25.04. ГКК До дня пам’яті чорнобильської трагедії «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій Землі».26 квітня 2025 року виповнилося 39 років з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття. Чотири букви – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка доторкнулася до мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви в безпомічних людей. Тож хай палає свічка пам’яті й надії в день річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Хай полум'я свічок у наших душах зіллється в одне полум'я віри й надії на краще майбутнє. Прошу переглянути матеріал 23.04. ТВГ Правила поводження у громадських місцях.
Кінотеатр, театр, музей, картинна галерея, цирк, бібліотека є громадськими місцями. Їх відвідує багато людей, тому потрібно поводитися так, щоб не заважати й не створювати незручностей іншим людям. У громадських місцях є свої правила поведінки, кожна вихована людина повинна їх дотримуватись.Кожен з нас неодноразово був свідком неналежної поведінки дитини на вулиці, в магазині або на зупинці транспорту. Маленькі діти найчастіше влаштовують істерики щодо своїх бажань, підлітки – шумлять, псують майно, смітять, а то і курять, лихословлять. Існують загальні правила культури поведінки в усіх громадських місцях, яких ти маєш дотримуватися:- культурні навички – це основа життя в суспільстві;- вихованій людині простіше налагодити відносини з іншими людьми;
- за порушення правил поведінки в громадських місцях можуть покарати їх батьків, а для підлітків з 14-ти років настає особиста відповідальність.Вимоги до поведінки підлітків, звичайно, набагато складніші, ніж для малюків, але основні, загальні для всіх, наведені у відео.https://www.youtube.com/watch?v=Ce_jeweS6do&ab_channel=%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F%D0%91%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D1%80%D1%87%D1%83%D0%BA18.04. ГКК «День дозвілля».
Сьогодні проблема збереження природних ресурсів та й життя загалом стоїть особливо гостро. Незворотні зміни клімату, природні катаклізми — природа ставить перед нами дилему: або ми змінимо своє ставлення до неї, або усе живе перестане існувати.День довкілля дозволяє нам ще раз проаналізувати своє ставлення до навколишнього середовища і замислитися над власним вкладом у це. А зробити кожен може багато, і достатньо для цього лише маленьких кроків: свідоме споживання води, сортування сміття, економія електроенергії, відмова від поліетиленових пакетів й пластикових пляшок тощо.
Щороку у третю суботу квітня в Україні відзначають День довкілля. Це чудова нагода вкотре наголосити на важливості відповідального ставлення до навколишнього середовища.Якщо кожен змінить себе, то зміниться і поведінка всього суспільства.Що може зробити кожна людина для екології планети? Почати з екології власної душі.
16.04.ТВГ « 17 квітня - День пожежної охорони»
Пожежний – це складна і небезпечна професія людей з великим серцем. Ви сильні, рішучі, відважні, сміливі і здатні приборкати одну з найсильніших стихій природи вогонь. Не з чуток вам відомо, яким підступним може бути вогонь, але завжди у поєдинку із ним ви виходите переможцями.
Зараз війна ще з більш лихим, жорстоким, підступним, цинічним ворогом. Ви, пожежні, так само як і всі, хто захищає Україну, не дасте йому жодного шансу. Немає жодного сумніву в тому, що в цій війні є лише одні переможці і це – українці.
Ви наша сила, гордість і незламний дух України! Ми безмежно вами пишаємось і дякуємо за нелегку роботу.
Віримо в перемогу, бажаємо здоров’я, миру, терпіння, оптимізму, вогню душевної теплоти, безпеки і сухих рукавів!
Слава Україні!
14.04. ГС «Волонтерство заради миру».В Україні існує давня традиція суспільної праці, взаємодопомоги, піклування про ближнього. Осіб, які працювали у цій сфері, називали громадськими діячами, альтруїстами, доброчинцями, добровольцями тощо. Настали нові часи і по-іншому стали називати таких людей — волонтери. Волонтерський рух — доброчинна діяльність, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбуткової діяльності, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства Волонтерство – це світло, яке веде нас крізь темряву до перемоги та гармонії.Праця волонтерів стає фундаментом для економічного і соціального розвитку країни. Це не лише допомога у кризових ситуаціях, а й постійне творення майбутнього через доброчинність, взаємодопомогу та підтримку, що навіть невеликий внесок може змінити життя інших, стати символом надії та підтримки в найскладніші часи. Перемога – це не лише зброя на фронті, але й добро в серці, яке створює єдність і силу нації.Під час повномасштабної війни волонтери, часто ризикуючи життям, допомагають українським військовим і цивільним. Нині волонтером став фактично кожен українець. Вся Україна – країна волонтерів, для яких ділитися і віддавати тим, кому потрібніше, стало звичкою. Сьогодні дякуємо волонтерам за врятоване життя,за своєчасно доставлений дрон чи фліски, за турботу і небайдужість. Волонтери являються потужною частиною нашого суспільства, дякуючи якій Україна вистояла на початку повномасштабної війни і міцно стоїть до цього часу.Більшість не стомлюється й не опускає руки. Бо хлопцям там у сотні разів важче, ніж нам тут.Дякуємо всім, хто допомагає нашій країні, за вашу працю, сміливість та здатність вчасно прийти на допомогу!Волонтери - люди доброї волі.Люди, які оберігають цей світ!Разом до перемоги!
11.04. ГКК «11 квітня - всесвітній день визволення в’язнів з концтаборів»11 квітня в усьому світі відзначають пам’ятну дату — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів (International Day of Fascist Concentration Camps Prisoners Liberation). Вона встановлена в пам’ять про повстання в’язнів концтабору Бухенвальд, яке відбулося 11 квітня 1945 року. Повсталі зуміли зібрати саморобний радіопередавач і зв’язатися з командуванням 3-ї армії союзників генерала Паттона. Незабаром передові частини американців увійшли в табір.Усього нацисти збудували 14033 концтабори. На територіях, підконтрольних гітлерівцям, у концтаборах, таборах смерті, в’язницях перебувало понад 20 мільйонів осіб із 30 країн світу. 12 мільйонів не дожили до звільнення. Серед загиблих — 5 млн громадян СРСР, а також 6 мільйонів євреїв з різних країн.Система концтаборів, вибудувана нацистською Німеччиною, є однією з найжахливіших і найпотворніших речей, до яких докотилося людство. Будь-які спроби виправдати ці злочини є злочином перед пам’яттю про загиблих. Щорічно в цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління.
09.04. ТВГ «Праця прикрашає людину».Погляньте навколо себе. Гарні будинки і дороги, чудові машини, доглянуті поля і сади — це щоденна людська праця, старання, бажання людини змінити своє життя на краще. Все це — велика людська робота. Все це зробили люди своїми руками, силою думки і розуму. Правду каже народ, що без труда нема плода. Якщо нічого не робити, то нічого і не буде, воно не може саме зробитися, до всього треба прикласти силу і руки, розум і бажання, бо треба, навіть, і тоді нахилитися, як схочеш води напитися. Тому з самого малку дітей навчають працювати, допомагати старшим, щоб діти зрозуміли основне правило життя, що без трудів не їстимеш пирогів, а без діла жить, тільки небо коптить.
Всіляка праця прикрашає людину, якщо вона робить корисну, добру справу. Отже, праця розвиває людину, дозволяє вчитися чомусь новому. Вона сприяє підвищенню рівня розвитку, вмінь та кваліфікації. Життя – це праця і бережливість. Усі найцінніші винаходи людей – це результат їхньої наполегливої праці протягом тривалого часу. https://docs.google.com/presentation/d/1yVi79RUEDL1WCb2dxq4JSNZsswbu-VSw/edit?usp=sharing&ouid=113335629706251474478&rtpof=true&sd=true
07.04. ГС До всесвітнього дня здоров’я «Циферблат життя – здоров’я».«7 квітня – Всесвітній день здоров'я» Здоров'я – це безцінний дар. Його треба шанувати, не витрачати, а примножувати. Здавна люди берегли здоров'я. І щоб про нього дбали інші, відвели окремий день 7 квітня – Всесвітній день здоров'я.Отож вашій увазі пропоную переглянути презентацію до цього свята.https://docs.google.com/presentation/d/1AfAlL9ZJmd6k6nxf4F2MYEmPgqW_RilM/edit?usp=sharing&ouid=100976883578757648116&rtpof=true&sd=true
04.04. ГКК "4 квітня - день створення НАТО"4 квітня 1949 року у Вашингтоні представниками 12-х країн — США, Великої Британії, Франції, Італії, Бельгії, Нідерландів, Люксембурга, Канади, Данії, Ісландії, Норвегії та Португалії — підписано Північно - атлантичний пакт (НАТО) про воєнно-політичний союз, що ставив за мету колективний захист демократичних свобод. До військово-політичного союзу входять держави Північної Америки та Європи, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949. Основним і незмінним завданням НАТО є захист свободи і безпеки усіх членів Альянсу політичними та військовими засобами.Сьогодні, в річницю підписання Вашингтонського договору, до НАТО приєднується Фінляндія. Зробивши правильний історичний вибір саме вони стануть 31 країною-членом Організації Північноатлантичного договору.Майбутнє України – також в Альянсі. Сили безпеки і оборони нашої держави щодня доводять це у протистоянні з російським агресором.02.04. ТВГ «Вести здоровий спосіб життя – це модно»Здоров'я – це єдине, що не можна купити за гроші та обміняти на золото. Наше здоров'я - це те, що визначає нашу тривалість життя. І чим більш недбало ми до нього ставитеся, тим менше відповідно будемо жити. Зрештою, бути здоровим – це модно! Багато людей зараз живуть, так ніби у них ще 9 життів. Шкідливі звички, відсутність спорту та банальної гігієни, все це призводить до проблем, хвороб та інших недугів, які ускладнюють життя і не дають насолодитися ним сповна. Але навіть усвідомлення цього їх не зупиняє. Але в порівнянні з 20 століттям, 21 століття пропагує здоровий спосіб життя, нехай не всі його приймають. Якщо раніше було модно стояти з сигаретою у руці, то зараз модно ходити в тренажерний зал. Спорт – це здоров'я. А коли здорова людина займається спортом, це похвально подвійно. Загалом, здоровий спосіб життя – це сукупність звичок, які допомагають підтримувати тіло та розум в хорошій формі, підвищують якість життя та сприяють довголіттю. Адже, той, хто веде здоровий спосіб життя, завжди сповнений енергії і сил, у такої людини завжди гарний настрій, завжди є бажання щось робити.https://docs.google.com/presentation/d/1eaIF-_xt8UsWkQnITJGz6d9kc2VFgyA2/edit?usp=sharing&ouid=100976883578757648116&rtpof=true&sd=true
31.03. ГС «Сміх продовжує життя».З Днем сміху, жартів і бешкетних розіграшів! Добрий, веселий сміх - це чудовий вітамін для всіх, наймогутніший і безцінний еліксир життя! Сміх і гарний настрій – запорука успіху на весь день. Сміх продовжує життя і наповнює силами. Вже давно доведено вченими, що навіть якщо посміхатися через силу, організм реагує і починається поліпшуватися настрій, а з ним і все інше. 17 хвилин сміху в добу продовжують життя на 1 рік. Сміх зміцнює імунітет і тренує серцевий м'яз. Під час сміху в організмі людини виробляється гормон радості та задоволення — ендорфін. Сміх може, навіть, знижувати тиск.Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій.Сміх – це невід’ємна частина дитинства.Частіше посміхайтеся людям і розмовляйте з ними. Це елементарно, чи не так? Щоб насупитися, потрібно задіяти 72 м’яз, а щоб посміхнутися – 14. Посмішка – перше, що ви помічаєте у інших.Посмішка нічого не коштує, але багато дає. Вона збагачує тих, хто її отримує. Вона триває мить, а в пам’яті залишається деколи назавжди … Вона створює щастя в будинку, породжує атмосферу доброзичливості і служить паролем для друзів.Посмішка нічого не коштує, але дорого цінується …Ви не відчуваєте бажання посміхатися? Що ж в такому випадку можна вам запропонувати? Дві речі. По-перше, змусьте себе посміхатися. Якщо ви на самоті, насвистуйте або муркоче якусь мелодію або пісню. Робіть так, як якщо б ви вже були щасливі, і це приведе вас до щастя.Я бажаю вам, щоб ваш сміх був завжди добрим і щирим! Зустрічайте посмішкою кожен день та обов’язково діліться нею з рідними та друзями.З Днем Сміху вас, дорогі діти!Просто слухате. Павло Глазовий:
З 1 квітня. Смійтеся, друзі, на здоров'я.
28.03. ГКК «Історія, як провідник майбутнього» до дня історика28 березня історики в усьому світі відзначають своє професійне свято – Всесвітній день історика. Багато людей недооцінюють цей фах. Проте, саме історики, які достеменно знають наше минуле, можуть вплинути на наше майбутнє.Здавна побутує стереотип, що історична освіта – це лише прямий шлях до викладацької діяльності, проте фах історика сягає більшої глибини…Як правило, корінь низки сучасних проблем та конфліктів лежить в далекому чи близькому минулому. І одним із головних завдань історика є проведення паралелей та пояснення тих процесів і закономірностей, котрі є наслідком минулого. На жаль, упродовж багатьох століть на долю нашого українського народу випало багато тягарів. Тягарів, що супроводжують нас і до сьогодні.Маємо пам’ятати, що хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Отже, зважаймо на це!26.03. ТВГ До дня Національної Гвардії України (26.03)«Зростаємо мужніми – рівняємось на героїв»День Національної гвардії України відзначається 26 березня. Щороку наприкінці березня всіх українських нацгвардійців вітають їхні рідні, друзі та колеги. Професія нацгвардійців дуже важка і відповідальна, особливо у воєнний час. В обов'язки Нацгвардії входить:- захист важливих державних об'єктів і спеціальних вантажів;- припинення діяльності злочинних і терористичних угруповань;- участь в антитерористичних операціях;- охорона громадського порядку.Без нацгвардійців наше життя у воєнний час було б набагато не безпечнішим. Тому в цей день варто привітати всіх службовців Національної гвардії України і подякувати їм за нелегку працю.Вітаємо нацгвардійців і дякуємо вам за службу! Нехай швидше настане мир у нашій країні, а у вашому житті настане спокій. Слава Україні!
24.03. ГС Бесіди про безпечне поводження з вогнем.«Вогонь — добрий слуга, але поганий господар»Є таке прислів’я: «Вогонь — добрий слуга, але поганий господар». Це означає, що вогонь вірно служить людям у побуті й на виробництві, за його допомогою здійснюється безліч корисних справ. Він — давній помічник людини. Однак трапляється, що вогонь з вірного слуги, друга та помічника перетворюється на «поганого господаря» — безжального ворога і руйнівника, який знищує за лічені хвилини те, що створювала природа або людина довгими роками наполегливої праці. Причини пожеж різні. Але найчастіше пожежа виникає тому, що з вогнем поводилися необережно або залишили його без нагляду. Щоб вогонь з доброго помічника не перетворився на небезпечного ворога, дотримуйся правил пожежної безпеки.https://www.youtube.com/watch?v=ue3jR_bv6gE&ab_channel=%D0%91%D1%80%D0%BE%D0%B9%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%90%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%96%D0%B9
21.03. Урок-гра до Всесвітнього дня поезії«Серце віддаю поезії»"Поезія – це завжди неповторність,якийсь безсмертний дотик до душі" (Л. Костенко)
Пожежний – це складна і небезпечна професія людей з великим серцем. Ви сильні, рішучі, відважні, сміливі і здатні приборкати одну з найсильніших стихій природи вогонь. Не з чуток вам відомо, яким підступним може бути вогонь, але завжди у поєдинку із ним ви виходите переможцями.
Зараз війна ще з більш лихим, жорстоким, підступним, цинічним ворогом. Ви, пожежні, так само як і всі, хто захищає Україну, не дасте йому жодного шансу. Немає жодного сумніву в тому, що в цій війні є лише одні переможці і це – українці.
Ви наша сила, гордість і незламний дух України! Ми безмежно вами пишаємось і дякуємо за нелегку роботу.
Віримо в перемогу, бажаємо здоров’я, миру, терпіння, оптимізму, вогню душевної теплоти, безпеки і сухих рукавів!
Погляньте навколо себе. Гарні будинки і дороги, чудові машини, доглянуті поля і сади — це щоденна людська праця, старання, бажання людини змінити своє життя на краще. Все це — велика людська робота. Все це зробили люди своїми руками, силою думки і розуму. Правду каже народ, що без труда нема плода. Якщо нічого не робити, то нічого і не буде, воно не може саме зробитися, до всього треба прикласти силу і руки, розум і бажання, бо треба, навіть, і тоді нахилитися, як схочеш води напитися. Тому з самого малку дітей навчають працювати, допомагати старшим, щоб діти зрозуміли основне правило життя, що без трудів не їстимеш пирогів, а без діла жить, тільки небо коптить.
https://docs.google.com/presentation/d/1eaIF-_xt8UsWkQnITJGz6d9kc2VFgyA2/edit?usp=sharing&ouid=100976883578757648116&rtpof=true&sd=true
Просто слухате. Павло Глазовий:
Поезія – це музика душі, що торкається найтонших струн нашого серця. «Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів. Будучи відображенням і дзеркалом суспільства, поезія — головний засіб самоствердження і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку Поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу — це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості». Всесвітній день поезії — це свято, яке відзначається в Україні щороку 21 березня (в день весняного рівнодення). Цей день було встановлено за ініціативи ЮНЕСКО: організація вважає, що саме поезія може стати відповіддю на найважливіші духовні запити людства. Але для цього їй потрібно приділити якнайбільше уваги! Саме тому різноманітні заходи до Всесвітнього дня поезії є актуальними та важливими.Насолоджуйтесь прекрасними виступами у відео! Поезія об’єднує!https://www.facebook.com/share/v/1EWBhQb1Mn/
19.03. ГС «Надзвичайні ситуації та способи їх подолання».
Життя, як бачимо, не завжди протікає спокійно. Кожного дня ми з вами слухаємо новини. Скільки серед них прикрих, нещасних випадків, які зненацька спіткали мирних громадян. Як важливо у таких ситуаціях, щоб людина не розгубилася, взяла себе в руки і пригадала, як поводитися за таких обставин, як врятуватися самій і як допомогти іншим.Дії в надзвичайних ситуаціях потрібно знати кожному, бо це потрібно для безпеки життя кожної людини, а що є важливіше за життя?17.03. ГС «Безпечна прогулянка в період війни».
24 лютого 2022 року країна-агресор здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну. У зв'язку з цим, у нашій державі введено воєнний стан. Агресія, військові дії країни-агресора завдали великих втрат нашій країні, загинули тисячі українців…Нажаль, військові дії продовжують відбуватися на території України і зараз. Саме тому, нам потрібно бути максимально обережними! Дотримуватися правил техніки безпеки під час війни! Будьте здорові, бережіть своє життя і перемога буде за нами!https://docs.google.com/presentation/d/1OyEktR8bcUvlBZLRVD8uYwSVJH4ERd8B/edit?usp=sharing&ouid=113335629706251474478&rtpof=true&sd=true14.03. ГКК До дня українського добровольця «Ті, що серцем небайдужі».
Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам'ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалеж-ності нашої держави. Це свято людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист своєї Бать-
ківщини і захищають рідну землю від загарбників. Цього року ця дата актуальна як ніколи.Сьогодні ми повинні допомагати своїй державі, щоб вона була нероздільною, щоб ми мали свою Батьківщину. Ми повинні допомагати своїм воїнам, які гинуть
від кулі ворога, захищаючи нас і нашу Україну. Словом підтримки, невеликим
сувеніром, маскувальною сіткою, продуктами харчування, дитячою молитвою
за захисника.
https://drive.google.com/drive/folders/1SOtxk7LJnlrHBroRUosmgf53Nz9t3u8S?usp=sharing
12.03. ТВГ «Види та жанри мистецтва».
Навряд чи знайдуться ще в історії явища, з якими пов’язано стільки, драм і загадок, знайденого і втраченого щастя, як це було з мистецтвом. Яка ж це чарівна річ – мистецтво! На мовах багатьох народів це слово означає майстерність, уміння. Первозданність природи, первозданність людських почуттів, де находимо їх віддзеркалення? Звичайно у мистецтві. Воно наповнює, збагачує людину, робить її ціліснішою, щасливішою, звернене до її почуттів і впливає на людину з надзвичайною силою. І мовкнуть слова перед чародійством пензля, і бліднуть фарби перед барвистим суцвіттям, що враз починає дихати, шептати казку, сміятися, плакати росами, жити…10.03.
ТВГ До дня народження Т.Г.Шевченко «Невідомий Шевченко».У кожного народу є великі поети, письменники, яких знають всі: дорослі й малі. Для українського народу таким поетом був Тарас Григорович Шевченко.
Цього року 9 березня ми святкували 211 років від дня народження видатного мислителя, великого
українського поета, художника, відомого усьому світові – Тараса Григоровича Шевченка.Тарас Шевченко все своє життя, весь свій могутній талант присвятив
українському народові. Минають віки, стираються написи на камені, тліють
книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка — живе і вічне. Читаймо Шевченкові твори, вивчаймо їх, шануймо те, що залишив нам у спадок
Великий Кобзар, виконуймо його заповіти, які посилав він синам свого народу. І серед них — найперший і найголовніший:Свою Україну любіть,
Любіть її… Во время люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.
28.02. ГКК Трудове виховання «Мої обов´язки».Для того, щоб у сім'ї був лад, у кожного є певні обов'язки. Тато і мама є прикладом для своїх дітей, тому з дитинства ви повинні усвідомити, що з деякими обов'язками ви можете справитися й самостійно. Звичайно, у кожного є свої обов'язки в сім'ї. Наприклад, тато в сім'ї найчастіше заробляє гроші. Мами зазвичай пораються по господарству: готують їжу, прибирають у домі. Діти мають простіші обов'язки: помити посуд, застелити ліжко, витерти пил з меблів...У дітей ще здавна були певні обов'язки, причому більше, ніж зараз, бо не було техніки, і тому дітям змалку доводилось рубати дрова для грубки, носити з колодязя воду тощо. Їхні батьки теж з тієї самої причини були більш завантажені хатньою роботою.Отже, сімейні обов'язки існували здавна, існують зараз, їх має кожна людина.Які твої обов’язки у сім’ї? Як ти допомагаєш рідним?У кого у твоїй сім’ї найбільше обов’язків? Які обов’язки ви виконуєте разом? Ура! Канікули!Дорогі діти, нагадую вам про необхідність дотриманняправил поведінки під час зимових канікул. Згадаймо основні правила поведінки. Перегляньте відео:НЕ ЗАБУВАЙТЕ:
Щодня читати. Будьте добрими, чемними, вихованими, допомагайте рідним.
Здоров’я всім! Щасливого відпочинку!
26.02. ТВГ «Історія місць війни».
24 лютого 2025 року – третя річниця початку повномасштабної війни, і цей день залишиться назавжди не тільки в історії, але і в пам’яті кожного українця.24 лютого 2022 року для багатьох українців стало початком нового життя – без спокою, здоров’я, домівок, родинного затишку, друзів та рідних. Але водночас – ці події стали поштовхом до єднання українського народу. Українці своїм прикладом продемонстрували усьому світові свій сталевий характер та незламність. Але ціна цього доказу була страшенно велика – десятки тисяч загиблих, сотні тисяч зруйнованих будівель, міста-привиди…. Дуже багато української землі вразили ворожі ракети. Ми вшановуємо пам’ять загиблих героїв, висловлюємо безмежну вдячність Збройним Силам України, волонтерам, медикам і всім, хто бореться на фронті, в тилу і за кордоном. Попри всі труднощі, ми продовжуємо відстоювати своє майбутнє. Україна сильна, бо за неї стоять люди, які вірять у перемогу і справедливість. Усі ми українці сподіваються, що скоро до нас усіх завітає мир, де будуть панувати добро, злагода та щастя.Україна — це ми. Єдині. Сильні. Незламні.https://www.youtube.com/watch?v=TAFrKQaacO4&ab_channel=%D0%9B%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%B7%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8 24.02. ГС «Пам'ять про тих, хто згасли мов зорі».
24 лютого минає 3 роки від початку жорстокого, злочинного повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Ворог напав підступно, зухвало, віроломно… Сотні авіабомб розбудили мирних українців лютневого ранку 2022 року.Три роки запеклої боротьби…
Три роки надзвичайно важких днів і ночей…Три роки нескінчених повітряних тривог…Три роки болючих втрат.АЛЕ ТАКОЖ ТРИ РОКИ СИЛИ, ЄДНОСТІ, ХОРОБРОСТІ ТА ЗВИТЯГИ,
ТА ГОЛОВНЕ – ТРИ РОКИ НЕЗЛАМНОЇ ВІРИ У ПЕРЕМОГУ!
Збройні сили України, Український народ продемонстрували світові приклади мужності, стійкості, сміливості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом.
ВИСТОЯЛИ – ПЕРЕМОЖЕМО!!!
21.02. ТC «Мова – то серце народуВікторина «Все буде українська мова»Мова - це історія народу.В ній відбито все його життя:Наший склад і звичаЇ, і побутЗ давнини й до нашого життя.Довго ти пригнічувалась, мово, -Промайнув тернистий довгий шлях,Доки стала мовою народу,Що звучить з любов"ю на вустах.Мово моя рідна, материнська!Ти співуча, ніжна і близька.Хай же дух незгасний українськийУ житті нас завжди зігріва.Процвітай же, мово калинова,І тобі не в"янути в віках:Мелодійна українська мова -Чарівний, навік коштовний скарб.За останні чотири століття Українську мову намагались знищити більше 130 разів. Але ми зберегли своє слово. І через свою рідну мову дали всьому світові зрозуміти, що українці – справді велика нація, зі своєю культурою, своїми звичаями і своєю історією, яка сягає глибокої давнини. Українська мова, її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнана світом. Наприклад, у 1928 році у Парижі, на Міжнародному конкурсі мов, українська мова посіла третє місце (після французької та перської).
Сьогодні, коли ворог усіма засобами прагне знищити Україну, ми повинні усвідомити важливість національного самовизначення у тому числі й через мову. Наш обов’язок – добре знати, шанувати і використовувати рідну мову, щоб передати її наступним поколінням.
19.02. ТВГ «Земні шляхи Героїв Небесної Сотні».до дня пам’яті героїв Небесної сотні.День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії та територіальну цілісність України і завдяки яким змінено хід історії нашої держави. День Героїв Небесної Сотні – жалобний день, але він не про смерть, а про героїчну боротьбу, самопожертву, готовність українців захищати державну незалежність України, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Тисячі поранених і майже 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів упродовж зими 2013 та навесні 2014 років.Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!»https://www.youtube.com/watch?v=ucKlfdle_dg
17.02. ГС «Почни свій день з обіймів».З обіймів починається життя людини – адже перше, що робить мати після появи своєї дитини на світ – обіймає його. Обійми супроводжують нас протягом усього життєвого шляху – обіймаються друзі, закохані, родичі. Обнімаються, вітаючи один одного, висловлюючи свої почуття. Обійми – символ близькості і любові. Тому присвячений обіймам день знайшов буквально всенародну підтримку і в світі, і в нашій країні.Обіймайтесь, адже це покращує настрій!14.02. День єднання ГКК «Україна єдина»Єдина, бо сильна. Сильна, бо єдина –Це ти, непокірна моя Батьківщина.Ти – єдність мільйонів хоробрих сердець,Бо кожен із нас – за свободу борець!Президент України зазначив: “Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання”.Сьогодні ми як ніколи розуміємо і відчуваємо справжній зміст цього свята. Це не історії з книжок, це наша реальність. З перших днів повно-
масштабного вторгнення українці стали пліч-о-пліч і продовжують йти
до своєї спільної мети – вибити ворога з рідної землі. Лише тоді, коли ми
разом, ми є великою, непереможною силою. З історії ми бачимо, що тільки
об’єднавшись в єдине ціле, ми можемо здолати будь – якого ворога,
навіть найсильнішого.Миру і затишку, добра й Перемоги нашій українській землі! 12.02.ТВГ До дня пам´яті воїнів інтернаціоналістів.«Афганістан - то біль і смуток, чиєсь обірване життя»Минають дні, ідуть роки.Життя листки перегортає.А біль Афгану – навіки,В душі чомусь не замовкає.Українські чоловіки та жінки завжди славилися мужністю, героїзмом, вірністю військовому обов’язку. Так було і триває досі.
Щороку 15 лютого в Україні відзначають День пам’яті загиблих воїнів-ін-
тернаціона-
лістів та День виведення військ з Афганістану.Війна в Афганістані – це жахливе військове вторгнення СРСР до Афгані-стану, яке
тривало протягом майже 10 років – 1979-1989 рр. Тисячі невинних людей,
сімей, військових загинули під час жорстокого та виснажливого протиборства. Серед них є й наші
земляки. Більше 160 тисяч українців виконували свій військовий обов’язок в Афганістані, понад
3 тисячі з яких більше ніколи не повернуться додому.15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон. Відтоді ця дата увійшла в історію як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.Цього дня ми вшановуємо тих, кому довелося виконувати бойові накази своєї Батьківщини поза її межами, жертвуючи власним життям. Дякуємо всім ветеранам трагічної війни! Світла пам’ять загиблим!
10.02. ГС Бесіди з безпеки життєдіяльності "Твоя безпека у твоїх руках"Людина постійно перебуває у приховано небезпечному середовищі. Як зробити своє життя безпечним? Невже потрібно відмовитися від занять спортом, розваг, ніколи не дивитися телевізор,
не користуватися газовими приладами? Авжеж, ні! Невід'ємною частиною нашого життя має
стати дотримання правил безпеки. Часто причиною небезпеки стає сама людина, коли порушує
правила безпечної поведінки. Та якщо вже сталася така ситуація, то треба діяти спокійно, не
піддаватися паніці, намагатися якнайшвидше зменшити вплив небезпечних факторів, вибрати
найбільш безпечний шлях виходу з ситуації та повідомити рятувальні служби. Це допоможе
захистити ваше здоров'я і життя, здоров'я і життя інших людей, зробить безпечним помешкання,
довкілля. Сьогодні ми розглянемо ситуації, якими потрібно користуватися для безпеки життя.07.02.ГКК Усний журнал «Унікальні професії». У світі існує безліч цікавих професій. Іноді вони здаються вигадкою, але факт існування унікальних професій - очевидний. Якщо познайомитися з цими професіями – ви здивуєтесь! Отож, розпочинаємо знайомство з унікальними професіями!https://docs.google.com/presentation/d/1GE24yG49C4F2aTKNRqq_X-lTCMJmzc47EaWl8de4YIs/edit?usp=sharing05.02.ТВГ до Дня безпечного Інтернету (06.02)
Можливість отримати будь-яку інформацію не виходячи з дому – реальність. Це стало можливим
завдяки Інтернету. Він дозволяє знайти потрібну інформацію, розширює коло твого спілкування. Але спілкування
в Інтернеті приховує небезпеку, яка проявляється в тому, що ти не бачиш свого віртуального знайомого, а тому не можеш бути впевнений у тому, що ця людина
безпечна для тебе. Смартфон, планшет чи комп’ютер з доступом до інтернету відкриває перед тобою безліч можливостей. Запам’ятай, що наше життя та перебування в інтернеті тісно пов’язаніміж собою. І кожна наша дія в мережі (публікація фото чи відео, повідомленнядругу чи подрузі, коментар під постом) мають величезний вплив на нашуреальність поза девайсами. Важливо не знецінювати це. Отож, як це зробити:Повідомляти дорослих про невідомих вам людей, які намагаютьсявстановити з вами контакт у мережі.Не переходити за посиланнями у соціальних мережах.Не переглядати неналежний контент.Обговорювати з батьками тему інтернету.Контролювати свій час в онлайні.Налаштувати приватність своїх акаунтів у соціальних мережах. Пам’ятай про правила безпеки, і тоді вони будуть твоїми надійними помічниками для розваг та навчання.https://www.youtube.com/watch?v=nGZuNz5-fjQ&ab_channel=%D0%92%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BA%D1%96%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0 03.02. ГС Бесіди про шкідливість комп’ютерних ігор.Ми живемо в час небувалого злету інформаційних технологій. Сьогодні світ заполонили
комп’ютери. Деякі діти і навіть дорослі замість спілкування з реальними друзями спілкуються
лише у соціальних мережах, комп'ютерні ігри замінюють їм рухливі ігри, прогулянки на свіжому
повітрі. Через надмірне захоплення комп'ютером у багатьох виникає комп'ютерна залежність.
І подолати її буває дуже важко. Тому запам'ятайте: безперервне заняття за комп’ютером має
становити 15 хв. Під час роботи за комп'ютером слід робити перерви. Дотримуйтесь правил користування комп’ютером, Інтернетом, не захоплюйтесь комп'ютерними
іграми, а більше відпочивайте на свіжому повітрі, спілкуйтеся з рідними та друзями.https://www.youtube.com/watch?v=v5DgLOfh5mc&ab_channel=%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D1%96%D1%8F%22%D0%9E%D1%80%D0%B1%D1%96%D1%82%D0%B0%22
31.01. ГКК «Мої цінності» Цінності - це те, що особливо важливо для людини. Головні життєві цінності людини. Які вони?У світі, де дуже багато спокус, вислизають від уваги основні життєві цінності людини. Коли ми постійно кудись поспішаємо, намагаємося щось встигнути, цінності працюють надійним орієнтиром, що допомагає не збитися зі шляху. Коли ми діємо відповідно
до них, ми отримуємо величезне задоволення від цієї діяльності. І навпаки, якщо наші дії
не підтримують наші цінності, ми відчуваємо занепад сил, неспокій, стрес. Дивно, але
навіть проблеми зі здоров'ям, складності у прийнятті рішень - це слідства невідповідності
наших дій життєвим цінностям. Що ж робити? Як втримати в полі зору найважливіше? Відповіді на ці та багато інших питання ви знайдете переглянувши презентацію.https://docs.google.com/presentation/d/1VXDu4Rjg7glHcu_A4tfG_dXu9fm2SJ42/edit?usp=sharing&ouid=100976883578757648116&rtpof=true&sd=true
29.01. ГС До дня пам’яті Героїв
Крут «Це було під Крутами».29 січня 2025р. - 107 річниця історичного бою під Крутами.1918 року молоді захисники УНР власною кров’ю вписали нову сторінку в історію
українського визвольного руху.Бій під Крутами — символ героїзму української молоді. Тоді, холодного січневого
дня 1918 року, в нерівному бою проти ворога виступили зовсім юні, але нескорені
Захисники України. Вони зустріли ворога біля залізничної станції Крути. Понад 5
годин українці стримували наступ, завдаючи ворогові значних втрат. У сутінках
українська армія вимушена була відступила.Більшовики розстріляли 28 полонених юнаків. Згодом юнаків поховали на
Аскольдовій могилі у Києві.Вшановуймо пам’ять загиблих у бою під Крутами, чия смерть стала символом
патріотизму у боротьбі за незалежну Україну.
27.01. ГКК «Свіча Голокосту не згасне».27 січня — це Міжнародний день пам´яті жертв Голокосту. Цей день було обрано не випадково: саме 27 січня 1945 року було звільнено від фашистів найбільший з гітлерівських концтаборів, Освенцим, розташований в 70 кілометрах від Кракова. Всього у фашистських таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.Що ж таке Голокост? Голокост, Шоа – переслідування та масове винищення нацистами єврейського населення Європи під час Другої світової війни. Жертв знищували лише за етнічну приналежність. Німецькі нацисти страчували українські сім’ї за переховування євреїв, залишаючи сиротами дітей. Історія Другої світової війни показала, що за євреями пішли з життя мільйони українців
та інших слов’янських народів. Україна має свій Голокост. Пройшовши через страхіття
Голодомору, українці як ніхто інший розуміють біль єврейського народу. Ми зобов’язані берегти
пам´ять про Голокост і не допустити повторення подібного пекла у майбутньому.https://docs.google.com/presentation/d/1q2R5E4hKc1BiPeyOMazavSqC4BUnMuht/edit?usp=sharing&ouid=100976883578757648116&rtpof=true&sd=true24.01. ТВГ «Інтернет – добро чи зло».
Можливість отримати будь-яку інформацію не виходячи з дому – реальність. Це стало можливим
завдяки Інтернету. Він дозволяє знайти потрібну інформацію, розширює коло твого спілкування. Але спілкування
в Інтернеті приховує небезпеку, яка проявляється в тому, що ти не бачиш свого віртуального знайомого, а тому не можеш бути впевнений у тому, що ця людина
безпечна для тебе. Смартфон, планшет чи комп’ютер з доступом до інтернету відкриває перед тобою безліч можливостей. Запам’ятай, що наше життя та перебування в інтернеті тісно пов’язаніміж собою. І кожна наша дія в мережі (публікація фото чи відео, повідомленнядругу чи подрузі, коментар під постом) мають величезний вплив на нашуреальність поза девайсами. Важливо не знецінювати це. Отож, як це зробити:Повідомляти дорослих про невідомих вам людей, які намагаютьсявстановити з вами контакт у мережі.Не переходити за посиланнями у соціальних мережах.Не переглядати неналежний контент.Обговорювати з батьками тему інтернету.Контролювати свій час в онлайні.Налаштувати приватність своїх акаунтів у соціальних мережах. Пам’ятай про правила безпеки, і тоді вони будуть твоїми надійними помічниками для розваг та навчання.
22.01
ГС До Дня Соборності України«Соборна Україна – одвічна мрія народу».
День Собо́рності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Соборність України – це результат тривалої боротьби українського народу за свою свободу та незалежність. І подвиги героїв України ХХІ століття доводять, що за понад 100 років бажання українців жити
в соборній незалежній Україні тільки укріпилося. Сьогодні ми знову боремося за свою єдність,
волю, правду. Ми щиро вдячні усім синам і донькам України, які захищали і продовжують
захищати нашу країну. Пам’ятайте, діти, що ви майбутнє України, а Україна – це ви!Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі ― на нашій славній Україні.З Днем Соборності України!https://docs.google.com/presentation/d/1lzyOg4-ZhHZB9HLaZ4NDEd942M-8Zj7T/edit?usp=sharing&ouid=113335629706251474478&rtpof=true&sd=true 20.01.ГС «7 чудес України».
https://www.facebook.com/share/v/1EWBhQb1Mn/
ності нашої держави. Це свято людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист своєї Бать-
ми мали свою Батьківщину. Ми повинні допомагати своїм воїнам, які гинуть
від кулі ворога, захищаючи нас і нашу Україну. Словом підтримки, невеликим
сувеніром, маскувальною сіткою, продуктами харчування, дитячою молитвою
за захисника.
https://drive.google.com/drive/folders/1SOtxk7LJnlrHBroRUosmgf53Nz9t3u8S?usp=sharing
10.03.
Для українського народу таким поетом був Тарас Григорович Шевченко.
Цього року 9 березня ми святкували 211 років від дня народження видатного мислителя, великого
Тарас Шевченко все своє життя, весь свій могутній талант присвятив
українському народові. Минають віки, стираються написи на камені, тліють
книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка — живе і вічне. Читаймо Шевченкові твори, вивчаймо їх, шануймо те, що залишив нам у спадок
Свою Україну любіть,
Любіть її… Во время люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.
НЕ ЗАБУВАЙТЕ:
Здоров’я всім! Щасливого відпочинку!
Три роки запеклої боротьби…
АЛЕ ТАКОЖ ТРИ РОКИ СИЛИ, ЄДНОСТІ, ХОРОБРОСТІ ТА ЗВИТЯГИ,
ТА ГОЛОВНЕ – ТРИ РОКИ НЕЗЛАМНОЇ ВІРИ У ПЕРЕМОГУ!
Збройні сили України, Український народ продемонстрували світові приклади мужності, стійкості, сміливості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом.
ВИСТОЯЛИ – ПЕРЕМОЖЕМО!!!
За останні чотири століття Українську мову намагались знищити більше 130 разів. Але ми зберегли своє слово. І через свою рідну мову дали всьому світові зрозуміти, що українці – справді велика нація, зі своєю культурою, своїми звичаями і своєю історією, яка сягає глибокої давнини. Українська мова, її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнана світом. Наприклад, у 1928 році у Парижі, на Міжнародному конкурсі мов, українська мова посіла третє місце (після французької та перської).
Сьогодні, коли ворог усіма засобами прагне знищити Україну, ми повинні усвідомити важливість національного самовизначення у тому числі й через мову. Наш обов’язок – добре знати, шанувати і використовувати рідну мову, щоб передати її наступним поколінням.
https://www.youtube.com/watch?v=ucKlfdle_dg
Україна — це наш
рідний край, земля, де ми народились, уперше побачили і пізнали світ, почули
колискову пісню, рідну мову, відчули любов і ласку — це наша найдорожча у світі
Батьківщина. Кожен народ любить свою батьківщину, робить усе для процвітання
своєї держави, для її слави. Але щоб бути справжнім патріотом своєї
Батьківщини, потрібно не тільки любити свою рідну землю, а й знати її історію,
вивчати культуру, звичаї, побут і традиції народу. Сьогодні на нас чекає захоплива мандрівка місцями,
які називаються Сім чудес
України.Ми побуваємо в різних куточках нашої країни і дізнаємося багато цікавого!
21 Серпня 2007 року в Україні було проведення
всеукраїнське інтернет голосування за підсумками якого було обрано 7 історико - архітектурних чудес України,
якими стали:№ 1
Києво-Печерська Лавра в місті Київ
№3 Заповідник
“Кам’янець” в Кам’янець – Подільську№ 4 Хотинська фортеця. Хотин№ 5 Запорізька Січ, Острів Хортиця (Запорізька область)№ 6 Херсонес (Крим, Севастополь)№7 Софія Київська (м. Київ)
27.12.
ГКК «Пригоди у пошуках Нового Року».
Наближається Новий 2025 рік - свято, на яке з нетерпінням чекають багато дорослих і дітей. За східним календарем покровителем та твариною-символом Нового 2025 року пройде під знаком Зеленої Дерев'яної Змії. В Китаї 2025 рік прийде 29 січня 2025 року і закінчиться 16 лютого 2026 року. За віруваннями жителів Піднебесної, це буде період змін, нових можливостей, адже змія є символом гнучкості, мудрості, адаптації. А тому дуже важливо привітати з Новим роком всіх своїх рідних та друзів. Новий рік – це час загадувати бажання, це час чудес. У це прекрасне свято, прийміть мої щирі вітання! Нехай всі ваші мрії і всі найзаповітніші бажання здійсняться в цьому році і нехай зелена дерев’яна змія принесе вам радість, сміх, гарний настрій, тепло домашнього вогнища і щастя!Щасливого вам Нового року, вітаю!З Новим Роком! Всім добра,Світла, посмішок, тепла,Миру, радості, достаткуІ у справах всіх – порядку!Хай печалі із журбоюРік старий візьме з собою.А в Новому – тільки щастяІ чудовий світлий настрій!Бажаю вам гарних, веселих та безпечних зимових канікул!!!«Мої безпечні зимові канікули» Правила безпеки під час зимових канікулЗимові канікули – пора відпочинку та розваг! Але щоб вони були веселими та корисними, необхідно пам’ятати про безпечну поведінку!Згадаймо основні правила поведінки на час зимових канікул.Пропоную переглянути відео:
25.12. Новорічна виховна година«Новорічні свята».
Закінчення першого семестру навчального року співпадає з довгоочікуваними
Новорічними та Різдвяними святами, яких так чекають і діти, і дорослі, тим
більше, що попереду зимові канікули. Новий рік - це свято, коли чудеса
трапляються щосекунди. У переддень Нового року ми всі знову
починаємо вірити у казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих,
загадуємо бажання. Усі ми чекаємо подарунків,
веселого настрою, а головне — чудес. Чарівне дійство завітає обов’язково і
до вашої родини.Українські традиції святкування https://www.youtube.com/watch?v=ufXWyM7kUw0
23.12. ГС Зимові свята.«Моя ялинка краща».В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, буде покараний людьми й Богом. Така людина блукає світом, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку, бо вона загублена для свого народу. Традиції, як неписані закони, народжуються разом із народом і передаються з покоління в покоління, тобто стають традиційними. Ми також не повинні їх забувати.Зимовий цикл свят припадає на поворотний момент у природі – зимове сонцестояння та на початок нового року, коли у людини виникає природне бажання передбачити майбутнє і водночас вплинути на нього. Саме тому в обрядах зимових свят так багато колядувань, щедрувань, ворожінь. В народі говорять: «Зима прийшла і празничків привела». І дійсно взимку майже щодня – свято. Зимових свят чекають з нетерпінням дорослі і діти. Та чи знаємо ми, як їх святкувати? Цикл зимових свят розпочинається:
20.12. ГКК «Міжнародний день дружби та солідарності людей».22 грудня 2005 Генеральна Асамблея ООН проголосила, що Міжнародний день солідарності людей (International Solidarity Day) буде щорічно відзначатися 20 грудня.Резолюція ООН посилається на Декларацію тисячоліття, в якій говориться, що солідарність в ХХІ столітті – одна із фундаментальних цінностей людства. Солідарність – єдність переконань і дій, взаємодопомога і підтримка членів соціальної групи, що ґрунтуються на спільності інтересів і необхідності досягнення загальних суспільних цілей, спільна відповідальність.Міжнародний день солідарності людей висвітлюється усіма засобами масової інформації, включаючи статті в журналах, промови на офіційних заходах, нотатки у вебблогах. На документах і матеріалах, що сприяють просуванню Дня, можна побачити емблему ООН — проекцію Землі, центровану на Північному полюсі, яка охоплює всі континенти, окрім Антарктиди, і чотири концентричних кола, що представляють рівні довготи. Проекція оточена гілками оливи, що символізують мир.У нашому світі не можливо жити без доброго відношення до людей, толерантності, поваги та підтримки. Давайте завжди знаходити спільну мову і поважати один одного.
У латинській мові є відповідник українського слова доброчесність – «integritas», яке означає розсудливість, цілісність, завершеність. А в переносному значенні – чистота, правильність, невинність.
В англійській мові зберігся корінь цього слова («integer» – цілий). Англійське «integrity» позначає стан цілісності, об’єднання, а також якість чесної людини, яка має сильні моральні принципи.
Так, доброчесність у Великому тлумачному словнику сучасної української мови пояснюється як властивість за визначенням «доброчесний», висока моральна чистота, чесність. А доброчесним є той, хто живе чесно, дотримується всіх правил моралі.
Два поняття Чесність і Доброчесність. Які слова спадають вам на думку, коли ви описуєте чесну і доброчесну людину?
Бути чесним означає бути відкритим, довіряти та бути достойним довіри. Коли люди чесні, можна бути впевненим, що вони не обмануть, не вкрадуть та не шахраюватимуть. Коли навколо усі чесні, то ти впевнений, що речі є саме такими, якими здаються.
Відповідно до статті 42 Закону України «Про освіту»:
1. Будь самостійним
2. Висловлюй власну думку
3. Не обманюй
4. НЕ списуй з ГДЗ
5. Дотримуйся правил цитування
6. Вказуй назву джерела
7. Вказуй назву роботи, автора
8. Поважай працю інших
9. Будь відповідальним
У статті 43 Конституції України сказано „ Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується”.
Робити добро – це допомогти літній людині перейти через дорогу, це заступитися за того, над ким знущаються. Зробити добру справу – це допомогти людині, яка послизнулася, піднятися, це зняти з дерева злякане кошенятко чи нагодувати бездомну тварину. Доброта – це поклик душі, коли ти просто не можеш вчинити інакше, окрім як допомогти своєму другові, батькам, а навіть і просто сторонній людині, якій потрібна допомога.
1 грудня Організація Об’єднаних Націй відзначатиме Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Разом з цим ООН констатує, що у світі вперше за довгий час зменшилась кількість смертей внаслідок цієї недуги. У світі сьогодні нараховують 34 млн. ВІЛ-інфікованих. Більшість з них є поза ризиком негайної смерті завдяки вільному доступу до медикаментів. Лікування, кажуть фахівці, сповільнило розвиток хвороби і зменшила кількість нових інфікованих, як також допомогло запобігти смерті 700 тисяч людей хворих на СНІД.
Що ж таке насильство?
Як діяти? Куди звернутися особі, яка постраждала від насильства?
Як сталося, що без стихії, без засухи, без війни в самому серці цивілізованої Європи – в Україні небачений голод забрав життя мільйони людей?! Що це було?
1933-й рік … найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю народу найродючішої та найблагодатнішої землі.
Що може бути важливішим за людське життя? Особливо гостро це питання постає в умовах воєнного стану, коли людина сама відповідальна за власне здоров’я, життя. Уміння бути обачним серед шаленого транспортного потоку – це і є безпека життя.
·
Негайно повідомте екстрені служби «101» та «102»;
·
Не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його,
не допускайте до знахідки інших людей;
·
Припиніть всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного
предмета;
·
Не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами
(вони можуть спровокувати вибух);
·
Дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та
повідомте час виявлення ВНП.
Пам’ятайте: чітке виконання рекомендацій
– запорука збереження вашого життя та життя оточуючих вас людей!!!
13.11.
ГКК «Ні насиллю!»
Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Ми вже звикли сприймати насильство, як щось неминуче. Але ж прояви насильства порушують права людини, принципи вільного та справедливого існування.
І коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас в домі, в школі, на вулиці, ми можемо зупинити його.
Іноді ми не усвідомлюємо, що втягнуті в коло насильства, бо можемо не знати, що певні насильницькі акти щодо нас порушують наші права, честь та гідність, не знаємо своїх прав, як захистити себе.
Що ж таке насильство? Це дії, які робить одна або кілька осіб і які:
чиняться зумисно і спрямовані на досягнення
спричиняють шкоду ( фізичну, моральну, матеріальну) іншій особі;
порушення права і свободи цієї особи.
Техніка безпеки під час осінніх вакацій.
Осінні
канікули – це пора, на яку очікує кожен школяр, адже це перша можливість
відпочити у навчальному році, їх слід провести цікаво й корисно, не
просиджуючи усі канікули перед телевізором чи комп’ютером.
Дорогі учні, нагадую вам про необхідність дотримання правил техніки
безпеки та поведінки аби уникнути травмування!
НЕЗНАННЯ
ЕЛЕМЕНТАРНИХ ПРАВИЛ БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ - ЧАСТА ПРИЧИНА СУМНИХ ТА ТРАГІЧНИХ
НАСЛІДКІВ.
ТОЖ,
ДОТРИМУВАТИСЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ В ПОБУТІ – ЦЕ ВАЖЛИВО І НЕОБХІДНО ДЛЯ
ЖИТТЯ.
Що робити, якщо до вашого міста прийшла війна? Як вберегти себе та близьких у різноманітних ситуаціях воєнної загрози? Який план дій під час обстрілів? Це питання, які зараз турбують всіх українців. Опинившись в умовах бойових дій, надзвичайно важливо дотримуватись правил безпеки, щоб захистити себе та своїх близьких. На жаль, війна стала для нас реальністю. Характер небезпек постійно змінюється. Тому, у цьому відео ми ознайомимось із офіційними інструкціями, яких необхідно дотримуватись під час обстрілів. Це перевірені правила, які дозволять вам зберегти життя у разі небезпеки. У запропонованому матеріалі надано поради та рекомендації щодо мінімізації стресових ситуацій і плану дій на різні випадки. Звичайно, дати відповіді на всі запитання складно, але маємо зробити все можливе, аби створити безпечне середовище. https://www.youtube.com/watch?v=XN6cdwF4rLc&ab_channel=BioChem
Всесвітній день
психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я у
світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня, щоб звернути увагу на
проблеми, пов’язані з психічним станом людини, та для підтримки людей з
подібними захворюваннями. Це день, коли варто замислитись про своє емоційне
благополуччя, настрій, самопочуття та налаштуватись на позитив, незважаючи на
вир щоденних справ і проблем, потік інформаційного негативу і
невтішних статистик.
07.10.
Пам'ятаємо про всіх
тих, хто віддав своє життя за нашу країну.
З Днем захисників і
захисниць України!
Куди не глянь, де не спитай,
Рідніша їм своя пустиня,
Аніж земний в чужині рай.
Їм красить все їх рідний край.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини.
https://www.youtube.com/watch?v=GbFBp8rTV-Q
13.09.ГКК Міжнародний
День демократії (15.09)
Чи знаєте ви, що кожен рік 15 вересня весь світ
відзначає Міжнародний
День демократії? Що люди називають «демократією»? Звідки з'явилось
це слово? Що в Конституції України написано про демократію? Які демократичні
цінності захищають наші захисники? Словом, ще одна актуальна для українців
тема.Чи варто розмовляти про демократію?
Обов'язково! Адже всі ви невдовзі братимете активну участь у розбудові
демократії у нашій країні, щоб Україна у майбутньому стала
однією з найуспішніших країн Європи.
Прошу переглянути відео, яке допоможе пояснити поняття демократія
11.09.ТВГ «Твоє здоров’я в твоїх руках».
Здоров'я – це єдине, що не можна
купити за гроші та обміняти на золото. Наше здоров'я - це те, що визначає нашу
тривалість життя. І чим більш недбало ми до нього ставитеся, тим менше
відповідно будемо жити. Зрештою, бути здоровим – це
модно! Багато людей зараз живуть, так ніби у них ще 9 життів.
Шкідливі звички, відсутність спорту та банальної гігієни, все це призводить до
проблем, хвороб та інших недугів, які ускладнюють життя і не дають насолодитися
ним сповна. Але навіть усвідомлення цього їх не зупиняє. Але в порівнянні з 20
століттям, 21 століття пропагує здоровий спосіб життя, нехай не всі його
приймають. Якщо раніше було модно стояти з сигаретою в руці, то зараз модно
ходити в тренажерний зал. Спорт – це здоров'я. А коли
здорова людина займається спортом, це похвально подвійно.
https://docs.google.com/presentation/d/1eaIF-_xt8UsWkQnITJGz6d9kc2VFgyA2/edit?usp=sharing&ouid=100976883578757648116&rtpof=true&sd=true
Немає коментарів:
Дописати коментар