях.

Святкування Дня вчителя в Україні є важливою подією в житті освітньої спільноти країни. Це свято нагадує про значущість і величезну роль, яку відіграють учителі в житті кожної дитини, а також є можливістю вдячності за труд, відданість та самопожертву всіх працівників освіти.

02.10

ТВГ «Воїни. Історія українського війська»

День украї́нського коза́цтва — державне свято України, впроваджене на вшанування традицій, звитяг, історичного значення козацтва в утвердженні української державності та його внеску в сучасний процес державотворення. Святкування Дня українського козацтва започатковано від 1999. Збігається зі святом Покрова Пресвятої Богородиці (козаки вважали Богоматір своєю заступницею й захисницею від ворога; звідси інша назва свята — «Козацька Покрова»).

Історична довідка

Українське козацтво (як самоорганізація «вільних», не обмежених державними правовими нормами спільнот) формувалося на південних українських землях від 15 ст. Головною місією козаків був захист земель від нападу кримських татар, охорона торгових шляхів і захист кордонів держави. Козак в українській культурі — звитяжний воїн, котрий служить своїй Батьківщині, боронить віру, гідність та звичаї всього українського народу. На добу козаччини припадає боротьба за створення державності. Військовим та адміністративним центром козацтва на південних українських землях від середини 16 ст. до 1775 була Запорозька Січ.

З появою козацтва Покрова стало одним із найголовніших свят запорозьких козаків (Пресвяту Богородицю вважали своєю покровителькою). Головна церква українських козаків завжди була на честь Покрови. Її ікона була в кожному курені, а зображення Богоматері було на хоругвах, під якими козаки виступили у походи. Значного поширення набули «Козацькі Покрови» — ікони, на яких зображено українських церковних ієрархів, гетьманів, старшину та козаків під омофором Богородиці. На свято Покрови збиралася козацька рада, де розглядали найважливіші питання, обирали очільника тощо. Від 1650-х років і до зруйнування Запорозької Січі в її центрі завжди стояла Покровська церква. На честь Покрови козаки будували храми (деякі з них збереглися: перлинами архітектури є Покровський собор у Харкові, зведений у 1689, трибанна Покровська церква в Києві, зведена 1766). Свого апогею вшанування Покрови Богородиці сягнуло за козацької доби в 17–18 ст. (особливо за часів гетьманування І. Мазепи). Внаслідок шанобливого ставлення козаків до свята Покрова в народній пам'яті стала міцно асоціюватися із Запорозькою Січчю та Гетьманщиною.

Більше цікавої інформації за посиланням:

https://vue.gov.ua/%D0%94%D0%B5%D0%BD%D1%8C_%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%B0%D1%86%D1%82%D0%B2%D0%B0

Презентація за посиланням:

https://docs.google.com/presentation/d/1Jqfnri9OVd3lOce6yvXejhNkREHl5euD/edit?usp=sharing&ouid=118023642059673899107&rtpof=true&sd=true

Тематичний документальний фільм за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=NTOAFoS4hp0

Виставка: «Воїни. Історія українського війська»:

https://mega.nz/folder/NQ1xiawZ#HVZmIZsSTds4XhL1YQbegQ

30.09

ГС до міжнародного Дня ненасильства

Міжнародний день ненасильства щорічно відзначається 2 жовтня.

Міжнародний день ненасильства з’явився у 2007 році. 15 липня на черговій асамблеї ООН проголошено відповідне рішення. Обрано дату для нього невипадково. Адже 2 жовтня 1869-го народився Махатма Ганді, який був не просто лідером руху за незалежність Індії, а й основоположником ненасильства у глобальному вимірі.

У резолюції ООН сказано, що Міжнародний день ненасильства служить додатковим приводом для того, щоб «пропагувати ненасильство, зокрема шляхом освітньої і суспільно-роз’яснювальної роботи». У документі підтверджується «універсальна значимість принципу ненасильства», а також бажання «затвердити культуру світу, терпимості, розуміння та ненасильства».

Коли сам Акт про створення Міжнародного дня ненасильства вносили на розгляд в ООН, виголосили таку аргументацію: «широкий і різноманітний спектр творців документа є відображенням почуття глибокої поваги до Махатми Ганді, а також неминущого значення його філософських поглядів». Це лише підкреслює, наскільки Міжнародний день ненасильства важливий у наш час.

«У світі кожна друга дитина страждає від тієї чи іншої форми насильства. Кожна третя дитина страждає від емоційного насильства, кожна 4 дитина живе з матір’ю, яка є жертвою домашнього насильства від співмешканця», – написав на своїй сторінці у Facebook Микола Кулеба, Уповноважений Президента України з прав дитини.

Він зазначив, що близько 300 мільйонів дітей у віці 2-4 років страждають від так званого дисциплінарного насильства – коли дорослі через насильство «виховують» дітей.

«Згідно зі звітом ООН, 2020 року в Україні 42% батьків вважають, що емоційне насильство є допустимим задля навчання. 14% батьків вважають, що можна застосувати фізичну силу  як дисциплінарне покарання», – додав Кулеба. − Водночас, згідно зі звітом ЮНІСЕФ 2018 року, кожна дитина має зростати у безпеці. Жодна дитина не має страждати від насильства». 

27.09

До Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру

Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.

Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.

Розстріли в урочищі розпочалися відразу після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і відбувалися чи не щоденно до завершення окупації міста.

Найтрагічнішими стали 29–30 вересня, коли вбили майже 34 тисячі євреїв – мешканців Києва. В німецьких донесеннях цю операцію назвали «гросакцією» («велика акція», від нім. Großaktion). Формальним приводом для неї стала радянська диверсія зі знищення Хрещатика 24 вересня.

Нацистська операція в Бабиному Яру 29–30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни. Більшість населених пунктів України мають свої більші чи менші «бабині яри» – місця нацистських розстрілів євреїв та інших жертв.

Виконавцем розстрілів кінця вересня – початку жовтня 1941 року в Бабиному Яру була зондеркоманда 4а під орудою штандартенфюрера СС Пауля Блобеля. Цей нацистський підрозділ здійснив також масові вбивства євреїв у Львові, Рівному, Луцьку, Новограді-Волинському, Житомирі, Білій Церкві та інших містах.

Голокост – важка незагоєна рана в історії України в Другій світовій війні. Жертвами злочину стали близько півтора мільйона українських євреїв. Нацисти знищили їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту.

Пам’ять про трагедію Бабиного Яру попри всі обставини завжди залишалася живою. Перші художні твори на цю тему з’явилися вже в 1941–1943 роках. Художник-етнограф Юрій Павлович щодня робив замальовки олівцем із натури. Першими художніми текстами стали поетичні твори Ольги Анстей та Людмили Титової.

Більше важливої інформації за посиланням:

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/zhurnalistam/informaciyni-materialy-do-dnya-pamyati-tragediyi-babynogo-yaru-2022

25.09.
ТВГ  «Стоп булінг!»

    На сьогодні у світі  критичною залишається  проблема насильства і, зокрема, булінгу – цькування та проявів агресії до особистості  з метою її приниження. Україна – в першій десятці країн Європи за його  поширеністю з-поміж 11-15 річних школярів. Зовнішність, вимова, поведінка, успіхи в навчанні, статки родини – все це може стати причинами цькування дитини. Тож, щоб цього не допустити у нашому шкільному житті прошу переглянути дану презентацію.
https://docs.google.com/presentation/d/1jnxn67dTxOVtBuSgDT1DPD9mZt7qRP8j/edit?usp=sharing&ouid=100976883578757648116&rtpof=true&sd=true

23.09.
ГС  «Пам’ятай мене» 
 (до Дня партизанської слави).
Щорічно 22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Це свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни. По закінченню війни подвиг партизан-підпільників був увічнений у багатьох населених пунктах України пам'ятники, історичні музеї та  музеї партизанської слави.

https://docs.google.com/presentation/d/1rlbH13PrAajkfmvh9dAhKmofnnh7DlpA/edit?usp=sharing&ouid=100976883578757648116&rtpof=true&sd=true



20.09.
ГКК до Дня Миру
 
«Ми єдині – ми за Мир».

Щороку 21 вересня світ відзначає Міжнародний день миру, заснований у 1981 році на 55-ій сесії Генеральної асамблеї ООН як день відмови від насильства і припинення вогню в усьому світі. У цей день ООН закликає всі країни зупинити військові дії хоча б на 24 години. Невід’ємною процедурою цього дня є символічний «Дзвін миру», відлитий із монет, які зібрали діти з 60 країн світу. Напис на Дзвоні свідчить: «Хай живе загальний мир у всьому світі».
Символом Міжнародного дня миру є білий голуб з оливковою гілкою, який після Другої світової війни почали називати «голубом миру». Вперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році.
Для когось мирне життя — це буденність, а для українців — це мрія. Ми щодня змушені виборювати право жити під мирним небом.
 
Мир – це не просто складання зброї, а набагато більше. Мир – це про світ, у якому ніхто не вмирає через чиїсь прагнення захопити більше територій та підкорити собі більше народів. Мир – це не лише думати й говорити про нього, а робити усе можливе для цього.
https://www.youtube.com/watch?v=F8S8hcke7-c
https://docs.google.com/presentation/d/1pbmVs9StmWxukl2DKPZDIg9p_xwbWJvV/edit?usp=sharing&ouid=118023642059673899107&rtpof=true&sd=true


18.09.
ТВГ «Діти України за мир на Землі»
     Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть  дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру. 
Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування нас з вами, за право жити у власній державі зараз триває боротьба у нашій країні. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти у війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

Емблемою Міжнародного дня миру, є білий голуб з оливковою гілкою. Уперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгрес і прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році. Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі.
 Адже найбільше у світі щастя – це мир!

«Вчіться робити добро людям і творити добро на Землі.
                            Живіть у мирі та злагоді!».

https://www.youtube.com/watch?v=IWwv1_xFwSs
https://www.youtube.com/watch?v=wA09qgGUw9k


16.09.
ГС «Я громадянин України і пишаюсь цим»

У
 всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай,

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

                                                            (М. Чернявський)
Наша Батьківщина – Україна. Вільна й незалежна держава, у якій нам випало щастя жити. Перед нами постають безкраї пшеничні лани, блакитне небо, могутня річка Дніпро, перші князі Київської Русі, перший президент Української Народної Республіки Михайло Грушевський. Усе це українські образи, створені століттями, наша з вами історія. У кожного народу свій шлях розвитку, свій шлях до щастя, до самовизначення. Для українського народу він був довгим і тернистим. Кожен громадянин – це патріот своєї вітчизни, бо любить її, трудиться, щоб країна процвітала, відстоює і бореться за її щастя і незалежність.

А що треба робити дітям, щоб відчути себе справжніми громадянами своєї Вітчизни?
Пропоную вам переглянути відео презентацію для обговорення:

https://www.youtube.com/watch?v=GbFBp8rTV-Q


13.09.
ГКК
Міжнародний День демократії (15.09)

     Чи знаєте ви, що кожен рік 15 вересня весь світ відзначає Міжнародний День демократії? Що люди називають «демократією»? Звідки з'явилось це слово? Що в Конституції України написано про демократію? Які демократичні цінності захищають наші захисники? Словом, ще одна актуальна для українців тема.
Чи варто розмовляти про демократію? Обов'язково! Адже всі ви невдовзі братимете активну участь у розбудові демократії у нашій країні, щоб Україна у
майбутньому стала  однією з найуспішніших країн Європи.
Прошу переглянути відео, яке допоможе пояснити поняття демократія
https://www.youtube.com/watch?v=CVcLlpVVHmk&list=PLRY4reEmi2F5scwAHsjCYlUlMHgj7kFOj&ab_channel=DOCCUNGO


11.09.
ТВГ «Твоє здоров’я в твоїх руках».
            Здоров'я – це єдине, що не можна купити за гроші та обміняти на золото. Наше здоров'я - це те, що визначає нашу тривалість життя. І чим більш недбало ми до нього ставитеся, тим менше відповідно будемо жити. Зрештою, бути здоровим – це модно! Багато людей зараз живуть, так ніби у них ще 9 життів. Шкідливі звички, відсутність спорту та банальної гігієни, все це призводить до проблем, хвороб та інших недугів, які ускладнюють життя і не дають насолодитися ним сповна. Але навіть усвідомлення цього їх не зупиняє. Але в порівнянні з 20 століттям, 21 століття пропагує здоровий спосіб життя, нехай не всі його приймають. Якщо раніше було модно стояти з сигаретою в руці, то зараз модно ходити в тренажерний зал. Спорт – це здоров'я. А коли здорова людина займається спортом, це похвально подвійно.

https://docs.google.com/presentation/d/1eaIF-_xt8UsWkQnITJGz6d9kc2VFgyA2/edit?usp=sharing&ouid=100976883578757648116&rtpof=true&sd=true


09.09..
Шкільні предмети.
Переглянь відеоурок та виконай завдання.
https://www.youtube.com/watch?v=aREl-MW5fmg
Повтори слова. Онлайн - флешкартки: https://wordwall.net/play/58313/934/416
Переглянь відео: “School Subjects”: https://youtu.be/AnZxeX_8mVk
“What's your favorite subject?”: https://youtu.be/8wZi38lF28E
Виконай онлайн – ігри: 
https://wordwall.net/play/58314/586/995 (скрін)
https://wordwall.net/play/58314/586/362 (скрін)
https://learningapps.org/watch?v=phsoc6yd223 (скрін)

Немає коментарів:

Дописати коментар