Виховні години 9

13.05.

9 клас  Година спілкування

Вклонюсь тобі, матусю!

За день до свого народження дитина запитала у Бога:

– Я не знаю, для чого йду у цей Світ. Що я повинна робити?

Бог відповів:

– Я подарую тобі ангела, який завжди буде поруч з тобою. Він тобі все пояснить.

– Але, як я зрозумію його, адже я не знаю його мови?

– Ангел буде навчати тебе своєї мови. Він буде охороняти тебе від усіх бід і негараздів.

– Коли і як я повинен повернутись до тебе?

– Твій ангел скаже тобі все…

– А як звати мого ангела?

– Не важливо, як його звати, у нього багато імен. Ти будеш називати його мамою.

 

Від дня нашого народження поруч з нами була найкраща, найпотрібніша, найрідніша мама! Це перше слово, яке ви вимовили в своєму житті . Мама! Це вона тримала вашу тремтячу руку, коли ви вперше переступили поріг другої вашої домівки - школи! Це вона єдина і найкраща людина, до якої ми несемо свої радощі і невдачі. І треба бачити її в цю хвилину. На її обличчі всі почуття, як на чистому листочку - і безмежна всепробачаюча любов, радість, хвилювання, віра в вас. Ця віра вселяє в нас надію, робить нас чистішими, справедливішими, людянішими. Немає слів,щоб виразити нашу вдячність нашим мамам і тому сьогодні ми просто кладемо до їх ніг нашу любов.

Мати, - яке коротке це слово, але які надлюдські глибини скарбів містить воно в собі! Все її життя з серця б'є великим невичерпним джерелом безкорисна любов до своїх дітей. Все її життя - це терпіння, безмежна самопожертва, пробачення провин. З добра і любові створили матір.

Любіть, бережіть і поважайте свою матір!

 

https://www.youtube.com/watch?v=Rntd7dHPVcg


10.05.

9 клас  Година класного керівника

До Дня Європи

Україна + Європа

Любов до Вітчизни не примушує  заплющувати очі на досягнення інозем

ців. Навпаки,чим більше ми любимо Вітчизну, тим більше намагаємося збагатити свою країну скарбами, здобутими не з її надр.

Щоб рухатись у перед потрібно не лише любити Батьківщину, а й знати та поважати своїх сусідів. Ми живемо в унісон з Європою, мислимо по- європейські, у нас спільні ідеали.

День Європи — це свято Європейського Союзу, що відзначається як День Шумана, на ім’я міністра закордонних справ Франції Робера Шумана який 9 травня 1950 року звернувся до лідерів європейських країн із пропозицією почати процес об’єднання Європи.

 День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників. Відправною точкою на шляху до започаткування відзначення Дня Європи вважається Декларація Шумана, оприлюднена 9 травня 1950 року. Цей історичний документ, направлений на об’єднання європейських держав, насамперед Франції та Німеччини, заклав підґрунтя європейської інтеграції. Рішення щодо увічнення дати проголошення Декларації Шумана шляхом святкування 9 травня як Дня Європи прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.

У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС. У цих країнах святкування набуло певного політичного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу.

Щорічно з нагоди свята у Брюсселі, де перебувають керівні органи ЄС, а також у країнах-учасницях ЄС відбуваються офіційні урочистості.

Це свято в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=zIycF6j2Td0


08.05.

9 клас  Виховна година

День памяті та примирення

Подвиг не підвладний часу

8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

В Україні День пам’яті та примирення встановлений згідно з Законом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років”. Таким чином, Україна розпочала нову традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

Офіційне гасло пам’ятних заходів – “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”. Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.

(В. Симоненко)

 

День пам’яті та примирення символізує не тріумф переможців над переможеними, а застереження — диктатори завжди прагнуть задовольнити імперські амбіції збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.

Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором, однак тепер це – путінська росія, що свідчить про «вирішальний внесок у перемогу над нацизмом росіян». Сьогодні саме рф, увібравши в себе всі злочинні практики нацизму й комунізму, зазіхає на нашу територіальну цілісність і зруйнувала мир у Європі.
Наша боротьба триває щоденно від 2014 року, і ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю. Міць Збройних сил України є запорукою існування держави.
Друга світова війна закінчилася зусиллями дипломатії, але виграна вона була сміливими воїнами та зброєю. Сьогодні, коли росія без оголошення війни напала на Україну і здійснює огидну, безчесну, засуджену міжнародною спільнотою незаконну агресію, ми маємо не просто право на загальнонаціональний збройний спротив, але і на підтримку всього світу. Українці зі зброєю в руках захищають Європу і дають шанс на створення нової, більш справедливої, світової системи безпеки, на побудову більш тривкого миру. Але умовою для цього є перемога над росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії росіян проти будь-кого на планеті.
Після перемоги у російсько-українській війні наша держава та український народ отримають нове державне свято перемоги над рашизмом – сучасним нацизмом, що об’єднає все суспільство.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=93UxBouZqlc


06.05.

9 клас     Година спілкування

Україна в роки Другої світової війни

Про минуле серце память зберігає

Час замри і озирнися в минуле. Озирнися на тих, кого зараз немає, хто з каменя дивиться на нас із висоти своїх пам’ятників. Стій! Зупинись! Ніколи на проходь байдуже повз гранітної стіни, на якій визолоченими буквами вписані імена тих, хто поліг на полі бою, закатованих у фашистських концтаборах, спалених, повішених, знищених, але не скорених. Зупинись – постій мовчки – згадай…

Війна, що прийшла на українську землю червневим ранком 1941 року, увірвалася до кожної оселі, відібрала мільйони молодих життів, спотворила нашу чудову природу, перетворила в руїни тисячі міст і сіл. Проте наш народ залишився незламним у титанічній битві. Він боровся за свободу і переміг. Серед тисячі солдатських автографів на стінах Рейхстагу чимало українських імен

Друга світова війна почалася 1 вересня 1939 р. з попередньої злочинної змови керівництва двох країн-агресорів - фашистської Німеччини та більшовицько-комуністичного Радянського Союзу. Того незабутнього вересневого дня гітлерівська Німеччина напала на мирну Польщу. Ця іскра швидко перетворювалася у світову пожежу. А вже 17 вересня 1939 року Сталінська радянська імперія, що важким чоботом розтоптала Наддніпрянщину, під лицемірним приводом порятунку Західної України від німецьких фашистів кинулася й собі звіряче шматувати Польщу, до складу якої на той час входили західноукраїнські землі... Побоюючись подальшого наступу сталінської Червоної Армії, Гітлер ударив першим. Сталося це недільного ранку 22 червня 1941 року. У вогняному смерчі Другої Світової війни запалала вся Україна...

Страшні сліди залишила війна за 1418 днів. На території України в руїни і згарища фашисти перетворили 114 міст і 28 тис. сіл. Із 27 мільйонів знищених життів Україна втратила кожного шостого свого жителя.

Усе далі відходять у минуле грізні роки Другої світової війни. Але не згасає пам’ять про тих, хто поклав на вівтар перемоги своє життя. Той, хто пережив цю війну, ніколи не зможе про неї забути! Вона назавжди залишиться в їх пам’яті і серці! І молоде покоління, яке народилося вже після тих подій, повинно назавжди зберегти пам’ять про цю страшну війну.


Ніхто не забутий,

 На попіл ніхто не згорів…

Солдатські портрети

 На вишитих крилах пливуть.

 І доки є пам'ять людей,

І живуть матері, доти й сини,

Що спіткнулись об кулі, живуть.


 

https://www.youtube.com/watch?v=iJcv35iLxlI


06.05.

9 клас     Година спілкування

Україна в роки Другої світової війни

Про минуле серце память зберігає

Час замри і озирнися в минуле. Озирнися на тих, кого зараз немає, хто з каменя дивиться на нас із висоти своїх пам’ятників. Стій! Зупинись! Ніколи на проходь байдуже повз гранітної стіни, на якій визолоченими буквами вписані імена тих, хто поліг на полі бою, закатованих у фашистських концтаборах, спалених, повішених, знищених, але не скорених. Зупинись – постій мовчки – згадай…

Війна, що прийшла на українську землю червневим ранком 1941 року, увірвалася до кожної оселі, відібрала мільйони молодих життів, спотворила нашу чудову природу, перетворила в руїни тисячі міст і сіл. Проте наш народ залишився незламним у титанічній битві. Він боровся за свободу і переміг. Серед тисячі солдатських автографів на стінах Рейхстагу чимало українських імен

Друга світова війна почалася 1 вересня 1939 р. з попередньої злочинної змови керівництва двох країн-агресорів - фашистської Німеччини та більшовицько-комуністичного Радянського Союзу. Того незабутнього вересневого дня гітлерівська Німеччина напала на мирну Польщу. Ця іскра швидко перетворювалася у світову пожежу. А вже 17 вересня 1939 року Сталінська радянська імперія, що важким чоботом розтоптала Наддніпрянщину, під лицемірним приводом порятунку Західної України від німецьких фашистів кинулася й собі звіряче шматувати Польщу, до складу якої на той час входили західноукраїнські землі... Побоюючись подальшого наступу сталінської Червоної Армії, Гітлер ударив першим. Сталося це недільного ранку 22 червня 1941 року. У вогняному смерчі Другої Світової війни запалала вся Україна...

Страшні сліди залишила війна за 1418 днів. На території України в руїни і згарища фашисти перетворили 114 міст і 28 тис. сіл. Із 27 мільйонів знищених життів Україна втратила кожного шостого свого жителя.

Усе далі відходять у минуле грізні роки Другої світової війни. Але не згасає пам’ять про тих, хто поклав на вівтар перемоги своє життя. Той, хто пережив цю війну, ніколи не зможе про неї забути! Вона назавжди залишиться в їх пам’яті і серці! І молоде покоління, яке народилося вже після тих подій, повинно назавжди зберегти пам’ять про цю страшну війну.


Ніхто не забутий,

 На попіл ніхто не згорів…

Солдатські портрети

 На вишитих крилах пливуть.

 І доки є пам'ять людей,

І живуть матері, доти й сини,

Що спіткнулись об кулі, живуть.


 

https://www.youtube.com/watch?v=iJcv35iLxlI


03.05.

9 клас  Година класного керівника

Святкування Великодня в різних країнах світу

Великдень - це завжди святково, весело і яскраво, і Великдень в Австрії не виняток. Коли на австрійських вулицях з'являються святкові ярмарки, а на вікнах будинків - барвисті вироби з вербних гілочок зі стрічками, це говорить тільки про одне: наближається дуже важливе для християн подія - святе свято Великдень.

Головним подарунком є яйце, і не важливо, справжнє воно чи ні. Яйця можуть бути шоколадними та зробленими зі скла, кераміки та дерева, причому обов'язково писаними. Другий за значимістю подарунок - це зайці. Вони також можуть бути різними: шоколадними, карамельними, спеченими з тіста або просто у вигляді іграшок. Згідно з традицією, саме зайці (або кролики), як тварини плодовиті, несуть крашанки, а зовсім не курки. Тому заєць уже давно став головною прикрасою свята, на базарах можна знайти найрізноманітніші фігурки: від мініатюрних (для пасхальних композицій) до об'ємних (для оформлення двориків). А величезна кількість солодощів у вигляді фігурок цих тварин просто вражає. Дуже цікава і традиція, яку обожнюють всі австрійські діти: вони вірять, що напередодні свята до них приходить великодній заєць, приносить з собою яйця і солодощі, і ховає їх в саду або просто в квартирі. І дітлахи повинні їх відшукати: вони встають рано-вранці і біжать шукати подарунки. Великдень діти люблять не менше, ніж Різдво.

Святкувати Пасху в Австралії прийнято з великодніми яйцями з шоколаду або цукру. А великодні яйця люблять робити у формі кролика. Також символом свята в Австралії вважається звірок Білбі. Його ще називають кролячий бандикут, це досить рідкісна тварина. Він відноситься до представників сумчастих тварин. Саме його зображення прикрашають великодні сувеніри.

У Великобританії Великдень вважається «королевою фестивалів». У Страсну п'ятницю церковні дзвони замовкають і знову починають передзвін тільки у великодню неділю. Діти грають в «Egg-shackling»: на сирих яйцях пишеться ім'я дитини, а потім підкидають яйця в ситі. Виграє та дитина, чиє яйце довше всіх не розіб'ється. У цій країні свято дуже любимо модницями - адже на Великдень прийнято вбиратися, і при цьому неодмінно одягти хоча б одну нову річ.

У великодню неділю американські родини відвідують церкву. Служба супроводжується колективним співом. Традиційний американський великодній обід складається з шинки з ананасами, картоплею, фруктовим салатом і овочами. Діти отримують кошики від «великоднього зайчика», який ще рано вранці наповнив їх кольоровими крашанками і масою шоколаду і цукерок.

Зі святом Великодня!

 

https://www.youtube.com/watch?v=5vihx1-Yi6M


01.05.

9 клас  Виховна година

Місячник родинно-побутової культури

  Великдень

У всіх народів існує повір’я: той, хто забув звичаї своїх батьків, караєтьсяБогом і людьми. Він никає світом, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку та пристанища, бо він загублений для свого народу…

Великдень – дуже шановане свято у християнській релігії. Воно пов’язане із воскресінням Ісуса Христа, тому й має назву Великий день, або Великдень.

Україна – країна смутку і краси, радості й печалі, розкішний вінок з рути і барвінку, над яким світять яскраві зорі, це історія мужнього народу, що віками боровся за волю, за щастя. Історію свого народу можна пізнати, вивчаючи його звичаї, ті прикмети, за якими розпізнається народ.

Великдень – у цей день християни святкують Воскресіння Ісуса Христа, що сталося на третій день після його смерті, при чому день смерті вважається першим днем. Свято називають також Пасха або Паска. Вважається найважливішим християнським святом, котре вказує радість з приводу перемоги Божого Сина над Смертю та вічним Забуттям.

Слово «Пасха» прийшло до нас з грецької мови і означає порятунок. У цей день ми торжествуємо позбавлення через Христа Спасителя всього людства від рабства диявола і даруванням нам життя і вічного блаженства.  Воскресіння Христове – це основа і вінець нашої віри, це перша і найбільша істина.

Християнський Великдень святкується навесні, але день святкування – не визначена дата, він визначається за місячно-сонячним календарем. Цей день випадає на період від 7 квітня до 8 травня.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=sH47hq-VLGA


29.04.

9 клас  Година спілкування

Великодній тиждень

До Дня праці

Праця – одне з найчистіших і найшляхетніших джерел емоційного стану, радості і діяння, творення. Думка, що народжена, збуджена, витончена в праці, стає радісною, оптимістичною

                                              В. Сухомлинський

Для привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. Україна відмічає цю дату з 2006 року.

Метою заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання, громадських організацій до проблеми збереження життя і здоров'я працівників та культури охорони праці в Україні.У сучасних умовах розвитку нашої країни, які характеризуються появою різних форм власності, все більшу значучість набуває поняття „Безпека”. Новий зміст набувають процеси охорони результатів творчої, наукової, інженерної і художньо-конструктивної діяльності.Сучасний підхід до розкриття поняття „Управління безпекою” – це основане на визнаних у всьому світі принципах законодавчого врегулювання відносин усіх видів власності.Основними напрямками забезпечення господарської діяльності виступають правовий, організаційний та інженерно-технічний захист.

Незабаром закінчиться навчальний рік і питання охорони прав неповнолітніх, зокрема, захист їх трудових прав, стане дуже актуальним. У літній період неповнолітні проходять практику на виробництві, шукають можливості реалізувати свої здібності та заробити особисті кошти.

Неповнолітні, тобто особи, що не досягли 18 років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток і деяких інших умов праці користуються пільгами, установленими законодавством України.

Дорогий друже!  Життя людини – найвища цінність! Воно є неповторне, бо кожна людина є унікальною особистістю. Право на життя є одним із найважливіших і найвагоміших, воно сприяє здійсненню всіх інших прав і свобод.

Іноді трапляються ситуації, які загрожують життю, здоров'ю, добробуту людей. Вивчай причини таких небезпечних ситуацій, щоб передбачити, попереджати або уникати їх. Якщо ж такої ситуації запобігти не вдалося – намагайся правильно діяти. А якщо ти сам спричинив небезпечну ситуацію, вчись розуміти наслідки дій, аби не створити чогось подібного в подальшому. Стався дбайливо до власного життя, а також до життя однолітків, близьких і рідних людей!

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Geely2cm9rg


26.04

9 клас  Година  класного керівника

Україна є, була і буде

У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події.

Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель.

Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, належали до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави.

З початком Першої світової війни у Галичині було створено Головну Українську Раду (пізніше – Загальна Українська Рада), яка відстоювала інтереси українців. Євген Петрушевич, Євген Левицький, Кость Левицький, Семен Вітик – одні з перших виступили з ідеєю соборності України. На їх думку, ця дія відповідала б найвищому ідеалові української нації. У численних їх промовах відкрито пропагувались ідеї злуки всіх українських земель. 9 жовтня 1918 р. на засіданні австрійського парламенту майбутній глава уряду ЗУНР К.Левицький висловив загальне прагнення галицького народу до Києва. 20 жовтня 1918 р. на багатотисячній маніфестації у Львові відомий західноукраїнський політичний і громадський діяч С.Вітик закликав до негайної злуки з Великою Україною.

Підвищений інтерес до соборності серед громадсько-політичних діячів Галичини був невипадковий. Передбачаючи швидкий занепад Австро-Угорщини, українці боялися, щоб Галичина не відійшла до складу Польщі. Тому 18-19 жовтня 1918 р. у Львові відбувся з’їзд політичних і громадських діячів українських земель у складі Австро-Угорської імперії, на якому було створено Українську Національну Раду. З’їзд від імені Ради видав постанову, яка окреслювала українську етнічну територію в Австрії та зазначала, що «...ця українська національна територія стає українською державою». На жаль, така заява не мала практичного значення, і важлива лише як вияв політичної думки і волі українців Галичини.

У середині листопада 1918 р. Австро-Угорська імперія розпалась під впливом революційних подій у країні. І вже 1 листопада війська Української Національної Ради захопили Львів, проголосивши створення Української держави. А 13 листопада за новоутвореною державою закріпилася назва Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). Тож одним із найважливіших завдань уряду ЗУНР було об’єднання усіх українських земель в одну державу. Але поки гетьман Павло Скоропадський володарював у Києві, ця мета була недосяжною.

Ситуація змінилася, коли на зміну гетьманату до влади прийшла Директорія, було відновлено Українську Народну Республіку та її закони. 1 грудня 1918 року підписали у Фастові передвступний договір про наміри об’єднати населення і території обох утворень в одній державі. Обидва уряди зобов’язувалися в найкоротший час здійснити це об’єднання. Даний договір, викликавши схвалення українського загалу, став, по суті, першим і основним актом соборності. Після нього значно активізувалася боротьба за ідейно-політичну і територіальну консолідацію українців усіх земель. Перше рішення у цьому напрямі зробила Українська Національна Рада, яка 3 січня 1919 року одностайно прийняла ухвалу про злуку Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою.

На жаль, у тих складних внутрішньо- та зовнішньополітичних умовах так і не вдалося завершити об’єднання порізнених частин України. Вже через кілька місяців після проголошення об’єднання більшовики захопили Київ, Східну Галичину окупували поляки, Буковину – румуни, а Закарпаття – Чехословаччина. Велику шкоду соборності завдав і внутрішній стан українства: розкол на непримиренні політичні табори, міжпартійна і внутрішньопартійна боротьба, громадян­ська війна на Наддніпрянщині та ін.

Справжню єдність народу у боротьбі за незалежність продемонструвала світові Україна 21 січня 1990 року. Так, знаменним етапом піднесення духу свободи став “живий ланцюг” між Києвом і Львовом, коли 21 січня 1990 року тисячі українців взялися за руки на згадку про проголошення Акту Злуки.Ця акція прискорила розпад СРСР і здобуття національної незалежності, бо переконливо засвідчила духовну єдність східних і західних регіонів України. Утворення незалежної Української держави в 1991 році знаменувало початок якісно нового етапу в утвердженні суверенітету і соборності українських земель. Винятково важливим політико-правовим чинником на цьому шляху стали результати загальноукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року, в ході якого за підтвердження Акта проголошення незалежності України висловилося 90,92 % виборців.

Українці показали, що, незважаючи на століття перебування під владою різних держав, вони єдиний народ, який хоче жити у самостійній соборній державі. Але декларація про злуку так і не була втілена в життя: ЗУНР захопила Польща, УНР Радянська Росія.

Сьогодні ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, щоб показати нашим пращурам, що ми – гідні нащадки, а зробити це можливо лише працею в ім’я святої пам’яті борців за волю України, добробут нинішніх і наступних поколінь. І значною мірою це залежить від вас – молодого покоління громадян соборної України.


24.04

Чорнобиль: біль та скорбота України

26 квітня 1986 року, одна з найскорботніших дат в історії нашого народу, спогади про яку, ще довго будуть пронизувати наші серця гострим болем. Чорнобиль і досі для нас є незагоєною раною.

Сьогодні, через тридцять сім років після найбільшої техногенної катастрофи людства, вже виросло покоління, представники якого навіть не народилися в ті страшні дні. Але і вони, а також їхні діти й онуки повинні не забувати тих, хто захистив світ.

Чорнобиль став справжнім лихом людства. «Мирний» атом спустошив землю, забруднив довкілля та забрав життя тисячі людей. Радіаційне забруднення на сотні років зруйнувало природне середовище.

Аварія на атомній станції показала, що в країні були справжні герої, які, ризикуючи своїм життям та здоров’ям, почали негайну ліквідацію трагедії. Ці відважні люди навіки закарбувалися у пам’яті українського народу, вони для нас – герої, відважні добровольці.

 

Перші аварії на ЧАЕС сталися ще в 1978–1979 роках, відразу після запуску першого енергоблоку. Були також витоки радіації у 1982, 1983, 1984 роках. В архіві Комітету державної безпеки (КДБ) містяться документи про спорудження Чорнобильської атомної електростанції, її запуск у кінці 1970-х років, аварію та ліквідацію її наслідків. Документи доводять, що від самого початку спорудження цієї атомної електростанції було безліч порушень і крадіжок, будівельно-монтажні роботи виконувалися неякісно, технологічна дисципліна порушувалася. Все це врешті-решт призвело до аварії. Тільки від 1983 по 1985 роки на станції сталося п’ять аварій і 63 відмови обладнання. Останній подібний інцидент перед великою аварією стався в лютому 1986 року.

Чорнобильська катастрофа стала одним із каталізаторів розпаду СРСР. Спроби Москви приховати правду про її наслідки, недостатні заходи безпеки і допомоги потерпілим похитнули віру в «гуманність» комуністичної  ідеї навіть у найлояльніших прихильників. Радянська влада продемонструвала кричущу безвідповідальність за долі людей. 26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=v7VeYzYi9tg


22.04.

9 клас  Година спілкування

Бібліотеки світу

Бібліотека… Ще здавна вона посідала важливе місце у житті людини. Вже з часів Київської Русі цінували книгу і вважали її багатством. А сховищами писемних пам’яток та рукописних книг були і залишаються до сьогоднішніх днів бібліотеки.

Історія не зберегла детальних свідчень про стародавні бібліотеки, але з тих уривків, якими володіють сучасні вчені, можна скласти уявлення про історію виникнення бібліотек.

Саме слово «бібліотека» виникло в Стародавній Греції. Найбільшою бібліотекою того часу була бібліотека Арістотеля, яка налічувала 40тисяч згортків. В створенні бібліотеки брав участь учень Арістотеля Олександр Македонський.

Та найбільш значущою бібліотекою Стародавньої Греції була бібліотека, створена не в Афінах, а у Єгипті. Це була Олександрійська бібліотека, яка стала найбільшим книгосховищем античності і налічувала від 400 тисяч до 700тисяч рукописних книжок з усіх відомих на той час галузей.

Найдавнішою Бібліотекою на території України була  створена в Києві в 1037 році Ярославом Мудрим бібліотека при Софіївському соборі. Бібліотека Софіївського собору налічувала 950томів. У 1969 році на території Софіївського собору встановили меморіальний знак на честь заснування першої згаданої у літописі бібліотеки. На гранітному камені викарбовано портрет Ярослава з книгою в руках.

Не дивлячись на активний розвиток електронних бібліотек у інтернеті, звичайні, старі бібліотеки не втрачають своєї актуальності і необхідності.

Сучасна бібліотека - це комфортний, привітний, й обладнаний технічно інформаційний центр, що має безліч ресурсів для робочих та повсякденних справ і дозвілля всієї родини.  Це також місце де можна поспілкуватися з друзями, провести ділову зустріч, взяти участь у культурних заходах і забавах для дітей і дорослих.  Такими центрами стають все більше бібліотек  в Україні.

Пропоную переглянути відеоматеріали, здійснивши віртуальну екскурсію до відомих бібліотек світу.

 

https://www.youtube.com/watch?v=aEV_jchUCP0


12.04.

9 клас  Година класного керівника

Не забудемо, не пробачимо! Наближаємо перемогу!



Збройною агресією проти України Росія розв’язала першу в XXI столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки, встановлену після Другої світової війни. Світ знову зіткнувся з режимом, який прагне силової ревізії кордонів і прямує до новітнього тоталітаризму. Цей режим назвали «рашизмом» для означення псевдоідеології, замішаної на поєднанні ідей фашизму й більшовизму, нацизму та євразійства, реваншизму і ксенофобії, що прикриваються «православ’ям» та «величчю російської культури».

20 лютого 2014 року розпочалася сучасна російсько-українська війна. Тоді

були вперше зафіксовані перетини державного кордону України збройними силами Російської Федерації через Керченську протоку.

У 2014 році Збройні сили України, підкріплені добровольцями, зупинили

просування окупації, звільнили від загарбників частину захоплених територій і до 24 лютого 2022 року основні події сучасної російсько-української війни точилися на сході нашої країни.

Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну остаточно зірвало маску з агресивного путінського режиму, що 8 років прикидався «миротворцем» та «третьою стороною» у війні на сході України. Весь той час ворог поширював світом дезінформацію, брехню про «Донецьку та Луганську народні республіки», які насправді були і залишаються підконтрольними Москві окупаційними режимами в Донецькій та Луганській областях України. Путін намагався переконати світ, буцімто в Україні триває «громадянська війна».

Широкомасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року принесло війну на всю територію України. У спротиві російському агресору Український народ продемонстрував світові приклади мужності, стійкості, сміливості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом, що чисельно переважає.

Героїчний опір українців – це не лише боротьба за фізичне виживання Українського народу та свободу країни. У цій війні Україна захищає свій європейський вибір, національну ідентичність і цінності як частину європейських.

Українці проливають кров за вільну, демократичну Європу.

Від 2014 року Україна веде справедливу війну за збереження незалежності, право вільного європейського та євроатлантичного вибору, за свій суверенітет і територіальну цілісність. Російський агресор тимчасово окупував окремі українські землі. Але всі вони обов’язково будуть звільнені. Україна переможе ворога й відновить територіальну цілісність.

Про що мріють всі українці сьогодні? Так, - ПЕРЕМОГА!

Найзаповітніше бажання усіх українців сьогодні - жити під мирним небом. Ми віримо в те, що ця наша мрія здійсниться обов'язково!

 

 

https://vseosvita.ua/library/prezentatsiia-10-ta-richnytsia-rosiisko-ukrainskoi-viiny-786320.html

 

 

 

 

Шановні учні .

Розпочинаються весняні канікули. Щоб вони пройшли добре, згадаймо Правила поведінки під час канікул

 

https://www.youtube.com/watch?v=psCdUrpr67M


10.04.

9 клас  Виховна година

Художні перлини рідної України

Україна — моя Батьківщина і я пишаюсь тим, що я українка. В Україні я народилася, зросла, звідси мій рід. Я люблю її мальовничі простори, лани, поля, ріки, ліси і гори… Щоб полюбити свою країну її треба пізнати, багато подорожуючи. Вам доводилось стояти на верхівці муру Хотинської фортеці на Дністрі? Її висота сягає сорока метрів, товщина стін п’яти. Це велична споруда, одна з пам’яток архітектури. Відчуваєш подих століть, торкаєшся не просто теплого каменю, а нашої історії. А ви підіймались на гору Говерлу в Карпатах? Це найвища точка України. Як приємно стояти, відчуваючи свист вітру у вухах, а перед очима скільки бачить око — величні гори. А в Сорочинцях були, де все як у Гоголя? Очі розбігаються від розмаїття товарів українського виробництва. Обов’язково везеш додому щось на згадку про край, де був. А петриківський розпис бачили? Він зберігся ще з сімнадцятого століття, розвивається в наш час і відомий в усьому світі…

Україна – наш спільний дім. Тож маємо дбати усі, щоб були в ній добробут і лад, мир і злагода, вічна краса. Усі ми повинні усвідомити: своє, рідне – не тільки хата й подвір’я, а й вулиця, село чи місто, де ти живеш, ліс і річка, степ і море , і вся розмаїта наша країна.

Серце моє- це Україна

Душу свою віддаю я тобі

Прославляти тебе я буду знову і знов

Нехай заздрять мені вороги

Ти тепер на коліна не станеш,

Бо ти маєш найкращих синів.

Зацвіте незабаром калина,

Бо найкращий той цвіт на землі.

Буду Бога просити про найкращі ще дні,

Бо найкраща країна ти є на землі

 

 

https://naurok.com.ua/intelektualna-gra-perlini-ukra-ni-113985.html


08.04.

9 клас  Година спілкування

Тиждень навколишнього середовища



Мобільні телефони – це гаджети, які увірвалися і заполонили наше життя. Їх «еволюція» надто стрімка і заманює людей у свої сіті.

Неконтрольоване використання мобільного телефона призводить до мобільної залежності. Це дуже складний психологічний стан людини, який відсторонює її від повноцінного життя та розвитку особистості.

Позитивний вплив телефону.

Зв'язок: завжди можна зв'язатися з навколишнім світом.
Калькулятор: порахувати рішення прикладів по математиці.
Інтернет: вихід на улюблені сайти, подивитися новини, перевірити пошту.
Музика: насолоджуватися улюбленими піснями.
Будильник: ніколи не проспиш.
Bluetooth: можна передавати файли, листи на відстані.
Календар: заздалегідь відбувається сповіщення у кого день народження в найближчі дні, що дуже зручно.

Негативний вплив телефона на здоров'я.

1. Знижує імунітет.

2. Страждає зір.

3. Може спровокувати попадання блискавки в людину.

4. Порушує фази сну.

5. Може призвести до розвитку ракових пухлин.

«Усе добре в міру». Не варто надмірно користуватися мобільним телефоном, цим ви можете нашкодити в першу чергу своєму психологічному здоров’ю. Користуйтеся благами цивілізації на здоров’я але пам’ятайте про можливі наслідки і дотримуйтесь елементарних правил!

1.   Перша дія, з якої варто почати — це поставити професійну програму трекер вашого часу з девайсами.

2.   Заряджати телефон не в спальні. І не брати з собою на ніч.

3.   Дотримуватися базових елементів телефонної культури:

а) Не брати телефон під час їжі.
б) Не використовувати телефон під час зустрічей.
в) Не користуйтеся телефоном під час водіння.
г) А також у класах, на лекціях і в кіно, театрах тощо.

 

https://www.youtube.com/watch?v=j3y4HA4pRXo


05.04.

9 клас  Година класного керівника



День створення НАТО відзначається 4 квітня.

Саме в цей день, у 1949 році, у Вашингтоні представниками 12 країн був підписаний Північноатлантичний договір, на підставі якого було засновано Організацію Північноатлантичного договору – міжнародну військово-політичну організацію.

 

Дуже часто ми чуємо твердження, що НАТО - агресивний блок. Але основним завданням Альянсу є колективна безпека та оборона, а не напад чи агресія, про що записано в основоположному документі Організації.

Відповідно до договору кожна держава-член Альянсу несе додаткову відповідальність та користується перевагами від участі у системі колективної безпеки.

НАТО проводить політику відкритих дверей з перспективою щодо розширення Альянсу. Будь-яка європейська країна, що поділяє принципи, закладені у Вашингтонському договорі, та робить внесок у безпеку євроатлантичного регіону, може стати членом Альянсу.

Основна мета Північноатлантичного альянсу – підтримка безпеки країн-учасниць. Власних збройних сил НАТО не має, у розпорядженні Альянсу збройні сили країн-членів.

Однією з функцій НАТО є захист прав людини. Військові НАТО приходять на допомогу у будь-якій надзвичайній ситуації.

НАТО підтримує дослідників, які розробляють наукові новинки, сучасну зброю і захист для солдат.

Не менше уваги Альянс приділяє екологічним питанням – допомагає зберігати й відновлювати довкілля. Ми часто навіть не задумуємося над тим, що деякі речі можуть мати друге життя.

Усі країни, які приєдналися до родини НАТО, стають успішними та захищеними. Адже Альянс гарантує мир і стабільність.

Спільна праця – це найкращий спосіб об’єднатися

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Z7MDX7v16_A


03.04.

9 клас  Виховна година



На жаль, наша країна сьогодні проживає складні часи, адже триває повномасштабна війна. Звісно, нам з вами дуже пощастило, тому що ми проживаємо на відносно мирній території, в так званому тилу. Але, тим не менш, тема, яку ми розглянемо, є дуже актуальною і для нас.

Міни бувають різного розміру: від зовсім невеликого, як-от з долоню, до розміру ноутбука чи великої миски. Часто вони зеленого, сірого, чи коричневого кольору, зроблені з пластику чи з металу. Отже, зелений, сірий чи коричневий кольори допомагають мінам добре маскуватися в траві, землі чи кущах. Є міни, які кріпляться на так званій розтяжці: це коли від гранати чи міни тягнуться ледь помітні тросики. Як тільки їх зачіпають, стається вибух. Міни можуть вибухати від дрібного коливання чи коли на них наступаєш. Зона ураження може сягати від 1 до 100 метрів – це приблизно як довжина одного літака. Лише фахівець із розмінування може знешкодити міну. А зайві цікавість та недотримання правил поведінки можуть призвести до найгірших та невиправних наслідків – втрати життя чи каліцтва. Ще одна небезпека криється у снарядах, які не вибухнули. А розпізнати, чи снаряд розірвався чи ні, може тільки фахівець, тому так важливо не наближатися до них.

Дії в разі виявлення вибухонебезпечного предмета

• по можливості ПОПЕРЕДИТИ про знахідку інших осіб, які

знаходяться поруч;

• швидко ВІДІЙТИ на максимальну безпечну відстань (не

менше 100 метрів), при цьому рухатись назад необхідно по своїх слідах

• зберігайте спокій та НЕ ПАНІКУЙТЕ

• негайно ПОВІДОМТЕ дорослих та оперативні служби, надавши

інформацію про характерні ознаки предмета (місце його розташування, дату і час виявлення та особу, яка його виявила)

·         Давайте ще раз пригадаємо, за яким номером необхідно телефонувати в разі виявлення підозрілого предмета?

102 – У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ОБ’ЄКТА;

101 – У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ БОЄПРИПАСІВ;

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=E4MerDTjmUs


01.04.

9 клас  Година спілкування

Місячник екологічного виховання

Тиждень охорони життя і здоровя дітей



З Днем сміху, жартів і бешкетних розіграшів! Добрий, веселий сміх - це чудовий вітамін для всіх, наймогутніший і безцінний еліксир життя.

Існує кілька версій народження цього веселого свята. Одні вважають, що це нагадування про давнє свято весни, який, справлявся в квітні і супроводжувався іграми та жартами. Інші вважають, що звичай ставити в смішне становище своїх друзів і знайомих народився в середні століття.

День жартів і сміху відзначався ще в Стародавньому Римі. Називався він "Свято дурнів".

У цей день побажаємо один одному якомога частіше сміятися, і в усі інші дні теж. На думку медиків, сміх благотворно впливає на фізичний стан людини, знімає напругу, знижує кров'яний тиск, продовжує життя. Норвезькі лікарі вважають, що три хвилини сміху дорівнюють п'ятнадцяти хвилинах фізичної зарядки.

Українці завжди були щедрими на гумор і сатиру. Народні гуморески, жарти передають нам досвід цілих поколінь. Народ не шкодує барв, щоб висміяти ледарство, брехливість, неумілість. Чи не єдиними є наші українські люди, які вміють з посмішкою сприймати гумор у свою адресу. І хоч нині в Україні скрутні часи, але доброзичлива посмішка тільки допоможе вам

Тому, смійтеся на здоров’я.

 

https://www.youtube.com/watch?v=k5kvz9hjxuI


29.03.

9 клас  Година класного керівника



Є дві галузі знань, що лікують людей. Медицина лікує тіло, а що ж лікує розум, вчинки людей? Так, це правознавство.

Деякі знання про закони, правопорушення ви вже маєте, оскільки вчите такий предмет як правознавство.

Не за горами час, коли ви закінчите школу і вступите у самостійне життя. Від вас вимагається успішно займатися дорученою справою, бути відповідальним, виконувати громадянські обов’язки – хорошого трудівника, захисника Вітчизни, патріота, борця з недоліками в суспільстві, господаря багатств країни, сім’янина. Державі буде важлива ваша думка, ваші позиції щодо проектів законодавчих актів, які виносяться на широке обговорення. При цьому корисно поповнювати свої правові знання. І особливо важливим є зміцнення готовності боротися зі злом, непримиренність до того, що заважає нам жити. Усе це потрібно громадянинові України. Тому, кожен раз давайте оцінку своїй поведінці, передбачайте наслідки своїх дій і робіть так, щоб ставати кращими, бути потрібними своїй державі, стати гідними її громадянами.

Якщо ви будете  дотримуватиметесь законів держави, не будете порушувати правил, виконуватимете  свої обов’язки, то будьте певні, проблем у вас не буде. Але перш за все, ви маєте бути Людиною!

Де б ви не були, ким би ви не стали, ви по­винні знати свої права та обов'язки і бути Людиною.

Хочеш Людиною справжньою стати,

Наші закони навчись поважати.

Навчись їх виконувать завжди і всюди,

Тоді і тебе поважатимуть люди!

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=-FXPM8hWkHI



27.03.

9 клас  Виховна година



«Весь світ - театр, а люди в ньому - актори», - небезпідставно стверджував

В. Шекспір в комедії «Як вам це сподобається». Що ж, кожен з нас дійсно грає в цьому житті свою певну роль. І від нашого таланту, майстерності і професіоналізму залежить не так вже й мало. Саме тому День театру - це не тільки всесвітнє, а й загальнолюдськє свято, що не знає, ні національних, ні релігійних кордонів.

 Перші згадки про театр відносяться до 497 року до н.е. Саме в цьому році, згідно з письмовими джерелами, в Греції в перший раз пройшло свято, присвячене богу Діонісу. Спеціально для його проведення були побудовані дерев'яні підмостки, на яких перед глядачами виступали поети, музиканти та співаки. Вже через декілька років дерев'яні підмостки були замінені круглими аренами, оточеними багатоярусними глядацькими місцями. Власне кажучи, конструкція такої споруди дуже нагадує за зовнішнім виглядом сучасний цирк.

 У 55 році до н.е. в Римі був побудований перший кам'яний театр, на підмостках якого виступали актори, декламували вірші та виконували невеликі п'єси, такі «переспіви» давньогрецьких легенд і міфів.

 Театральні дійства здавна любили і на Русі. Спочатку вони були пов'язані з язичницькими обрядами і релігійними святами. Але вже в рукописах XI століття можна зустріти перші згадки про скоморохів, які веселили чесний люд на ярмарках і базарах.

 Всесвітній день театру відзначається 27 березня. Свято було засновано з ініціативи Міжнародного інституту театру в 1961 році. Перший раз святкування пройшли в 1962. Послання до діячів театрального мистецтва було написано культовим французьким художником, письменником і драматургом Жаном Кокто.

 Всесвітній день театру - це професійне свято сотень тисяч людей, які присвятили своє життя служінню цьому великому і прекрасному мистецтву.

 Театр - це глибоке море, хвилі якого натхнення, талант і творчість, дарують глядачеві радість від зустрічі з піднесеним і прекрасним. А ця радість повертається по невидимим ниткам до акторів, спонукаючи їх творити все нові і нові вистави.

 Театру не раз передрікали загибель, але він кожного разу з гідністю витримував, і продовжує витримувати жорстку конкуренцію з кінематографом, з комп'ютером і з телебаченням. Тому що мистецтву, яке служить для глядачів, судилося довге життя.

 

https://www.youtube.com/watch?v=9ottX6y6k3A


25.03.

9 клас  Година спілкування

Тиждень правового спілкування



Україна, багато складних, важких подій випадало на її долю. Ніби дитина, вона потребує турботи, захисту. Багато років тому, для цього було створено НГУ.

Національна гвардія України (НГУ) – державний озброєний орган, створений на базі внутрішніх військ, покликаний захищати суверенітет України, її територіальну цілісність, а також життя та особисту гідність громадян, їх конституційні права і свободи від злочинних посягань та інших громадських дій.

Основними завданнями Національної гвардії є:  захист конституційного ладу України, цілісності її території від спроб змінити їх насильницьким шляхом; участь у підтриманні режиму надзвичайного стану в порядку, передбаченому законодавством України; участь у ліквідації аварій, катастроф та стихійного лиха; формування в особливий період частин для охорони і оборони найбільш важливих державних об’єктів; надання допомоги прикордонним військам у затриманні порушників державного кордону України силами частин, дислокованих у прикордонних районах; участь у бойових діях по відбиттю нападу ззовні та захист безпеки України.

Відтворена у 2014 році, НГУ, яка стала спадкоємницею внутрішніх військ, пройшла важкий період відродження в структурі НГУ із важким озброєнням, необхідним для нарощування бойових можливостей для забезпечення ефективного виконання своїх функцій в умовах сучасного збройного конфлікту.

13 березня 2014 року Верховна Рада ухвалила закон «Про Національну Гвардію України», відповідно до якого, ця структура – це військове формування з правоохоронними функціями. Базою для формування особового складу НГУ стали підрозділи Внутрішніх військ, а також добровольці. Свято встановили 18 березня 2015 року.

Зараз підрозділи НГУ виконують і ряд інших завдань по боротьбі зі злочинністю, охороні громадянського порядку, охороні особливо важливих об’єктів, охороні органів державної влади, супроводі засуджених і осіб взятих під варту, охороні дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав у різних куточках України. Також охороняє суди, органи та установи системи правосуддя.

 

https://www.youtube.com/watch?v=41s8Qyl20Bw


22.03.

9 клас  Година класного керівника



Щорічно 22.03 світ відзначає день водних ресурсів. Це свято було встановлено Генеральною Асамблеєю ООН для того, щоб нагадати всім людям про важливість цієї речовини.

Вода — безбарвна рідина — покриває понад 70% земної кулі, а її вік близько 4,5 мільярдів років. Лише 3% усіх водних ресурсів на планеті становить прісна вода, і лише 1% прісної води є придатним для пиття.

Вода, безперечно, — основа всього життя. Всі живі істоти складаються з води: риби — на 75%, тварини — на 75%, картопля — на 76%, медузи — на 99%, помідори — на 96%, яблука — на 85%. Навіть людина, і та, складається з води: у новонародженого в тілі міститься 86%, у старої ж людини — не більше 50%. Отож, можна зробити висновок, що старість – це не що інше, як сухість організму. Печінка дорослої людини щодня прокачує через себе близько двісті літрів рідини.

Протягом життя людина в середньому випиває і, відповідно, виділяє приблизно 75 т води. Як стверджують спеціалісти, без їжі людина може прожити два місяці, а без води не проживе і п’яти днів. При втраті 2 % води людина відчуває спрагу, при втраті 6-8 % може втратитись свідомість, а при 10 % - з’являються галюцінації, людина не може нічого ковтати. Втрата 10-20 % води для людини - небезпечна для життя.

Випарена молекула води проведе в повітрі близько 10 днів, перш ніж впасти з неба у вигляді опадів і заново повторити цикл.

Ніколи не замислювалися, чому айсберги не тонуть? Адже айсберг — це твердий лід, який як камінь повинен піти на дно. Виявляється все просто: замерзша вода має менш щільну структуру, а також містить у собі бульбашки повітря, тому не тоне. Гідрологічний цикл (кругообіг води) по всій планеті за один день виробляє більше енергії ніж все людство за всю свою історію. За 20 хвилин, одна гроза виливає на землю близько 125 мільйонів літрів води! Якби льодовики нашої планети раптово розтанули, то близько 1/8 всієї суші затопило б водою, а рівень у світовому океані піднявся б на 65 метрів!

Ми з вами розуміємо, що вода – це джерело життя. Без води все живе помре!

Але вже сьогодні вже більше 2 мільярдів людей у 40 країнах відчувають нестачу води… А до 2050 року на землі для потреб людей треба буде на 22 % води більше, ніж її є сьогодні в природі!

Просто треба воду використовувати раціонально. А бездумне, недбале використання води приводить до забруднення. І щоб очиститись воді під землею, потрібні тисячоліття!

Бережіть воду!

 

https://www.youtube.com/watch?v=atErioifdrs



20.03.

9 клас  Виховна година



Що означає поняття «надзвичайна ситуація»? («Надзвичайна ситуація» - це порушення нормальних умов життя людей.)

Надзвичайні ситуації поділяються на групи, залежно від характеру походження подій. Розрізняють 4 класи надзвичайних ситуацій: природного, техногенного, соціально-політичного та військового характеру.

1) Надзвичайні ситуації природного характеру - це наслідки небезпечних геологічних, метеорологічних, морських та прісноводних явищ, природних пожеж, інфекційних захворювань людей, сільськогосподарських тварин, масового ураження сільськогосподарських рослин хворобами чи шкідниками, зміни стану водних ресурсів тощо.

2) Надзвичайні ситуації техногенного характеру (техногенний-породжений технікою і промисловістю) - це наслідок транспортних аварій, катастроф, пожеж, неспровокованих вибухів чи їх загроза, аварій з викидом (загрозою викиду) небезпечних хімічних, радіоактивних, біологічних речовин, раптового руйнування споруд та будівель, аварій на інженерних мережах і спорудах життєзабезпечення, аварій на греблях, дамбах тощо.

3) Надзвичайні ситуації соціально-політичного характеру - це ситуації, пов’язані з протиправними діями терористичного та антиконституційного спрямування: здійснення або реальна загроза терористичного акту (збройний напад, захоплення і затримання важливих ядерних об’єктів, систем зв'язку та телекомунікації, напад чи замах на екіпаж повітряного чи морського судна), викрадення (спроба викрадення) чи знищення суден, встановлення вибухових пристроїв у громадських місцях, викрадення зброї, виявлення застарілих боєприпасів тощо.

4) Надзвичайні ситуації воєнного  характеру - це ситуації, пов’язані з   наслідками застосування зброї масового ураження або звичайних засобів ураження, під час яких виникають вторинні фактори ураження населення внаслідок зруйнування атомних і гідроелектричних станцій, складів і сховищ радіоактивних і токсичних речовин та відходів, нафтопродуктів, вибухівки, сильнодіючих отруйних речовин, транспортних та інженерних комунікацій.

У наш час людина здатна полетіти на Місяць, ми багато знаємо про інші планети, але сили природи нашої власної планети все ще нами не підкорені. В наш час людство залишається залежним від природних явищ, які досить часто мають катастрофічний характер. Виверження вулканів, землетруси, посухи, селеві потоки, снігові лавини, повені, заметілі, снігові заноси, ожеледі, сильний мороз тощо - спричиняють загибель багатьох тисяч людей, завдають величезних матеріальних збитків.

     Про надзвичайні ситуації повідомляють по радіо чи телебаченню. Для того, щоб людина увімкнула радіо чи телевізор, використовують звуковий сигнал – завивання сирен, преривчасті гудки. Пам’ятайте, що це є попереджувальний сигнал ,,Увага всім!”  Почувши його, негайно вмикай радіоприймач чи телевізор і слухай інформацію служби надзвичайних ситуацій.

- Про які ж правила потрібно пам’ятати тим, хто опинився в небезпечній ситуації, як діяти?

Оціни рівень небезпеки. Якщо ситуація загрожує твоєму життю, часу на роздуми немає, дій негайно.

1. Якщо загрози життю немає, спочатку заспокойся.

2. Якщо сам впораєшся з ситуацією, склади план дій і виконуй його.

3. Якщо тобі потрібна допомога, звернися до рятувальних служб, родичів, сусідів, випадкових перехожих.

4. Якщо допомога не надходить, не втрачай надії, ситуація може змінитися на краще наступної миті.

 

https://www.youtube.com/watch?v=EX4G1t6c_dE

18.03.

Тиждень цивільного захисту



Життя, як бачимо, не завжди протікає спокійно. Кожного дня ми з вами слухаємо новини. Скільки серед них прикрих, про нещасні випадки, які зненацька спіткали мирних громадян. Як важливо у таких ситуаціях, щоб людина не розгубилася, взяла себе в руки і пригадала, як поводитися за таких обставин, як врятуватися самій і як допомогти іншим.

Наша Земля дуже болісно реагує на погане до неї ставлення з боку людей і часто відповідає нам «взаємністю» - стихійними лихами, від яких руйнуються міста і села, зникають з лиця Землі ліси, сади, ріки і гори.

На жаль, часто це призводить до загибелі людей. А називають такі явища- надзвичайні ситуації. Щоб захистити населення під час НС (надзвичайні ситуації) створено спеціальний орган – штаб ЦЗ. Його завдання – своєчасно попередити населення про небезпеку, яка насувається.

Про стихійні лиха повідомляють по місцевому радіо та телебаченню. Для того, щоб люди увімкнули їх, використовують завивання сирен на заводах і фабриках, безперервні гудки поїздів, сигнали автомобілів, а у школах – переривчасті дзвінки. Пам’ятайте, що це попередження, сигнал «УВАГА ВСІМ!». Почувши такий сигнал, усім слід негайно увімкнути радіо чи телевізор і слухати інформацію штабу ЦЗ.

А інформацію можна почути таку: «УВАГА! ГОВОРИТЬ ШТАБ ЦЗ…»

Коли небезпека мине, штаб ЦЗ знову передає повідомлення.

Але у всіх випадках ми маємо дотримуватися одного правила:

МЕТУШНЯ ТА ПАНІКА НЕДОПУСТИМІ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ.

За спостереженнями спеціалістів, під час екстремальних ситуацій, значна частина людей гине не від прямого удару обставин, а від розгубленості, страху та паніки.

    ЦО – державна система органів управління, сил і засобів, що створюється для організації і забезпечення захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного, природного та військового характеру.

ПАМ ’ЯТКА

  1. Завжди пам’ятай телефони екстрених служб:


101 – пожежна команда

102 - міліція

103 – медична допомога

104 – газова служба


  1. При землетрусі необхідно залишити приміщення,  вийти на відкриту територію. Не користуватися ліфтом
  2. Завжди дотримуйся правил протипожежної безпеки.
  3. Під час повені необхідно піднятися на верхній повер або дах, горище.
  4. У разі виникнення урагану відійти від вікон, сховатися у підвалі, не виходити на вулицю, триматися подалі від колючих та ріжучих предметів.
  5. Взимку під час сильних морозів, снігових заметів знаходитися в приміщенні, виходити на вулицю у невідкладних випадках, для уникнення переохолодження , травматизму та обморожень.

7. У літню спеку знаходитись на відкритому сонці до 10.00 та

після 16.00. Завжди мати мати при собі запас води.

 

https://www.youtube.com/watch?v=NseS8-rJWfo


15.03.

9 клас   Година класного керівника



Після початку широкомасштабного вторгнення питання безпеки вийшло на зовсім інший рівень. Війна змушує нас адаптуватись та змінювати звичну поведінку, адже кожної хвилини може початись повітряна тривога чи артобстріл. На жаль, ми не можемо це проконтролювати чи бути впевненими, що цього не станеться протягом дня. Саме тому важливо розвинути нові навички та сформувати стійкі компетенції поведінки , коли ми знаходимось на вулиці або вдома

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

Повітряна тривога застала вдома? 1. За можливості вимкніть електроприлади, закрийте вікна; 2. Швидко вдягніться; 3. Візьміть “тривожний рюкзачок”; 4. Прямуйте до найближчого укриття чи бомбосховища; 5. Займіть вільне місце у захисній споруді якщо немає фізичної можливості перейти до укриття, то діти мають знати про “правило двох стін”: під час тривоги людину повинно відділяти щонайменше 2 стіни з кожної сторони, бо якщо одна з них зруйнується від удару, то інша візьме на себе уламки стіни, віконного скла тощо. Якщо залишаєтесь вдома, то сховайтесь у місці, яке розташоване за другою від фасаду опорною стіною (зазвичай це коридор або тамбур), НЕ підходьте до вікон, сядьте на підлогу

Повітряна тривога застала на вулиці?1. Знайдіть найближче укриття (часто там є позначка “укриття”, “бомбосховище”); 2. Якщо немає укриття, то прямуйте до підвалу будинку, підземного переходу, підземного паркінгу; 3. Якщо поруч немає укриття, але ви чуєте звуки вибухів, то ляжте на землю (краще знайти заглиблення, яму, високий бордюр) та закрийте голову руками

На жаль, як результат обстрілів може бути завал будинку, де можемо перебувати ми. Тож, правила дій в такій ситуації:1. Якщо розумієте, що будівля може зруйнуватися, то якомога швидше покиньте її, попередньо ознайомившись із шляхами евакуації. 2. Оцініть обстановку. Якщо ви опинилися у “повітряному мішку” (ситуація, коли ви не маєте доступу до свіжого повітря, бо ввесь простір перекритий уламками або завалами) то економте повітря (якомога менше рухайтеся, спробуйте заспокоїтися та не панікувати, дихайте повільно). 3. Якщо ви опинилися під завалами, намагайтеся очистити простір біля обличчя та грудей, повільно дихайте, заспокойте дихання та спробуйте розслабити м’язи. 4. Повідомте про себе, використовуючи засоби зв’язку - телефон, або привертаючи увагу - галас, шум, стукіт

Бережімо себе !!!

 

https://www.youtube.com/watch?v=MfL1wRSkFwE


13.03.

9 клас  Виховна година



День українського добровольця — свято, що відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.

Постановою рекомендовано Кабінету Міністрів розробити із залученням громадськості, а також активних учасників добровольчих формувань, які брали участь у Революції гідності (листопад 2013 — лютий 2014).

14 березня 2017 року по всій Україні відбулися заходи з відзначення Дня українського добровольця.

Добровольчі військові формування України (знані також як Добровольчі батальйони або Добробати) — військові, поліцейські та парамілітарні формування, вступ до яких відбувався на добровольчій основі, створені з 2014 року у відповідь на російську агресію з метою захисту територіальної цілісності та суверенітету України.

17 січня 2017 року Верховна Рада України ухвалила Постанову, якою установила День українського добровольця, що відзначатиметься щорічно 14 березня.

З початком збройної агресії РФ проти України навесні 2014 року, Міністерство оборони України почало набір до батальйонів територіальної оборони (скорочено — БТрО), що формувалися при облдержадміністраціях з мешканців-добровольців областей. Оголошення про створення львівського 3 БТрО «Воля» було оприлюднене вже 18 березня 2014 року, у день прийняття Криму до складу РФ. Загалом було створено 32 батальйони територіальної оборони, серед яких: 24 БТрО «Айдар», 25 БТрО «Київська Русь», 39 БТрО «Дніпро-2», 40 БТрО «Кривбас».

На повністю добровольчій основі формувалися також деякі підрозділи кадрових формувань Збройних сил України. Так була сформована ОЗШР «Карпатська Січ» в складі 93 ОМБР та 3-й аеромобільний батальйон «Фенікс» у Миколаєві.

Внаслідок переформування добровольчого батальйону Нацгвардії «Донбас», з військовослужбовців, що висловили бажання перейти під командування Збройних сил України, було створено 46-й батальйон спецпризначення «Донбас-Україна».

Станом на 15 травня 2014 з добровольчих батальйонів МВС в зоні АТО діяли лише «Дніпро-1» та «Азов».

День українського добровольця – це і нагадування всім нам, що одного разу, ставши на захист Батьківщини, ми до кінця нашого життя залишаємось її добровольцями. Вояками доброї волі. І нашим святим обов'язком залишається боротьба за справжню Державу без псевдоеліт, корупції та політичного лихварства. Ставши на захист України, ми вже не маємо права відступати.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=PGK9ujlPiL0


11.03.

9 клас  Година спілкування



Нам пощастило жити у дуже гарній країні: в Україні є дуже багато місць, якими можна пишатися. Милуватися красотами нашої природи можна безкінечно. Заповідник Асканія-Нова і Карпати, кримські гори та приазовські степи, величний Дніпро та Дністер, густі ліси... І не перелічити місць, які неодмінно слід відвідати.

Історичних та архітектурних пам'яток в Україні теж дуже багато. Якщо присвячувати кожну відпустку подорожам, навіть життя може не вистачити, щоб відвідати їх усі. Лише у Києві стільки цікавого, що щонайменше на місяць вистачить. Велична Києво-Печерська лавра, ніжно-блакитна Андріївська церква, мов спрямована у небо, оригінальний будинок з хімерами... А скільки у Києві музеїв! 

У кожній області нашої країни є багато цікавих місць. Старовинне мiсто Луцьк з безліччю історичних будівель, місто Кам'янець-Подільський, яке зберегло дух середніх віків... Про це можна розповідати безкінечно, але краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Подорожуйте Україною - їй безумовно є чим пишатися!

Запрошую переглянути відеоматеріали, здійсніть віртуальну подорож по чудесних місцях України

 

https://www.youtube.com/watch?v=I8PN66_VXls

 

https://discover.ua/destinations/dnipropetrovsk-region-region


08.03.

9 клас   Година класного керівника



Нам набагато більше ніж 33 роки. Ми молода  держава, але давня нація.  Це – десятки поколінь, мільйони життів… І за такий відрізок часу Україна дала світу багато імпульсів, що іноді визначали його еволюційну історію.

Нам є ким пишатись. Імена цих людей відомі усьому світу. Однак про те, що народились вони на території, яку займає сучасна Україна, багато хто навіть і не здогадується…

 

Княгиня Ольга  У 903 році її ще маленькою дівчинкою віддали заміж за Ігоря, сина Рюрика, майбутнього великого князя, якому на той час виповнилося 25 років. Восени 945 року Ігор вирушив за даниною до древлян, які і вбили князя. Хитромудра княгиня наказала підвісити до лапок голубів тліючі лучини і відпустити їх. Птахи полетіли назад і місто запалало.Опір древлян було зламано. Правління Ольги було вирішальним поворотом в історії Київської Русі.

Соломія Крушельницька   Українська Мадам Батерфляй    1872-1952 рр.Відома оперна співачка, що народилася на Тернопільщині та закінчила Львівську консерваторію, володіла неперевершеним сопрано та вміла співати на восьми мовах.За життя Соломія Крушельницька була визнана найвидатнішою співачкою світу, виступати з якою на одній сцені мріяли Шаляпін, Карузо.

Квітка Цісик  Голос в єдиному екземплярі 1953-1998рр.

Голос співачки українського походження знає кожен американець. Ще студенткою Квітка, взявши собі псевдонім Кейсі, не відчувала жодних труднощів у різних музичних стилях. За допомогою її витонченого співу свій імідж створювали компанії МАК ДОНАЛЬД, АМЕРИКАНСЬКІ АВІАЛІНІЇ КОКА-КОЛА… Перший диск з українськими піснями «Kvitka» або «Songs of Ukraine» («Пісні України») записаний 1980 року, другий «Two colors» («Два кольори») — 1989 року.

 

Катерина Білокур Живописець. Читати, писати і малювати навчилась самотужки. Жила у злиднях. Нею написані такі картини: «Квіти увечорі», «Декоративне панно», 
«Жар-колос», «Жоржини», «Рожі і троянди», «Осінь», портрети та автопортрети. 
1954 року в Парижі на міжнародній виставці демонструються її картини «Цар- 
колос», «Берізка» і «Колгоспне поле», які високо оцінив Пабло Пікассо. 1956 року 
їй присвоєно звання народного художника України.

Тетяна Яблонська —  Окрасою образотворчого мистецтва України є твори живописця, народного художника Тетяни Яблонської. Шевченківську премію Яблонська отримала вдома. Коли важка хвороба прикула худож-ницю до ліжка, Тетяна Нилівна не здалася — вона не могла ходити, проте малювала...  Тетяні Яблонській, єдиній серед художників-живописців, присвоєно звання Героя України. 2006 року на честь Тетяти Яблонської названа одна з вулиць Києва у Солом”янському районі .

Ліна Костенко Мужність, вірність принципам та майстерне слово характеризують талановиту поетесу. Творчість Ліни Костенко вивчають у школах. Її вірші стали сучасною класикою. В радянську добу вона не публікувалась, адже підтримувала дисидентів.

З часом Костенко не втратила свого характеру. В часи незалежності вона відмовилась від звання Героя України.

Софія Андрухович Українська письменниця, перекладачка і публіцистка, яка подарувала українським дітям один із найкращих перекладів книжки про "Гаррі Поттера". Також Софія — авторка роману "Фелікс Австрія", який став основою для фільму 2020 року "Віддана".

Леся Литвинова Волонтерка і голова благодійного фонду "Свої". Леся займалася допомогою постраждалим в результаті бойових дій на сході нашої країни, потім онкохворим, а з початком першої хвилі епідемії COVID-19 стала допомагати і хворим на цей вірус. Завдяки Лесі було врятоване не одне життя.

Цей список є нескінченним… Скільки зараз жінок стоять поруч з чоловіками, щоб якнайшвидше наблизити мир,щоб спокійно працювали і відпочивали громадяни України

 

https://www.youtube.com/watch?v=7InGOvaqEqQ



06.03.

9 клас  Виховна година



Весна... Вже сама згадка про неї будить у серці щемну радість, тривогу. Це свято оновлення і відродження природи. Коли приходить весна, кожному з нас здається, що ти народжуєшся на світ вдруге, що весна ця особлива, краща, ніж були попередні.

В один із таких весняних днів народився Тарас Шевченко. З цього дня почалося відродження й оновлення України, бо кожним порухом душі він дбав про рідну землю.

 

Благословен той день і час,

Коли прослалась килимами

Земля, яку сходив Тарас

Малими босими ногами,

Земля, яку скропив Тарас

Дрібними росами-сльозами.

 

У сузір’ї поетів світового значення невгасимо сяє ім’я генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Його спадщина увійшла в свідомість народних мас і з кожною історичною епохою набуває все нової діючої сили.

     Ці слова засвідчують велич Тараса Шевченка – Поета, Художника й Пророка, який, простуючи крізь століття в сьогодення, начебто стає сучасником і співучасником наших патріотичних діянь.

    Тарас Шевченко – символ чесності, правди і безстрашності, великої любові до людини. Його думи, його пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду були думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів.

 

Письменник з кріпаків, цькований, засланий, нещасливий в особистому житті, він віддав себе всього Батьківщині і в цім творчім пориві наче намагався віддати їй водночас  свою повноту і завершеність. Слово його животворяще стало ядром нової сили – народності, яка утвердила на всі віки українську суть.

 

     “Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури...”

І. Франко

Великою заслугою Шевченка стало те, що він вивів із тривалого занепаду нашу мову, а українську літературу підніс до європейського рівня.

     Шевченкове слово єднає нас усіх в одну національну цілість із єдиною метою – відновити народовладну суверенну українську державу на всій її історичній території. Шевченка можна вважати геніальним натхненником національно-культурного та державного відродження України.

     Як державницький мислитель Шевченко вірив у незалежну Україну, підґрунтям чого вважав солідарність і любов усіх прошарків суспільства. "В своїй хаті – своя правда, і сила, і воля!" – ось такими словами розкривав поет своє розуміння самовизначення української нації.

 

https://www.youtube.com/watch?v=OjhgzlDmccE


04.03.

9 клас   Година спілкування



У кожної людини є права й великі обов’язки. Права і обов’язки записані у Конституції.  Якщо людина не лише користується наданими їй правами, а й виконує свої обов’язки, вона – справжній громадянин.
Скільки б тобі не було років, де б ти не жив, твоє життя і життя всієї твоєї сім’ї, сусідів, родичів, твоїх товаришів протікає і надалі складатиметься за Основним Законом нашої держави.
Ти, звичайно, ходиш до школи. До
восьмого чи до третього класу – це не так важливо. Головне, що за Конституцією України всі діти не тільки мають право, а й мусять учитися. Взагалі, вся молодь нашої країни обов'язково повинна мати повну загальну середню освіту (ст. 53). Отже, вчитись – це зараз твій основний обов'язок.
Ми з вами — патріоти і громадяни, які покликані захищати свій край від ворогів, трудитись так невтомно й завзято, щоб жилося всім добре, найкраще у світі, бо кожна людина має право на достойне і радісне життя.

У дорослих є ще багато інших обов'язків, записаних в Конституції.
А чи немає в тебе часом старшого брата, який уже закінчив школу? Багато таких молодих хлопців служать у лавах Української армії. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.
Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону (ст. 65).

Наша армія існує для захисту кордонів рідної землі, а не для нападу на інші країни. У нас ніхто не хоче війни. Конституція України зобов'язує всіх громадян берегти природу – землю і води, рослини і тварин, щоб вони приносили втіху не тільки нам, а й майбутнім поколінням, що житимуть через десятки й сотні років після нас.Кожен зобов'язаний не заподіювати шкоду природі
«Я маю право!», «Чому ви порушуєте мої права?» -- ці слова, на жаль, часто використовує людина в ситуаціях, коли сама неправа. Зазвичай, заява про особисті права слугує виправданням пасивності, лінощів, прагненням отримати щось, нічого не даючи взамін. Та слід знати не лише свої права, але й обов’язки.
Обов’язки:
1 . Поважати і любити своє оточення. Ставитися до них так, як би ми хотіли, щоб ставились до нас.
2. Поважати близьких та друзів. Не принижувати гідності кожної людини. Поводитись так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини.
3. Бути толерантним до таких людей. Поважати їх і допомагати їм.
4. Дотримуватись правил моральної етики; організовувати дозвілля так, щоб воно приносило корись і не заважало іншим.
5. Сумлінно навчатись; активно працювати на уроках, готуватись самотужки; старанно виконувати домашні завдання.
6. Дотримуватись певних норм поведінки, прийнятих у суспільстві. Намагатись не створювати ситуації, які призводять до порушення закону.
7. Поважати своє оточення. Давати нагоду кожному висловлювати свої думки. Не нав'язувати своїх поглядів іншим, якщо вони з ними не згодні.
8. Цінувати і дбати про своє здоров'я. Виконувати приписи лікарів у разі потреби.
9. Поважати співрозмовників. Коректно і тактовно висловлювати свої думки. Дотримуватись правил мовного етикету.
1
0. З повагою ставитися до людей, які піклуються про нас.
1
1. Виконувати роботу, яка не завдає шкоди здоров'ю. Виконувати всі види обслуговуючої праці.
1
2. Самостійно знаходити інформацію в різноманітних джерелах.
1
3. Не ображати і не принижувати оточуючих.
1
4. Дотримуватись норм і правил поведінки, прийнятих у суспільстві. Не створювати ситуацій, що можуть спричинити нещасні випадки.

https://www.youtube.com/watch?v=fMYiyhE6JlQ


23.02.

9 клас   Година класного керівника



Рідна мова – це мова нації, мова предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

Історія цього свята йде з Пакистану, де півстоліття тому, 21 лютого 1952 року, було вбито п’ятьох студентів, які мали зухвальство виступити за надання бенгальській мові статусу офіційної. Зрештою, після визвольної війни, в 1971 році, східна частина Пакистану виокремилась в незалежну державу Бангладеш зі своєю мовою. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а починаючи із 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні.

Відомий український письменник XIX ст. Панас Мирний писав: «Найбільше і найдорожче добро кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої  сподівання, роздум, досвід, почування».

Щасливі ми, що народилися  на такій чудовій, багатій, мальовничій  землі – в  нашій  славній  Україні. Тут жили  наші  прадіди, діди, живуть  наші батьки – тут коріння  роду  українського. І де б ми  не  були, скрізь  відчуваємо  поклик  рідної землі, хвилюємося  аж  до  сліз, зачувши  рідне слово.

 

Світ захоплюється українською мовою, яка належить до першої трійки наймилозвучніших мов земної кулі.

У 1934 році на конкурсі мов у Парижі українська мова була визнана поряд з французькою і перською як найкраща, найбагатша мова світу.

За мелодійністю українська мова займає друге місце серед мов світу, поступаючись лише італійській.

 

Вишукана у розмові інтелектуалів, строга і регламентована у діловодстві, легка і гнучка у бесіді друзів, образно багата, лексично наповнена в літературних творах…  Такою постає українська мова перед нами сьогодні.

 

Будьте допитливими і натхненними – і перед вами відкриються неозорі виднокола української мови.

 

 

Щоб канікули пройшли безпечно, згадайте правила поводження під час канікул

https://www.youtube.com/watch?v=5_S6Ina2-To


21.02.

9 клас  Виховна година



24 лютого 2022 року, близько 5 години ранку, росія розпочала війну з Україною. Глава країни-агресора володимир путін 24 лютого оголосив, що починає спецоперацію в Україні і вводить російські війська. Після цього на низку українських міст було скоєно ракетні удари, атаковано військові об’єкти Збройних сил України. Війська рф обстрілюють і знищують ключові об’єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, авіабомб і балістичних ракет. По всій території держави запроваджується воєнний стан. Так, ми з вами зараз переживаємо жахливі дні, бо в нас ВІЙНА.

Українці – незламні, нескорені, об’єдналися у лютому 2022 року й так вже два роки, у неймовірно складних умовах  демонструють всьому світові свою волелюбність і більшість демократичних країн світу об’єдналися й підтримують Україну в нелегкій боротьбі з ворогом. Ми проходимо через біль гірких втрат у боях за рідну землю. Ми не зазіхаємо на чуже, але й свого не віддамо. Дорослі й малі, з перших днів повномасштабної війни об’єдналися для надання підтримки нашим захисникам.

Нашу перемогу наближають усі – волонтери, лікарі,  всі, хто працює в тилу, всі, хто донатить  і, навіть, школярі, які старанно навчаються задля майбутнього процвітання нашої Батьківщини.  Та найбільше ми вдячні нашим захисникам, сильним і мужнім хлопцям та дівчатам, які захищають нас і вдень, і вночі. Наші славні воїни ЗСУ!

Загадаю бажання, найдорожче у світі!

Щоб настав Мир в країні і не гинули діти,

Щоб під небом блакитним колосилися ниви,

Щоб всміхалися люди й жили дружно, щасливо.

Щоб не плакали мами у журбі над синами,

Перемога настала в боротьбі з ворогами.

Щоб старенькі в достатку свій вік доживали,

Щоб і пісня, і слово українські звучали.

Щоб країна розквітла, незалежна і вільна!

Хай здійсниться бажання це моє неодмінно!


19.02.

9 клас  Година спілкування



Їх назвали Небесною сотнею – українців які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували – за велінням серця долучили до сонму Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес…

11-го лютого 2015-го року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день - «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається тепер щорічно 20-го лютого.

На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку стали і герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби із злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя.То чи може бути забутою кров героїв, пролита на вулицях Києва? Чи можемо ми, живі, забути невинно убієнних? Можлива лише одна відповідь – Ні!

Революція гідності або ж Єврореволюція, Євромайдан проходила з листопада 2013 по лютий 2014. Чому ж днем пам’яті героїв Небесної Сотні стало 20 лютого? Бо саме у цей день силові структури вперше відкрито стали застосовувати справжню зброю проти учасників революції.

Сотня історій, сотня людських життів, сотня нових зірочок на українському небосхилі, сотня героїв!! Ще не скоро висохнуть сльози матерів, які  втратили своїх Героїв. Оплакує Героїв Небесної сотні  вся українська спільнота… Ми повинні завжди пам’ятати про цих мужніх людей, які не боялись померти за Україну…

 

Небесній сотні шана й молитви

За чисті душі, що злетіли в небо.

Їм шлях високий Боже освяти,

І в мирі, Господи,

Прийми до себе.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Gj0Oawd5QN4


16.02.

9 клас  Година класного керівника



День єднання – свято в Україні, оголошено  16 лютого 2022 року Указом Президента України.

З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість встановлене свято - День Єднання.

У цей день, дотримуючись постанови президента

Володимира Зеленського :

 

1. Підняти Державний Прапор України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах;

2.Виконати о 10.00 Державний Гімн України;

3.Провести закордонним дипломатичним установам України в державах перебування відповідні іміджеві заходи, спрямовані на єднання та підтримку України.

Історія свята

     Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з'явилася інформація про те, що саме 16 лютого Росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну. Зовнішні та внутрішні виклики, що постали сьогодні перед Україною, вимагають від кожного громадянина відповідальності, впевненості та конкретних дій.

Ми різні, різного віку, різної статі, з різних міст, регіонів, різних професій, різних талантів, різних знань, мов, релігій.

Але об'єднує нас єдине бажання: жити в мирі, щасливо, однією родиною, з дітьми, з батьками. І на все це ми маємо повне право. Бо ми в себе вдома, ми в Україні. І ніхто наш дім не буде любити так, як ми любимо. І ніхто – тільки ми разом зможемо наш дім захистити.

З днем єднання, синьо-жовті, з днем єднання, Україно! Схід, Захід, Південь, Північ звучить тільки разом, але звучить сильно

Наша єдність нездоланна,

Бо в нас тече козацька кров

За скільки літ нас не здолали,

А отже вистоїмо знов!

За нами правда! Скоро згине зло!
Непереможна наша Україна!

 

https://www.youtube.com/watch?v=Mi-kkwBWAXI


14.02.

9 клас  Виховна година



Що таке війна? Для мільйонів людей, особливо для нас з вами,  це слово має присмак горя, крові, смерті... Війни – найбільші трагедії в історії людства. Сьогодні ми поговоримо  про війну в Афганістані, яка завжди болем відгукуватиметься в серцях наших співвітчизників.

25 грудня 1979 року радянські війська були введені  в Афганістан для надання  допомоги місцевому населенню в захисті від ворога. Розпочалася жорстока кривава війна, яка тривала понад 9 років.

Через афганську війну пройшли 160 тис. українців. Не повернулося з війни 3360. Із них: загинуло 3280, пропало безвісти 80, поранено понад 8 тис, стали інвалідами 3560 осіб. Після війни померло від ран, захворювань більше, ніж загинуло. Кількість інвалідів збільшилася вдвічі.

Держава, не питаючи дозволу в матерів, відправляла синів на війну. І не тільки синів у матерів забрала війна, а й батьків у дітей.

Пік бойових дій припав на 1984-1985 роки. Нове радянське керівництво, на чолі з М.С.Горбачовим визнало «помилковим» рішення своїх попередників, і з кінця 1986 року почався поетапний вивід військ. Однак воєнні дії не припинялись. Восени 1988 року по наказу Москви почалась операція «Тайфун». Радянська  авіація нанесла нищівного удару по кишлакам вдовж траси Кабул-Саланг, по якій повинні були виводитись радянські війська.

15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю.

Встаньмо, постіймо хвилину, нехай у нас не заболять ноги, а тільки защемлять серця за тих, кого нема серед нас, хто лежить у землі, хто світить нам із небес, а може, із підбитим крилом ніяк не перелетить Афганської гори…

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=mliyRln9V6c


12. 02.

9 клас  Година спілкування



Людина постійно перебуває у прихованому небезпечному середовищі. Як зробити своє життя безпечним? Невже потрібно відмовитись від занять спортом, розваг, ніколи не користуватися електричними чи газовими приладами, препаратами побутової хімії. Авжеж, ні! Невід’ємною частиною нашого життя має стати дотримання правил безпеки. Це допоможе захистити ваше здоров’я і життя, здоров’я і життя інших людей, зробить безпечним помешкання, робоче місце, довкілля.

Важко уявити життя без електроприладів, адже вони – помічники людини. Але в разі порушення правил безпеки помічники можуть стати ворогами: джерелом пожежі та травмування. Небезпечним є дотик до оголених проводів, електричний струм при цьому вражає не тільки ділянку дотику, а й весь організм . М’язи скорочуються, тому потерпілий не може відсмикнути руку від джерела струму, покликати на допомогу через спазм голосових зв’язок. Порушується дихання та робота серця, людина стає непритомною. На жаль, електричний струм людина відчуває лише тоді, коли потрапляє під його дію. Тому дуже важливо заздалегідь передбачити цю небезпеку.

Побутовий газ – це вибухова речовина. Близько третини пожеж у житлових будинках в Україні відбувається через несправні газові плити або неправильне користування ними. Якщо велика кількість газу поширилась у повітрі, то при запалюванні сірника чи вмиканні світла може статися вибух. За невмілого користування і недотримання правил безпечного поводження газ може спричинити отруєння, задуху, пожежу, вибухи.

Існує поняття “побутова хімія”. Так називають хімічні речовини, які людина використовує в побуті. Деякі з них входять до косметичних засобів. Але є й небезпечні хімічні речовини. Вони є обов’язковою складовою деяких миючих або дезинфікуючих засобів, фарби, клеїв, отрути проти комах-шкідників, засобів для чищення каналізаційних труб та інших. Потрапивши всередину організму, небезпечні хімічні речовини вражають органи дихання, травлення та нервові клітини головного мозку. Тому сильні отруєння лікують тільки в лікарні. У разі потрапляння на шкіру чи в очі хімічні отрути спричиняють небезпечні опіки.

Часто причиною небезпеки стає сама людина, коли порушує правила безпечної поведінки. Внаслідок цього виникає ситуація, небезпечна для життя і здоров’я людини . Та якщо ви вже потрапили у таку ситуацію, то треба діяти спокійно, не піддаватися паніці, намагатися якнайшвидше зменшити вплив небезпечних факторів, вибрати найбільш безпечний шлях виходу з ситуації та якомога швидше повідомити про те, що трапилося, рятувальні служби. 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=-emkWPKNxUk


09.02.

9 клас  Година спілкування



Світ набагато ширший, ніж ми його уявляємо. Доказом цього служать і професії, про які дехто з нас ніколи не чув

Ми звикли до переліку основних професій, які є у нашій країні. Проте мало хто цікавиться професіями, які існують у світі. Звісно, йдеться про рідкісний фах і неповторні вакансії.

Одні з цих професій можуть здатися вам дивними й, на перший погляд, зовсім не потрібними. Проте вони існують і про доцільність такого фаху ми можемо лише порозмірковувати.

Морські шляхи і океани не менш важливі, ніж дороги і приміщення. Саме тому існує професія прибиральника айсбергів. Частіше за все таких професоналів винаймають нафтові компанії, які не хочуть, аби величезні глиби льоду ставли на заваді їхнім суднам.

Усі звикли, що фотомодель – це зазвичай гарне обличчя та стандартні модельні параметри. Проте мало хто розмірковує над тим, що частіше компанії і різні фірми шукають не обличчя, а, наприклад, – ноги, руки або живіт. Безліч людей по всьому світові працюють моделями окремих частин тіла і отримують не менше, ніж колеги "з обличчям".

Лего-скульптор

Ці люди відповідають за оформлення магазинів скульптурами з Лего. Звісно, для цього потрібно не тільки мати вправність у збиранні конструктора, а й мати освіту чи знання зі сфери оформлювача чи дизайнера.

Мрієте стати на одну ніч великим актором? Керувати літаком? Познайомитися за 20 днів з 20 різними людьми з 20 різних країн? Одна з чиказьких компаній займається втіленням в життя будь-яких фантазій і бажань своїх клієнтів. Все що треба - це прийти до їхнього офісу, розповісти, про що ви мрієте і заплатити суму, яку назвуть фахівці. Однак пам'ятайте, що мінімальна вартість втілення мрії становить 150 тисяч доларів.

 

А які незвичайні професії вам відомі?

 

https://www.youtube.com/watch?v=3k2qi_UtCCk



07.02.

9 клас  Виховна година



Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціальна група мають свої традиції, звичаї, обряди та свята, становлення яких відбувалося протягом багатьох століть. Обрядово-звичаєва сфера – це ті прикмети й ознаки, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, але й у його історичному минулому. Адже вона охоплює всі ділянки особистого й суспільного життя кожної окремої людини. Святково-звичаєва спадщина, а також мова – це ті найміцніші елементи, що об’єднують і цементують окремих людей в один народ в одну націю, в одну родину.

У народі існує повір'я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Максим Рильський любив повторювати: "Той, хто не знає свого минулого, не вартий майбутнього". Кожен народ, кожна нація тримається на прадідівських традиціях, звичаях, символах, віруваннях. І тільки вивчаючи і знаючи ці традиції, ми зможемо передавати культурну спадщину свого народу, набуту віками, нащадкам.  Український народ має безліч прекрасних і цікавих традицій та звичаїв.

А які традиції вашої родини?

https://www.youtube.com/watch?v=waythrd6wlU


05.02.

9 клас  Година спілкування



Людина – найзагадковіше земне створіння, подібне до коштовного діаманта. У світі немає двох однакових людей,  кожна людина неповторна.

Протягом багатьох століть у людства склалися свої принципи і закони життя, моральні цінності. Останні втілюють у собі найрізноманітніші прояви добра. До них, зокрема, належать добро, любов, дружба, справедливість, свобода, милосердя тощо.

Для того, щоб втілити в життя свої мрії, необхідно мати певні моральні якості.

Поняття справедливості, добра і правди постало перед людством з давніх-давен.

Кожна людина має певні таланти, задатки, які потрібно розвивати, удосконалювати.

На основі рис характеру формуються життєві цінності людини – те, що людина вважає найважливішим у своєму житті.

А для Вас, які найголовніші цінності?

Зверніть увагу на висловлювання У.Шекспіра «Наша особистість - це сад, а наша воля - її садівниця». Якими ж будемо ми садівниками? Чи принесе сад хороші плоди.

В людському житті ці плоди -  вчинки.

А якими вони будуть? Все залежатиме від особистості. Ще в давнину Гіппократ сказав: «Могутній дух рятує розслаблене тіло». Тому й наше завдання, загартувати тіло не фізично, а, насамперед, духовно. «Найсильніший - хто володіє собою», - писав Сенека. Я вірю, що ми зуміємо стати справжніми громадянами. І у життєву дорогу візьмемо тільки позитивні речі, щоб не обтяжувати себе та інших непотрібним мотлохом.



02.02.

9 клас  Година класного керівника



І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Людина, яка не знає свого минулого, – перекотиполе, куди вітер подме, туди воно і котиться.

 Освічена та розумна людина знає, що без знання своєї історії та минулого народу не можна побудувати мирне та хороше майбутнє. Та, на жаль, мало хто справді розуміє значення цих слів. Живучи в сьогоденні, багато людей не задумуються якими силами їхнім предкам це далось. Сьогодні в цей непростий для українського народу час, історія набула неабиякого значення.

Історія-це величезна відповідальність народу. Коли він не розуміє важливості цієї ноші, він легко може втратити свою свободу, гідність, своє майбутнє. Той, хто не знає національної історії, ніколи не зможе зрозуміти свого народу й діяти на  його благо.

Також маючи знання історії своєї або ж будь-якої іншої нації, можна легко зрозуміти поведінку та вчинки того чи іншого народу, його звичаї, традиції, дії.

Не раз через це незнання ставалися непорозуміння, конфлікти між країнами. Такі суперечки були й у нас, українців. Наприклад, часто виникає питання щодо голодомору 1932-1933 років, чи варто називати його геноцидом проти українського народу; чи варто перейменовувати вулиці, парки, школи, університети, які були названі на честь радянських чи російських діячів; і нарешті питання мови, чому так багато українців спілкуються іншою мовою у своїй країні?

Сьогодні,  в обставинах, коли українці знову борються за своє майбутнє, вони мають знати, що борються також і за свою історію, те минуле, в якому боролися за їхнє майбутнє.

 


31.01.

9 клас  Виховна година



Усе менше часу залишається до здійснення вашої головної мрії – закінчити школу і поринути у самостійне, доросле життя. Пройде зовсім небагато часу і вам доведеться вибирати свій шлях у житті. Цей шлях розпочнеться з перехрестя, від якого розходиться не 3, як у казці, а 50 000 доріг – саме стільки зараз існує професій . Дуже важливо не помилитися на цьому шляху. Адже від цього вибору залежить дуже багато: матеріальний достаток, коло спілкування, інтереси і щастя в житті.  Не дарма кажуть, що обираючи професію, людина обирає свою долю.

Якщо якихось фахівців випускають більше ніж потрібно, вони не можуть знайти роботу, настає безробіття. Професія, спеціальність, кваліфікація – це те що людина продає на ринку праці. Час від часу одній професії та спеціальності стають дуже потрібними, затребуваними, престижними, а інші втрачають свої позиції, а деякі взагалі відходять у минуле.

Технологічний прогрес і розвиток економіки диктують нові вимоги до ринку праці. З кожним роком з’являються нові сфери, в яких може реалізувати себе людина, відповідно, виникають і нові професії. Які ж професії з’явилися в двадцять першому столітті?

 

Пергляньте відеоматеріал та ознайомтесь з професіями ХХІ століття

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=LbMx0rB9nJk


29.01.

9 клас       Година спілкування



Хоч виє знов зима поривом лютим,

Та ми дорогу знаєм до мети.

Героїв Крут!.. О, нам їх не забути,

Дзвенить їх клич – невтомно, далі йти!

29  січня  –  День  пам’яті  героїв  Крут  –  саме  там,     у  1918  році

відбувся  бій,  що  на  довгі  роки  став  одним  із  символів  боротьби  українського народу за свободу і незалежність.

29 січня 1918 року назва невеликої станції Крути, що розташована

на  Чернігівщині  уздовж  лінії  Бахмач-Київ,  ознаменувала  відлік  нового

духовного  злету  нації,  який  уже  протягом  майже  століття  є  національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність.

Йшов  1918  рік.  Четвертим  Універсалом  Центральна  Рада  проголосила

Українську  Народну  Республіку  самостійною,  ні  від  кого  незалежною,

суверенною  державою.  Проте  більшовицька  влада  не  хотіла  так  просто

віддавати  свого  «молодшого  брата».  Після  захоплення  Харкова  та  Полтави більшовики  спрямували  своє  п’ятитисячне  військо  на  Київ  під  проводом Муравйова.

На  той  час  в  Центральній  Раді  не  було  армії.  Основна  її  частина  була розбита  більшовиками,  а  інша  перейшла  на  бік  червоних,  спокусившись фальшивими обіцянками.

У той важкий і грізний час на оборону рідного краю стали лише невеликі

частини ідейних борців. У Києві сформувався курінь із студентів та учнів гімназії.

Їх було 300…

Кров під Крутами  не була пролита марно. З неї, наче з безсмертя,

розцвітають  пелюстки  Волі.  Вже  29  січня  1919  року  на  роковини  бою  під Крутами,  до  Аскольдової  могили  героїв  прийшли  студенти  й  гімназисти.  Вони дали клятву на вірність Україні, на вірність тим ідеям, за які  життям заплатили герої.

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.

Вони – студенти, курсанти, школярі – виявилися у своєму патріотизмові вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім'я волі свого народу.

 

В  масштабах  всесвітньої  історії  ця  битва  зовсім  невеличка.  Вона  не  є  зразком військового мистецтва. Просто це – символ нескореного духу нашої нації.

Нехай пам'ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=F6CEKfzMccs


26.01.

9 клас  Година класного керівника

Сьогодні ми з вами будемо говорити про трагічні сторінки світової історії, які ви маєте знати, пам'ятати, і ні в якому разі не забувати. Адже це наша історія, на помилках якої ми з Вами навчаємося, щоб не повторити їх у майбутньому.

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Саме в цей день у 1945 році радянська армія звільнила в'язнів концтабору Освенцим (Аушвіц-Біркенау). Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту був заснований у 2005-му році спеціальною резолюцією ООН.
Голокост - (гр. спалений цілком) загибель значної частини єврейського населення Європи (понад 6 млн) протягом 1933-1945 pp. У роки війни нацистами було створено 22 табори смерті. Один із найвідоміших і найстрашніших - Освенцим (Аушвіц).

Один із найважливіших напрямів гітлерівського терору в роки війни визначався расистською теорією нацистів. Винищення «неповноцінних» народів та етнічних груп стало основною лінією Політики Берліна на Сході Європи.

Друга Світова війна була трагедією для українських євреїв. На превеликий жаль, Голокост не обійшов і Україну. За даними, наведеними в засобах масової інформації, на окупованих ворогом територіях колишнього Радянського Союзу було знищено 2.5 мільйони євреїв.
  Нацистський смерч понад три роки душив Україну. Вбивства євреїв розпочалися восени 1941 року, спочатку в центральній, а потім і в Західній Україні. Спалено сотні сіл, знищено понад шість мільйонів мирних жителів. Серед них — півтора мільйона єврейських жінок, дітей і немічних старих. Із теренів України зметено цілі містечка — штетли зі своєрідною культурою, святими книгами, молитовною силою. Страшним символом Голокосту стала трагедія у Бабиному Яру (29-30 вересня 1941 p.).

Сьогодні наше покоління немає лише акцентувати увагу на страхіттях Голоксту. Ми не можемо його відчути всім єством, як ті, хто вижив у страшні лихоліття. Ми маємо винести уроки.
   «Допоки жива людська пам'ять, трагедію Голокосту слід згадувати із соромом і жахом. Людство мусить не забувати про мільйони ні в чому неповинних євреїв і представників інших меншин, про чоловіків, жінок і дітей, яких було знищено варварськими методами, і віддавати їм належну шану. У ті часи понад півтора мільйона українських євреїв було знищено нацистами .



24.01.

9 клас  Виховна година

Інтернет – добро чи зло



Інформаційний бум, який став реальністю життя суспільства в останні  рок, призвів, з одного боку, до включення в глобальний інформаційний простір, що є одним з найважливіших компонентів сучасної цивілізації, а з іншого - став одним з найважливіших факторів у формуванні особистісних характеристик підлітка, серед яких чималу роль грають етичні, естетичні уявлення та цінності.

У сучасному світі процес соціалізації особистості стає особливо складним. Поряд з основними соціальними інститутами освіти і виховання, сім'єю і школою, в ньому все більшу роль відіграють «електронні вихователі». По мірі посилення їх впливу на особистість з цим впливом все важче конкурувати традиційним вихователем.

У Internet кожен прокладає свій власний шлях. Ти сам вирішуєш, якими послугами мережі скористатися. Хочеш - відправиш електронний лист хоч на край світу. Хочеш - залишиш повідомлення для групи новин. Можливості мережі воістину безмежні.

Для більшості підлітків Всесвітня мережа - це чергова іграшка для отримання цікавить його інформацією, корисною з його точки зору, але ніяк не з точки зору дорослих. 
Мільйони людей перебувають у своєрідній залежності від Інтернету, і це не тільки підлітки, це і цілком дорослі чоловіки і жінки. Інтернет допомагає багатьом заміняти спілкування в реальному житті, але хіба це добре, тут же заперечать багато читачів.

Інтернет поганий тим, що він не має меж! Тобто, він не убезпечує вас від  ненормативної інформації, яку їм зовсім нема чого знати.

Було б здорово, якби кожен задумався, замислився про себе, про свої вчинки, і, що взагалі він зробив для того, що б світ став кращим. Про те, скільки дорогоцінного часу він втрачає, просиджуючи в Інтернеті за безглуздим заняттям.

Користуємось Інтернетом тільки з користю для себе


22.01.

9 клас  Година спілкування



Україна... У цьому слові бринить музика смутку й жалю. Багато поколінь поетів і письменників оспівували любов до України, до рідного народу, якому впродовж тисячоліть довелося зазнати багато лиха і знущань.

Адже для кожного, хто вважає себе українцем, назва нашої країни є святинею, національним скарбом. Найкращі дочки й сини України впродовж століть мріяли про її незалежність, віддавали свої сили в ім'я цієї мети.

Урешті, всі зусилля не стали марними: якими жаданими, довгоочікуваними були слова держава, самостійність, незалежність 33  років тому! Та передували цьому події далекого минулого.

Мрія про єдність і соборність нашої держави була однією з найзаповітніших упродовж багатьох століть, але здійснитися цій ідеї судилося лише на початку XX століття. 1918 року Центральна рада проголосила четвертий Універсал («закон»), за яким «однині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Восени 1918 року, після розпаду Австро-Угорської імперії, утворилася Західноукраїнська Народна Республіка із центром у Львові. У грудні 1918 року в місті Фастові Київської області між ЗУНР та УНР було підписано Передвступний договір про злуку обох держав.

22 січня 1919 року у Києві на площі перед Святою Софією в будинку міської опери було проголошено: «Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західноукраїнська Народна Республіка і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Віднині є єдина, незалежна Українська Народна Республіка...». Цей день ввійшов в історію як День Соборності України. Сьогодні це офіційне свято нашої держави.

 

Указом Президента України Леоніда Кучми у 1999 році встановлено державне свято — День Соборності України,  що відзначається щорічно 22 січня — у день проголошення 1919 року Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Менш як за два роки потому Україна справді стала незалежною, затвердила свої державні символи: Державний прапор України, Державний герб України та Державний гімн України. Вони стали символом єдності, міцності й незалежності держави Україна.

І сьогодні наша Україна продовжує виборювати право бути незалежною державою.

Україна – була, є і буде

 

https://www.youtube.com/watch?v=y43tyjqMuO8

 


19.01.

9 клас  Година класного керівника



За вже сформованою традицією це незвичайне свято відзначається переважно в молодіжному та студентському середовищі. Саме там воно і зародилося. Колись, ще в 70-х роках минулого століття в середовищі західної молоді виникла дивна ініціатива. За даними проекту DilovaMova.com, точно відомо, що вона була викликана загальними віяннями і тенденціями тих, абсолютно приголомшливих років. Це був якийсь протест на постійно зростаючу напруженість і своєрідна відповідь, яку не просто помітили, а й котра була почута, була підтримана і поширилася по всьому світу.

Прості і дружні обійми, позбавлені всякої двозначності здатні підбадьорити і підтримати, сприяти гарному настрою і внести якийсь спокій у буденну суєту, яка наповнена не тільки нескінченними турботами, але і всілякими тривогами. Це своєрідний спосіб психологічної підтримки, який визнан навіть в строгому науковому середовищі. Користь від таких доброзичливих жестів інколи буває досить істотна.

Відомо, що студенти - це одні з найбільш прогресивних верств нашого суспільства. Студентське середовище досить потужна сила, іноді нестримна, повна несподіваних рішень і універсальна у багатьох своїх проявах. Міжнародний день обіймів, який відзначається 21-го січня, тому яскраве підтвердження.

Толерантність і мудрість, здатність щось змінювати на краще і не тільки в своєму житті - це справжній дар. Дуже часто ми задаємося питанням: що нам під силу? Відповідь на це питання до геніальності проста і проходить навіть в площині виникнення цього міжнародного Дня. Безкорисливість і дружелюбність, відкритість і не упередженість, прагнення жити і душевний спокій - те, чого багатьом з нас не вистачає, але це те, що потрібно просто затребувати, просто почати використовувати, так як це все властиво нам. Воно вже закладено в нашій природі.

У цей чудовий День ми шлемо свої обійми всім, хто нам дорогий, всім кого ми не знаємо, але хотіли б підтримати. Вітаємо всіх з Міжнародним днем обіймів, днем відкритої безкорисливої підтримки, днем небайдужих людей!

 

https://www.youtube.com/watch?v=UzRQNyL_0hI


17.01.

9 клас   Виховна година



16 січня - день вшанування пам'яті захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту  під час війни на сході України. Кіборгами українців прозвали т. зв. сепаратисти, які були шоковані, що живі люди могли так довго і стійко боронити будови аеропорту.

 Кіборги вистояли, не встояв бетон — фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом бійців України. В обороні аеропорту брали участь не тільки воїни, але і медики з волонтерами, що надавали допомогу та підтримку українським бійцям.

 

Вони постали каменем, мов неприступна скеля,
На них залізом плавленим валились сотні тонн,

Та їх кістки не тріснули — не витримала стеля,

Та дух їх не зламався — не витримав бетон!

 

Бої за Донецький аеропорт – одні з найзапекліших у війні на сході України – тривали з травня 2014-го до 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійським бойовикам, затято відстоюючи рідну землю. Звитяжна оборона летовища стала символом незламності та бойового духу нашого війська, а захисники терміналів отримали почесне ймення «кіборги».

     Оборонці аеропорту це: люди з різних соціальних верств, які розмовляють різними мовами, але мають спільну мету - за всяку ціну захистити свою країну і мирне життя своїх близьких. Утримуючи зруйновану будівлю аеропорту під своїм контролем протягом 242 днів, вони стали справжнім живим символом мужності і героїзму.

18-21 січня 2015 року внаслідок підриву терміналу ДАП загинуло 58 захисників-кіборгів, які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові. 21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу – цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони. За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули більше 200 військових. Кіборги стали національним символом відваги і стійкості українських бійців, про що українці будуть пам’ятати завжди. Менше, що ми можемо зробити для них – це пам’ятати їх подвиг і ціну, яку вони заплатили за нашу незалежність.

Минуть роки, відлетять у вічність, прийдуть у світ нові покоління, але не згасне пам’ять про героїв Донецького аеропорту, про героїв-українців, які боролися за незалежність, цілісність, гідність і свободу нашої держави.  І кому як не нам, українцям, зрозуміти одну просту річ – війна ніколи не наближає мир.


Любіть і бережіть Україну, бережіть себе.

Слава Україні!

Героям слава!

 

 

 https://www.youtube.com/watch?v=7t9aunGsf5s


15.01.

9 клас  Година спілкування

Велична пісня – дух народу



Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року. Український етнограф, фольклорист, поет Павло Платонович Чубинський пише вірш «Ще не вмерла Україна», якому у майбутньому судилося стати національним, а згодом і державним гімном українського народу.

Михайло Вербицький – західно-український композитор і диригент, один з організаторів культурного й духовного життя в Західній Україні, захоплений віршем Павла Чубинського пише музику до нього.

Пісня «Ще не вмерла Україна», яка стала українським гімном на початку ХХ століття, підтвердила свій національний статус після референдуму 1 грудня 1991 року, коли Україна стала незалежною державою.

§  Гімн Державний – офіційна урочиста пісня, що поряд з Державним Гербом і Прапором Державним символізує державу і є одним з атрибутів державності країни.

Україна – держава, де живе багато національностей. У ній проживають представники понад 130 націй та народностей.

Державний Гімн України було перекладено на багато мов, бо кожна нація та народність повинна з любов’ю та шаною ставитись до Батьківщини. Гімн породжує найпалкіші патріотичні  почуття, надихає нас на віру в щасливу долю рідної України.

 

https://www.youtube.com/watch?v=P3LeOugpC1w



29.12.

9 клас  Година класного керівника

Привітання з Новим роком



Наближається Новий рік 2024 - свято, на яке з нетерпінням чекають багато дорослих і дітей. У новорічну ніч прийнято загадувати бажання, і ми впевнені, що всі українці в цю дату побажають одного і того ж - перемоги України і благополуччя наших воїнів.

З Новим роком шлю вітання

І бажаю в гарну мить

Успіху, добра, натхнення,

Тільки в мирі, в щасті жить.

Хай цвіте казково доля,

Рік удачу принесе.

Нехай збудуться всі мрії,

Буде хай найкращим все.

Щоб новорічні свята та зимові канікули були радісними, пам’ятаємо правила поведінки в умовах війни


27.12.

9 клас    Виховна година

На порозі Новий рік

Ну от і промчав ще один рік. У кожного він пройшов по-різному, багато чого довелося пережити. Не будемо засмучуватися, адже на зміну йому прийшов новий рік. І в цьому році я щиро бажаю всім, щоб все погане залишилося позаду. Всі мрії нехай збуваються. Нехай в цьому році кожен з нас буде щасливим.

Нехай Новий рік принесе нам жадану Перемогу.

З Новим Роком! З новим щастям! Нехай з собою він принесе радість,щастя та удачу!

https://docs.google.com/document/d/12Ds3x1rxk7y1L6Q-OpV3rB9mscfIdiAT/edit?usp=sharing&ouid=115092908382018434802&rtpof=true&sd=true


25.12.

9 клас  Година спілкування

Люблю я свій народ – ціную його звичаї

 


З вересня 2023 року Православна церква України перейшла на новоюліанський календар. Відповідно, деякі важливі церковні свята посунулись на 13 днів уперед у порівнянні зі старим календарем.

Отже, з 2023 року Різдво в Україні відзначатимуть 25 грудня — разом з переважною частиною християнського світу.

Водночас, при схваленні переходу на новий календар у ПЦУ зазначали, що віряни можуть відзначати церковні свята як за новим, так і за старим календарем.

Тому за бажанням українці можуть відзначити Різдво також 7 січня, але ця дата вже не є офіційним державним святом.

З переходом на новоюліанський календар багатьох українців цікавить, коли ж сідати за стіл на Святий вечір. За традицією святковий вечір відбувається напередодні Різдва, тобто 24 грудня. Це один з найбільш урочистих днів у православній традиції, який в Україні відрізняється особливою пишністю та великою кількістю обрядів.

Напередодні Різдва Христвого кожна українська родина сідає за накритий святковий стіл, на якому стоїть 12 пісних страв (адже все ще триває Різдвяний піст). Це число не випадкове, адже воно символізує 12 учнів Ісуса Христа (апостолів) та 12 місяців року. Господині готують пісні страви з особливою увагою до деталей. Зазвичай це пісний борщ, каші, бобові, риба, мед, сухофрукти та багато іншого. Головне місце на святковому різдвяному столі займає кутя — святкова каша з родзинками, перетертим маком і медом.

Підготовка до Святвечора включає не лише духовні практики, в українців здавна було прийнято піклуватися про свою сім'ю та дім. Тому напередодні Святого вечора та Різдва стіни зазвичай білили, прикрашали. Також Святвечір відрізняється особливою традицією посту. Протягом всього дня не прийнято їсти аж до появи на небі першої зірки. Тільки тоді вся родина сідає за стіл.

Чому Різдво святкують три дні? Традиційно Різдвяний період починається від Святого вечора (24 грудня) та закінчується другим днем Різдва (26 грудня). Однак Святки все ще тривають і завершуються з Водохрещем (6 січня).


22.12.

9 клас Година класного керівника

Класні збори

Підсумки роботи за семестр

Дорогі діти. Через тиждень закінчується І семестр. З якими знаннями та вміннями кожен із Вас його зустріне. Передивіться свої роботи. Звірте з тими, що надіслали на перевірку. Результати вашої роботи задовольняють вас? Чи, може, хтось лінькував. А, може, навпаки, здобув знання і вміння в міру своїх можливостей. Зробіть висновки: на які предмети треба звернути більшу увагу в другому семестрі. Останні дні семестру завжди є найважчими. Тому приділять максимум уваги і зусиль на контрольні роботи, які ще вас чекають. Успіхів вам!

 


20.12.

9 клас   Виховна година




Міжнародний день солідарності людей має за мету згуртувати людство у всьому світі. Адже тільки колективно ми можемо впоратись з проблемами глобального характеру та досягти розвитку у справах всесвітнього значення. Свято відзначається з 2006-го року та припадає на 20 грудня.

Міжнародний день солідарності людей був оголошений на Генеральній Асамблеї ООН у грудні 2005 року. Інформація про впровадження цього свята міститься у спеціальній резолюції, що присвячена першому 10-річчю боротьби зі злиднями. Також дата згадується в Декларації тисячоліття, де солідарність названо основоположною цінністю для людства у 21 сторіччі.

Солідарність – це прихильність до певних дій, інтересів, думок та поглядів, які згуртовують людей навколо себе. На практиці це означає, що певна група людей об’єднується навколо спільних переконань та цілей, в її межах люди підтримують та допомагають один одному, несуть відповідальність один за одного.

 


18.12.

9 клас   Година спілкування



Грудень – перший місяць зими. Він - «найтемніший» місяць року, пора хмурого неба і ранніх сутінок.

У календарі Київської Русі грудень посідав 10 місце. Лише у 1700 р. він перемістився на нинішнє, дванадцяте. Його давньослов’янське ім’я - «студень».

Відомі у нашій мові й інші назви місяця - «хрумень», «стужайло», «студенний», «мостовик», «андрієвець» (від назви свята Андрія).

В інших європейських мовах збереглося давньоримське значення –

«децембер». У перекладі це означає десятий місяць року, який закінчувався у лютому.

У наш час грудень завершує календарний рік. Наприкінці місяця, тобто

22 числа, припадає і зимове сонцестояння, за яким визначають астрономічний початок зими.

 У цей день, 22 числа, - найдовша ніч. А мине кілька днів, і світловий час почне прибавлятися «на заячий скік». Тому від Спиридона селяни вже налаштовувалися на весну. Кожен наступний день від Спиридона, за тодішніми уявленнями, мав відповідати характерові всіх дванадцяти місяців.

Астрономічно другим зимовим місяцем є січень. Про нього в народі побутує чимало влучних прислів’їв та приказок. Одна з них стверджує: «Січень снігом січе, а мороз вогнем пече».

Воно й справді так: січень знаний як місяць дивних контрастів. Недарма ж народ мовить, що під цю пору сонце хоч і блищить, проте й мороз тріщить.

Саме не січень, який пересікає зиму, припадають водохресні морози,

що є вершиною зимової холоднечі. Чи не звідси назва першого новорічного мі-сяця, який ділить (січе) зиму навпіл? Крім того, січень утяв ночі.

Дехто вважає, що січнем нарекли його, оскільки під цю пору січуть колючі сніги.

Проте є й інші, не менш переконливі припущення. Місяць прибрав на-зву від того, ще за давнини починали в цей час розчищати ліс (сікти деревину), щоб до весни підготувати ділянки під обробіток. Взимку було легше вирубати і спалювати дерева. З настанням весни удобрену попелом площу переорювали й засівали збіжжям.

За іншими свідченнями, наші предки традиційно заготовляли деревину для зведення осель лише взимку, коли дерева «спали», тобто перебували у стані спокою.

Вважали, що саме з такого матеріалу житло буде довічне, тепле й затишне, його не точитиме шашіль, не влучатиме блискавка.

Січень рік зачинає і саме 1 січня відзначається Новий рік. Святкування його розпочинається 31 грудня. У кожній оселі прикрашають ялинку, готують новорічні подарунки, які кладуть під ялинку.

А о 24 годині, коли на поріг стукає Новий рік, звучать вітання та най-різноманітніші побажання.

 

 


15.12.

9 клас  Година класного керівника



Чорнобиль - страшне слово, Чорнобиль - біль і горе.

2023 рік, а ми пам’ятаємо про лихо, яке спіткало нас понад 37 років тому. Нині ми маємо згадати і вшанувати ліквідаторів аварії на ЧАЕС, людей, які ціною свого здоров’я і життя врятували від ядерного лиха не лише нашу країну, а й увесь світ. Адже наслідки аварії могли б бути набагато страшнішими, якби не їх самопожертва та героїзм. Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року.

Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців – пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу

 

https://www.youtube.com/watch?v=PaDbA8cx2M4


13.12.

9 клас  Виховна година



Щорічно, з 25 листопада до 10 грудня включно, в Україні проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Тисячі громадян, державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети – підвищити розуміння та обізнаність співвітчизників про всі форми насильства.

Запамятовуємо!

Якщо дорослі чи учні зіткнулися з домашнім насильством або стали свідком цього явища, необхідно зателефонувати за наступними номерами телефонів:

15-47 – Урядова «гаряча лінія» для осіб, які страждають від домашнього насильства;

0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного) – Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації. Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних і мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Na5SA4wyCtA


11.12.

9 клас  Година спілкування



В історії України і світу Геноцид - це невигойна рана.  Живі свідки тієї чорної пори відходять від нас у небуття. Але завдяки їхнім розповідям про ті часи, ми сторінка за сторінкою напишемо  історію. Закарбуємо в пам'яті слова правди про те, що замовчувалось роками. Ви повинні знати про цей жах. Згадаймо шевченківське «Серце болить, а розказувать треба: Нехай бачать сини і онуки». Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні «Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду, вшанування їхньої людської гідності та попередження цих злочинів» на 9 грудня.

Під геноцидом розуміються дії, вчинені з наміром знищити, повністю або частково, яку-небудь національну, етнічну, расову або релігійну групу як таку: вбивство членів такої групи; заподіяння серйозних тілесних ушкоджень або розумового розладу членам такої групи; навмисне створення для якої-небудь групи таких життєвих умов, які розраховані на повне або часткове фізичне знищення її;  насильницька передача дітей з однієї людської групи в іншу.

Будемо з вами жити надією і робити в своєму житті все для того, щоб страшні сторінки історії і справді ніколи не повторились. А український народ, щоб жив, багатів, процвітав і славився по всьому світу своїм розумом, своєю красою, щедрістю, добротою, силою.

 

https://www.youtube.com/watch?v=J6S95jaCU4I


08.12.

9 клас  Година класного керівника



У словнику поняття «громадянин» означає – особа, що належить до постійного населення якої -небуть держави, користується її правами і виконує обов'язки встановлені законами цієї держави; той, хто підпорядковує особисті інтереси громадським, служить Батьківщині, член громади.  Українська держава забезпечує охорону прав, свобод та інтересів своїх громадян як усередині країни, так і за її межами. Про що зазначено у Законі України “Про громадянство України”

З юридичної точки зору громадянин — це загальне поняття, а індивідуальне поняття громадянина вміщено в його громадянській позиції — у певному ставленні до різних суспільних явищ і процесів з урахуванням інтересів суспільства та держави.

У кожної людини є права й великі обов’язки. Права і обов’язки записані у Конституції.  Якщо людина не лише користується наданими їй правами, а й виконує свої обов’язки, вона – справжній громадянин.
Скільки б тобі не було років, де б ти не жив, твоє життя і життя всієї твоєї сім’ї, сусідів, родичів, твоїх товаришів протікає і надалі складатиметься за Основним Законом нашої держави.
Ти, звичайно, ходиш до школи. До другого чи до третього класу – це не так важливо. Головне, що за Конституцією України всі діти не тільки мають право, а й мусять учитися. Взагалі, вся молодь нашої країни обов'язково повинна мати повну загальну середню освіту (ст. 53). Отже, вчитись – це зараз твій основний обов'язок.
Ми з вами — патріоти і громадяни, які покликані захищати свій край від ворогів, трудитись так невтомно й завзято, щоб жилося всім добре, найкраще у світі, бо кожна людина має право на достойне і радісне життя.

1989 року ООН прийняла окремий документ під назвою «Конвенція про права дитини». Конвенція -- це міжнародна угода. У ній держави беруть зобов'язання дотримуватись прав кожної дитини. І наша держава також підписалася під цим документом, а значить -- пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян.
Від народження ви маєте певні права, які гарантовані і захищаються державою.
Їх ви повинні знати й реалізовувати щодня. Але пам’ятайте: ваші права не повинні порушувати права інших. З часом у вас збільшиться обов'язків і відповідальності. Існують закони, які визначають ваші обов'язки. Ви мусите їх знати.
Незнання закону не звільняє вас від відповідальності за ваші вчинки, дії або бездіяльність.
Пам’ятайте! Саме ви відповідаєте за своє здоров'я. Від вашого ставлення до здоров'я залежите не тільки ви самі. Ваша позиція впливає на ваших друзів, знайомих, батьків, на ваших майбутніх дітей.

https://www.youtube.com/watch?v=KVbuCYk3BDY


06.12.

9 клас  Виховна година



6 грудня народ України святкує День Збройних Сил України. В цей урочистий день ми вшановуємо всіх, хто причетний до цього високого звання, звання єдиного для всіх: від вкритих сивиною й увінчаних нагородами фронтовиків, до молоді, яка лише нещодавно одягла військову форму. І цього зв’язку не порушать навіть найбільші зміни в сучасному світі. Ми були і є свідками радикальних змін, які відбуваються і в нас, і в усьому світі. В інших вимірах живе й наше суспільство. Але не можна забувати, відкидати все те, що цьому передувало. Священною є пам’ять про нашу перемогу і про тих, хто її  виборював і платив найдорожчою ціною.

Усі ті, хто є причетними до Збройних Сил України уособлюють всі етапи розвитку нашого славетного війська: ті, хто вів смертельний двобій із фашистом, брав участь у так званих локальних воєнних конфліктах, миротворчій діяльності, несе сьогодні нелегку військову службу на благо Україні.

Як зазначив Тарас Шевченко, « у своїй хаті – своя сила, і правда, і воля», тож маємо обов’язково шанувати тих, чий святий обов’язок – захищати свою хату, боронити свою правду – своєю силою і своєю волею.

23 роки Україна не знала війни. Наш народ пишався тим що у буремні 90 – ті, Україні вдалося зберегти мир. Але війна не обійшла нашу державу тепер. До недавна ми з вами не знали дуже багатьох слів пов’язаних з війною, тепер же майже кожну родину так чи інакше опалило полум’я військових дій.

Отож, сьогодні ми не можемо не  вшанувати пам'ять героїв, які віддали життя за нашу рідну землю.

Ми переможемо, бо наше діло праве,

Не завойовники ми є – захисники.

І хай летять брехні брудним потоком лави.

Здолають  птицю хижу  тризуба штики.

 

https://www.youtube.com/watch?v=A-RUicVI8wo

 

 

День Святого Миколая

День святого Миколая – важливе релігійне свято, популярне в різних країнах світу. Українці традиційно ставляться до нього з особливим трепетом, а діти обов'язково чекають на подарунки під подушкою.

Після переходу ПЦУ та УГКЦ на новоюліанський календар дати багатьох церковних свят змінилися. Зміни торкнулися й улюбленого свята всіх дітлахів – Дня святого Миколая. День святого Миколая 2023 року: нова дата

Тепер українці святкуватимуть День святого Миколая 6 грудня (замість 19 грудня, як було раніше). 2023 року цей день випадає на середу. Тож святий відвідає домівки українців і покладе свої подарунки дітям під подушки в ніч проти середи. Саме від цього дня розпочинається цикл зимових свят в Україні.


04.12.

9 клас  Година спілкування

Тиждень Звитяги



5 грудня світ відзначає Міжнародний день волонтера.

Сьогодні волонтери -  це звичайні люди поруч із нами, хоча  іноді здаються справжніми атлантами, на чиїх плечах тримається наш світ.

 

Волонтери – це ті небайдужі, хто робить неможливе для бійців на передовій, поранених в госпіталях, сиріт в притулках, біженців, стареньких, хворих та багатьох інших потребуючих, з ранку до вечора, шукаючи можливості для допомоги: збирають гроші на ліки, надають притулок тим, хто залишив рідні домівки, годують, напувають, зігрівають, підтримують… Це волонтери. Мирні воїни світла.

 

Волонтерами спочатку називали людей, що добровільно та виключно із свого бажання поступали на воєнну службу в деяких європейських країнах (наприклад, Франції,Іспанії). Зараз від цього громіздкого визначення «волонтерства» залишилося лише слово

«добровільно». Правда, додалося ще й «безоплатно».

Роком виникнення волонтерського руху вважається 1859. Саме тоді французький письменник-журналіст Анрі Дюнан, вражений картинами битви при Сольферино, запропонував ідею створення Червоного Хреста – організації, яка працювала б на волонтерських засадах і надавала першу медичну допомогу пораненим бійцям.  Принципами, сформульованими Дюнаном, керуються сьогодні волонтерські організації у всьому світі.

 

Доброта та милосердя – це не слабкість, а сила, тому що саме ці якості властиві людям, які здатні прийти на допомогу.

Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердечність, уміння розділити чужий біль, підтримати у важку хвилину, розрадити в горі й біді - це в характері нашого народу.

Нелегка доля випала Україні у XXI столітті. Вир суспільно-політичного життя захопив і поглинув кожного. Ще донедавна нас дивували люди, які за власним бажанням кидали роботу, забували про справи і йшли допомагати. Сьогодні ж кожен другий українець – волонтер.

Волонтерська діяльність має неоціненне значення, тільки добро збереже чарівний світ нашої рідної землі. На ньому тримається все людство! Коли кожен із нас буде добрим і милосердним, справедливим, щирим, буде жити за правилами людяності і добра, наше спільне життя і майбутнє буде щасливим і прекрасним. А наша рідна Україна стане багатою і незалежною державою, де в першу чергу будуть піклуватися про людину, її добробут. Велике починається з малого… Будьте щедрі серцем в ім’я добра і милосердя! Нехай не зачерствіють ваші душі, відкрийте свої серця для добра! Нехай потреба робити добро стане вашою щоденною потребою!

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=kR6isw6L__Y


01.12.

9 клас  Година класного керівника



Щороку, 1 грудня, відповідно до рішень Всесвітньої організації охорони здоров’я та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятих у 1988 році, Україна разом з міжнародною спільнотою традиційно відзначає Всесвітній день боротьби із СНІДом та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми

1 грудня 1988 року вперше прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Основна мета цього дня - звернути увагу суспільства до проблем ВІЛ/СНІДу, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-інфекції.

1грудня – це день солідарності і виявляння толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, а також прихильності до формування здорового способу життя, як важливого життєвого орієнтира для кожного громадянина.

 ТИ НЕ ЗАРАЗИШСЯ ВІЛ, ЯКЩО ДОТРИМУВАТИМЕШСЯ ПРОСТИХ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ

Елементарні-правила безпеки

 Будь обережним! Ніколи не грайся шприцами, які ти випадково знайшов на вулиці, і навіть не торкайся їх! · Якщо ти випадково вколовся знайденим шприцом, негайно повідом про це дорослих · Уникай всяких контактів з чужою кров'ю. Якщо це все-таки трапилось, добре промий шкіру проточною водою та негайно повідом дорослих · Слідкуй за тим, щоб медичний працівник, який тебе обслуговує, використовував гумові рукавички та одноразові шприци

 

https://www.youtube.com/watch?v=7ZZ4FrBgn3o

 


9 клас  Виховна година



Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і  життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Чорне вороння зграями ширяло над селами, заціпенілими в тяжкому смертельному сні 1933 року.

Зараз щороку Україна прихиляє коліна перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років, перед тими страждальцями, могили яких розкидані по садках, балках, дворах, узбіччях доріг та на цвинтарях, де насипані великі могили або колективні. Воістину говорять колективний голод, колективний холод, біль і страждання, колективна смерть, вони й понині кровоточать у серцях тих, хто пережив страшні роки, а тепер дістав таку можливість розповідати, свідчити, переконувати.

У результаті Голодомору 1932-1933 років, за різними оцінками, загинули від 3 до 7 млн осіб: щохвилини Україна втрачала 17 своїх дітей, щогодини — близько тисячі, щотижня — близько 25 тисяч.

Також за даними слідства було визначено, що втрати українців у частині ненароджених становлять 6 мільйонів 122 тисячі осіб.

Голодомор мовою фактів

Складовими політики Голодомору були:

- Насильне вилучення всіх продовольчих припасів

-Липень 1932 р. – влада ухвалила завідомо нереальні до виконання плани хлібозаготівель;

-Серпень 1932 р. – прийнято закон ”Про п’ять колосків”, за яким засуджували навіть дітей, які збирали колоски пшениці на полях;

-Листопад 1932 р. – запроваджено натуральні штрафи, що означало вилучення всіх харчів у селян;

- Грудень 1932 р. – примусово вивезено із колгоспів усі фонди, в тому числі і насіннєві.

-Блокада мешканців окремих територій та всієї України

-Листопад 1932 р. – в Україні запроваджується система голодних гетто – ”чорних дощок”. Занесення на 2 чорні дошки” колгоспів, сіл і цілих районів означало їх повну ізоляцію, вилучення всього продовольства, заборону ввезення, будь-яких товарів та інші жорстокі репресії, що було рівнозначним смертному вироку їх мешканцям. Всього на ”чорну дошку” було занесено до

третини сіл України;

-Січень 1933 р. – забороняється виїзд за межі України. Відповідно до директиви Сталіна території УСРР і Кубані, в той час переважно заселеної

українцями, були оточені збройними загонами для блокування виїзду селян ”за хлібом” в інші регіони. Таких заходів більше ніде і ніколи не застосовувалося в СРСР.

У той час, як від голоду умирали мільйони українців, влада продовжувала

вивозити зерно за кордон.

У запізнілій жалобі схилимо голови в каятті перед світлою пам'яттю тих, хто загинув. Вони згасли як зорі. У останню суботу листопада місяця запалюємо свічку памяті.

Нехай у ваших душах залишиться цей маленький вогник свічечки, як спомин про тих, кого сьогодні немає серед нас, які померли страшною смертю, дай, Боже, щоб це ніколи більше не повторилось!

Хай світло від свічки у небо летить,

Хоча б одну душу зігріє в цю мить.

Щоб душа ця загублена спокій знайшла

І у вічність до Бога вона відійшла.

Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно

хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об'єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією.

Озиратися в минуле треба кожному. Треба осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється. І коли люди не зроблять сьогодні

висновків, то вони будуть ходити по колу.

Нині доля Батьківщини в руках Ваших батьків, завтра – у Ваших. Аби трагедії народу ніколи не повторилися необхідно, щоб Ваші руки були міцними, надійними, голови – світлими, а серця – благородними.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=KRn_w9Ekw68

 


27.11.

9 клас  Година спілкування



Вибір майбутньої професії – справа дуже відповідальна, адже від того, з яким почуттям ми йдемо на роботу – натхненням чи ні – залежить наш настрій і емоційний стан. Тому майбутній рід занять повинен бути цікавий і приносити моральне задоволення. Тільки у справі, яка близька, до якої лежить душа, можна проявити себе, стати справжнім майстром, досягти висот.

Цікавий той факт, що психологами давно доведено: якщо чимось займатися з любов’ю, віддавати справі душу, то навіть безнадійна справа стане приносити плоди. А це означає, що праця обов’язково буде сплачена, якщо вона виконується з натхненням. Крім того, в цьому випадку ви досягнете найголовнішого в житті – задоволеності собою, розуміння своєї особистості.

Тому дуже важливо при виборі знайти свою професію, зрозуміти, до чого лежить душа і що викликає найбільший інтерес у житті. Вибір професії має бути усвідомленим і серйозним, поспішати в цій справі не варто, щоб потім не довелося шкодувати про зроблений вибір.

В Україні існує інтернет-платформа «Атлас професій». Це альманах перспективних галузей і професій на найближчі 15-20 років. Він допомагає зрозуміти, які напрямки активно розвиватимуться, які нові технології, продукти, практики управління в них з’являться та яких нових фахівців потребуватимуть роботодавці. Без сумніву, швидкість змін та складність професійних завдань зростають. Інформацію про те, якими знаннями, вміннями та навичками потрібно володіти, щоб бути фахівцем у новому світі можна віднайти за посиланням на сайт.

Натомість, дослідники говорять, що на зміну старим професіям прийдуть нові, які наразі нам можуть здатися дещо фантастичними.

Серед таких у майбутньому будуть затребувані фахівці із:

1        3D-друку: проєктування інфраструктури міста з урахуванням новітніх технологій. Дещо схоже на відому комп’ютерну гру SimCity.

2        Наномедики. Спеціаліст у медичному застосуванні наноматеріалів і біологічних пристроїв, наноелектронних біосенсорів та майбутніх додатків молекулярної нанотехнології, таких, як біологічні машини. Це люди, які будуть програмувати клітини потрібних органів.

3        Оператори безпілотного апарату. Керують автономним запрограмованим апаратом (роботом, дроном). Людина, яка опанує цю професію, зможе працювати у сфері розвідки, відстеженні переміщення людей, тварин і техніки. Також у логістиці: постачання вантажів у важкодоступні місцевості; картографічній зйомці. Ознайомитися з професією майбутнього також можна зігравши у гру Call of Duty: Modern Warfare.

4        Генетичні консультанти. Лікар, який працює з пацієнтами, призначає генетичні дослідження, аналізує можливі ризики захворювань. Він розробляє стратегії лікування і профілактики цих захворювань. Також генетичний консультант працює з парами, визначає можливі спадкові захворювання майбутньої дитини.

5        Дизайнер віртуальних світів. Найближчим часом зросте кількість охочих подорожувати віртуальними світами. Тож знадобиться дизайнер віртуальної реальності, який матиме здібності художника і програміста.

6        Спеціаліст із сонячних технологій. За 112 годин Сонце дає стільки енергії, скільки міститься у всіх запасах нафти, вугілля і природного газу на Землі. Акумулювання цієї маси енергії за допомогою сонячних технологій під керівництвом людей такої професії дозволить нам виробляти електроенергію, вкрай необхідну для комфортного життя людини.

7        Адвокати з роботехніки. Їх завдання — створення норм життя роботів серед людей. Спеціальність стала набирати популярність, зважаючи на те, що скоро штучний інтелект може стати реальною загрозою для життя людей.

8        Архітектори живих систем. У майбутньому доведеться економити природні ресурси. Потрібні фахівців, які розроблятимуть технології замкненого циклу за участі генетично модифікованих організмів, у тому числі мікроорганізмів. Архітектори живих систем будуть незамінні в автономних містах: вони зможуть обслуговувати біореактори та розробляти системи переробки сміття.

Загалом, на думку фахівців, одні з найпопулярніших професій майбутнього будуть пов’язані з космосом, віртуальною реальністю, роботехнікою та розвитком замін ресурсного потенціалу. Також, футурологи переконані, що всупереч існуючим стереотипним думкам про заміну людської праці роботами, все одно у перспективі залишаться професії, пов’язані з діяльністю людини.

Кажуть, що професію обирає людина. Але, можливо, саме професія вибирає людину? Якщо добре подумати над цим питанням, то відповідь знайдеться не відразу. А тому пропоную Вам пройти тест, який зможе прискорити висновки. Тест допоможе дізнатися, чим варто займатися по життю і, який вид діяльності підходить Вам більше. А отриманий результат стане приводом замислитися над вибором майбутньої професії.

Яка професія мені підходить ? тест  https://www.arealme.com/career/uk/

Вам потрібно обрати один варіант відповіді на кожне запитання. Можливо, у деяких випадках Вам підходитимуть обидва варіанти - тоді обирайте той, який більше Вам підходить або подобається.

Мета цього тесту - пізнати себе краще. У тесті немає правильних чи неправильних відповідей, тому не думайте про очікування своїх рідних, друзів або колег. Приймайте рішення самостійно!

 

https://www.youtube.com/watch?v=uwqNtAaR9_E

 


17.11

9 клас  Година класного керівника



У рамках другого етапу щорічного національного Тижня безпеки дорожнього руху, ініціатив, покликаних популяризувати дотримання правил дорожнього руху та безпечної поведінки на дорогах серед дітей та молоді, з метою підвищення безпеки дорожнього руху в період дії воєнного стану, зниження аварійності на вуличній дорожній мережі, попередження травматизму  учасників дорожнього руху, активізації роботи щодо профілактики всіх видів дитячого травматизму, збереження життя та здоров’я дітей проводиться Єдиний національний урок на тему «Безпечна дорога додому» в рамках національного проекту «Безпечна країна».

Пра́вила доро́жнього руху— це перелік правил, що регулюють обов'язки водіїв транспортних засобів та пішоходів, а також технічні вимоги, визначені до транспортних засобів для забезпечення безпеки дорожнього руху. Ці правила повинні  дотримуватися обов’язково, адже можуть трапитися ДТП. На автомобільних дорогах будь-якої країни можна побачити різ­номанітний транспорт, який різниться маневреністю, швидкістю руху, що створює перешкоди і незручності на їхньому шляху, а отже й не­безпечні ситуації. Обстановку ускладнюють і пішоходи. Всі вони є учасниками дорожнього руху і кожен з нас може створити аварійну ситуацію. Щоб такого не трапилося, потрібно просто виконувати вимоги правил дорожнього руху та дотримуватися культури суспільства.

За статистикою, приблизно три чверті всіх ДТП з участю дітей відбуваються як результат їх непродуманих дій. Найчастіше трапляються: перехід через дорогу в недозволеному місці – 35 – 40 %. Несподіваний вихід із-за транспорту, що стоїть або рухається – 25 – 30%. Гра на дорозі або рух по ній при наявності тротуару – 5 – 10%.

Діти, будьте максимально обережними! Ідучи на прогулянку, не перебувайте далеко від дому!!! Не ігноруйте сигналів, які повідомляють про «повітряну тривогу». Після отримання такого сигналу, негайно прямуйте в укриття!

Наша небайдужість до свого і чужого життя, особиста дисциплінованість може змінити ситуацію на наших дорогах. Розумна поведінка водіїв, пасажирів і пішоходів, ввічливість один до одного, культура і взаємопорозуміння забезпечуватимуть досягнення зниження правопорушень як водіями так і пішоходами, зберігатимуть тисячі людських життів.  Щоб зберегти життя та уникнути неприємних ситуацій на дорозі, слід знати правила дорожнього руху й завжди їх дотримуватися, а іноді навіть нагадувати про них рідним. Діти! Не забувайте про дотримання найважливіших правил вашого життя – Правил дорожнього руху. Життя- найцінніший скарб- бережіть його!

 

У нас розпочинаються канікули. Щоб вони були безпечними, необхідно дотримуватись правил вуличного руху, правил поведінки з вибухонебезпечними предметами, поведінки в побуті і громадських місцях, з електро-та газовими приборами. Будьте обережні!. Дотримуйтесь цих правил. Перегляньте відеоматеріали, щоб ще раз згадати правила безпечної поведінки

https://www.youtube.com/watch?v=PD1iQvluNw0

https://www.youtube.com/watch?v=Sa4v52DhfQw

Дотримуйтесь техніки безпеки під час воєнного стану

https://www.youtube.com/watch?v=D7uuWeAqfmE


15.11.

9 клас  Виховна година



Усі ми приходимо у цей світ для добра. Але під впливом різних обставин, оточення, поведінки ми в певних ситуаціях можемо робити хороші та погані вчинки. Своїм словом, поглядом або дією ми можемо підняти настрій людині, але водночас можемо її пригнітити, образити.

Для того, щоб не виникало таких ситуацій, в яких ми ображаємо людей просто того, що вони чимось від нас відрізняються або не погоджуються з нашою думкою і виникло поняття толерантність, а також у світі почали відзначати Міжнародний день толерантності.

Давайте детальніше ознайомимось з історією цього свята.

Історія свята.

16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1996 році (24 роки тому) за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості. У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.

Як заявлено в Декларації принципів терпимості, «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру».

Декларація чітко формулює положення про те, що у повсякденному житті толерантність – це не бездіяльність, а активна життєва позиція, суть якої полягає не стільки в тому, щоб терпіти чужий спосіб життя, поведінку, звичаї, почуття, думки, ідеї або вірування, але охоче визнавати та приймати поведінку, переконання і погляди інших людей, які відрізняються від своїх власних.

У перекладі з латинської «tolerance» означає «терпіння». Толерантність (терпимість) означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими. Так, люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним станом, мовою, статтю, поведінкою і цінностями. Цей перелік критеріїв відмінності можна продовжувати без кінця.

Ми всі різні. Але ми всі рівні. Тож кожна людина має право жити в мирі та зберігання своєї індивідуальності. А це означає, що бути толерантним не значить залишатися пасивним перед обличчям расизму, ксенофобії, гендерної або расової дискримінації, сексизму, ейджизму, насильства тощо, або ж мовчати, коли люди стикаються із жорстоким ставленням.

Впевнена, що толерантності потрібно вчитися і можна навчитися. Оскільки толерантність – це здатність людини, спільноти, держави чути і поважати думку інших, невороже зустрічати відмінне від своєї думки. Навчання починається з дітей, яких варто вчити бути просто «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.

Мир не можливий без терпимості, а розвиток та демократія неможливі без миру.

 

https://www.youtube.com/watch?v=DKWHP_41uRY


13.11.

9 клас Година спілкування



Сьогодні ми спробуємо доторкнутися до одвічної проблеми, яка на перший погляд здається зовсім простою і водночас дуже складною, але важливою. Проблемою, яка іноді впливала, змінювала, вирішувала долю людини. Тому що дійсно як і в житті є нероз'ємні поняття - добро і зло, тепло і холод, чорне і біле, день і ніч, які здається зовсім не сумісні, але вони не можуть існувати одне без одного. Вони доповнюють, насичують, дають життя одне одному.

Так і чоловік і жінка зовсім різні, але разом – вони продовжувачі роду, вони - закономірність нашого земного буття. Життя показує, що якщо між чоловіком та жінкою є взаєморозуміння, взаємоповага, немає принижень та зверхності, тоді ми бачимо прекрасну родину, чудових батьків.

Правильна взаємодія чоловіка й жінки гармонізує внутрішній простір кожного з них, простір їхньої родини, і, зрештою, суспільства.

Розвиток суспільства відбувається по спіралі: кожне покоління проходить один і той самий шлях біологічного розвитку, але перебуває в різних соціально – культурних умовах. Але особистість реалізує себе в суспільстві, тобто в процесі засвоєння знань, норм, цінностей притаманних членам суспільства.

Отже, ми поговоримо про чоловіків і жінок у соціальному вимірі. Таким чином, ми підійшли до визначення поняття – ҐЕНДЕР.

Що таке «гендер»?

Гендер - соціальна стать, це риси характеру та особливості поведінки, які вважають характерними для чоловіків і жінок у певному суспільстві.

Одним із проявів принципу рівності є рівність прав чоловіків і жінок, тобто однаковий підхід незалежно від статі, що отримав назву принципу гендерної рівності. Гендерна рівність — рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, надання особам обох статей можливості брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства: у здобутті  освіти, виконанні  сімейних  та  соціальних  ролей.

Зрозуміло, що проблеми рівності у будь-якій сфері не можуть розглядатися за межами права. Більше того, саме право все частіше розуміється як рівна міра свободи всіх і кожного, у тому числі чоловіка і жінки. Безперечно, право мусить враховувати біологічні особливості статі, але одним із його завдань є забезпечення однакових можливостей, вирівнювання людей нерівних за природними ознаками.

 

https://www.youtube.com/watch?v=2ngD4XZ_tUE


10.11.

9 клас    Година спілкування



 

Мова є однією із найважливіших цеглинок у фундаменті кожної нації.

Саме у ній відображено і зафіксовано найглибші витоки свідомості народу та його ментальність, закодовано народну мудрість і споконвічні знання.

Мова — це генератор і найвища форма патріотизму, Божий дар і ключ до вивчення культури, історії, традицій, творець культури.

Державна українська мова,

Мов чиста течія ріки,

У незбагненнім сріблі слова

Живе і житиме віки.

     Українська мова в нашій державі стане престижною, лише тоді, коли ми не будемо її соромитися, коли врешті навчимося говорити правильно і красиво, а не суржиком, бо грамотно володіти державною мовою – обов’язок справжніх українців, які вболівають за державу. Кажуть, скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина.

Що міцніші позиції буде посідати наша мова в суспільстві, то надійніші перспективи будуть в майбутньому. Тому, відстоюючи  рідне слово, ми тим самим оберігаємо власну національну культуру і духовність. Кожен з нас зобов’язаний усвідомити єдину істину: не  шануючи своєї мови, не знаючи своєї історії, українці перестануть бути українцями. Поки жива мова народна в устах народу, до того часу живий і народ.

Завжди слід пам’ятати, якщо мова росте та розвивається, разом з нею утверджується нація. Зберігається щось таке, що є дуже важливим для кожної людини. Тобто почуття прекрасного в рідній мові, відчуття єдності з земляками, відчуття гордості за країну.  За своє, рідне та неповторне.  І як же сильно та пророче, навіть сьогодні, звучать слова нашого великого Пророка Тараса Шевченка: «…І на сторожі коло їх поставлю слово..», бо питання української ідентичності особливо гостро постало з початком війни на Сході України.

Мова – символ Батьківщини, матері та батька, дідів, далеких предків.  Мова символізує також рідну хату та тепло домашнього вогнища.

Мова – неначе цемент, що закріплює цеглини спільного народного дому, формує фундамент єдиної нації. « Мова — це кров, що оббігає тіло нації. Виточи кров — умре нація » - говорив Ю. Дзерович . Якби мова не мала значення, то путіну не було б що і кого захищати в Україні! Мова має значення! Українська мова в Україні — запорука миру й свободи!

Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

Сьогодні говорити українською мовою — це бути бійцем за націю, за Україну. Мова — це зброя!!! Говори українською, будь бійцем!!!

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=CFR5CpgU9QE


08. 11.

9 клас  Виховна година



Єдиний скарб у тебе — рiдна мова,

Заклятий для сусiдського хижацтва:

Вона твого життя мiцна основа.

Певнiша над усi скарби й багатства.

Наша мова рідна нам як мама і тато, як та земля, на якій ви зростаєте. Бо це мова, яку ми всі чуємо змалку, якою ми промовили перші слова. Ця мова зрозуміла всім нам. Бо без мови немає народу. І так само, як у кожної людини є одна мама, так і мова рідна лише одна. Кожне слово нашої мови має свою історію, свій відтінок. Інколи слова звучать однаково, а мають зовсім інше значення. Іноді достатньо змінити один звук і змінюється значення слова.

Ми — українці. Живемо у вільній не­залежній державі — Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу.

Земля українська стародавня, така ж дав­ня і наша мова. Учені довели, що вік нашої мови — 7 тисяч років. З покоління в покоління, в часи роз­квіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, пере­казах і передавав від роду до роду, щоб не загинула

Цікавим фактом про українську мову є те, що вона входить до трійки найкрасивіших мов у світі. На мовних конкурсах в Італії та Франції її визнавали другою за мелодійністю мовою світу, першою - італійську.

А ще українська мова дуже багата. Ви вже знаєте, що таке синоніми. В українській мові безліч синонімів. Наприклад, слово «горизонт» має 12 синонімів: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид.

А скільки в нашій мові пестливих, ніжних форм слів до одного вибраного слова. Ось в англійській мові "хенд" - це просто рука і нічого більше, а у нас:  ручка, ручечка, рука, рученька, рученя, рученятко. А які слова можна добрати до слова "мама" - неня, матуся, мамуся, мамочко, матінко.

Зверніть увагу на багатющі можливості нашої мови. Можна читати текст, кожне слово якого починається з літери "Б". "Біля білої берези блукав білий бородань. Борода, брови були білі. Брав бородань бандуру, бурмотів, бубнів. Бандура болісно бриніла".

"Багато бачив бандурист бід батьків, братів босих, багато брехні, безчестя, безкультур'я, братовбивства... Боротися! Безстрашно, безперервно боротися. Благати благословення Божого".

Мудрість нашого великого народу показана також в народних прислів`ях та приказках. В них відображається багатство та красномовність нашої української мови.

Бережімо й любімо свою українську мову! Любімо її в усьому: у книжці, у пісні, у розмові. Ніколи не цураймося своєї рідної мови, де б то не було: чи в себе вдома, чи серед чужих! І не вільно ніде ховатися з рідною мовою, заступаючи її без потреби іншою. Рідна мова – то душа народу, і хто цурається її – той душі своєї цурається!

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=S0Wb1xjhIJY


06.11.

9 клас  Година спілкування



Доступ до Інтернету зараз має майже кожен учень вдома. Але ж з’явилась можливість зайти до Інтернету не лише з кабінету інформатики, але й з будь-якої аудиторії в межах навчального закладу. Особливо до соціальних мереж  це і затягує.

Соціальна мережа – це соціальна структура, яка складається з групи вузлів, які є соціальними об’єктами (люди, організації), і зв’язків між ними (соціальних взаємовідносин).

Найпопулярнішими соціальними мережами в Україні на даний момент є:

- Facebook (2.2 млрд. активних користувачів в місяць);

Сучасні підлітки значно відрізняються від підліткового покоління минулих років, коли світ існував без гаджетів, комп'ютера і соціальних мереж, які стали сенсом життя дітей нашого часу.

Батьки часто дивуються, як можна проводити стільки часу біля комп'ютера, коли на вулиці така гарна погода! Дійсно, сучасні підлітки і соціальні мережі стали майже нероздільними, ця інтернет-залежність, яка захопила свідомість дітей і заповнила весь їх внутрішній світ. Зараз діти і підлітки все частіше проводять час біля улюблених комп'ютерів, які замінили їм справжніх друзів, розваги і навіть батьків.

Соціальні мережі дають можливість завести собі друзів, хобі, дізнатися багато нової інформації і позбутися від почуття самотності, яке часто відчувають багато підлітків. Там дитина може знайти однодумців, поділитися душевними переживаннями, запитати поради у старших товаришів.

Часто тандем «підлітки та соціальні мережі» є згубним для дитячої психіки, а іноді й життя. Спілкуючись в соціальних мережах, підліток приєднується до різних груп, субкультур, знайомиться з сумнівними людьми. Все це може плачевно обернутися для нестійкої психіки і навіть життя підлітка, який легко входить в довіру і піддається впливу.

Ще одна негативна сторона спілкування підлітків в соціальних мережах - обмеження комунікативних можливостей в реальному світі. Часто підлітки, які звикли знайомитися «заочно», відчувають проблеми в зав'язуванні реальних знайомств. Адже в інтернеті дитина може вибрати для себе будь-яку роль, зробити себе кращою, красивішою, придумати себе ідеального, але в житті все не так просто, адже ти такий, який ти є, і деякі виявляються не готові прийняти це.

Штучні друзі в соціальних мережах позбавляють підлітків можливості пізнати щирість справжньої дружби. На жаль, все частіше дружба вимірюється кількістю віртуальних друзів, ніж справжніх.

Безумовно, соціальна мережа стає з кожним днем ​​все популярнішим серед підлітків. І, на жаль, не всі вміють правильно нею користуватися.

Не можна однозначно судити про вплив соціальних мережах на особистість підлітка. Звичайно ж, у всьому є свої мінуси і плюси. Слід лише пам'ятати, що все необхідно робити з почуттям міри, в тому числі і користуватися Інтернетом.

Але, тим не менше, соціальні мережі вже стали хворобою. Важко знайти підлітка, який не був би зареєстрований в будь-якій соціальній мережі. І, що найгірше, так це те, що майже всі і залежні від цих самих мереж. Хоча вони забирають купу реального часу, за який людина могла б встигнути зробити і побачити багато всього цікавого.

Підлітки не уявляють вже своє життя без Інтернету. Самі того не помічаючи, вони змінюють реальне життя на віртуальне, тим самим завдаючи шкоди самому ж собі.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=v3p_KnYaGLk


03.11.

9 клас  Година класного керівника



Велика і багата наша українська земля. Багата лісами, полями,
гірськими породами, чистими лісовими озерами. Багата скарбами і таємницями, що в глибині землі, але багата часом неочікуваною небезпекою, що затаїлась десятиліттями.
       Відтоді, як припинились останні вибухи Другої світової війни, минуло
більше
восьмидесяти років, а земля все ще не перестає воювати. Навіть на порівняно «спокійних» територіях, де пройшло «суцільне» розмінування, щорічно рвуться снаряди…

Міни і вибухонебезпечні предмети забрали і скалічили безліч людських життів. Цей жах триває і зараз. Натрапити на небезпечну «іграшку» можна практично скрізь: у лісі, у старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі й навіть на вулицях міст. І якщо вибухові пристрої серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом і діяти відповідно до ситуації, то саморобну вибухівку, що може з’явитися на вулицях міст і селищ, розпізнати набагато складніше. Небезпека терористичних актів, від яких не застрахована жодна країна світу, робить питання поводження із невідомими, залишеними без догляду речами украй актуальним.

В разі виявлення незнайомих предметів або схожих на вибухонебезпечні,
СЛІД ПАМ’ЯТАТИ:
· у жодному разі не можна торкатися знахідок власноруч і дозволяти це
робити іншим;

• попередити про знахідку інших людей, відвести їх на безпечну відстань (не менше 100 метрів) тим же шляхом, яким прийшли
· про знайдені підозрілі предмети слід негайно повідомити за телефоном 101, 102.
· у випадку загрози виникнення вибуху – негайно укритися в найближчому заглибленні (канаві, ямі, рівчаку), прикривши голову руками;

Категарично забороняється:
· брати вибухонебезпечний предмет у руки, зберігати його, нагрівати та
ударяти по ньому;
· переносити, перекладати, перекочувати його з місця на місце;
· намагатися розібрати;
· використовувати для розведення вогню, кидати, класти у вогонь;
· заносити в приміщення;
· закопувати в землю;
· кидати в криницю або річку;
· здавати на металобрухт;
· використовувати для виготовлення саморобних піротехнічних засобів -
петард чи вибухових пакетів.

· ніколи не заходьте в райони, загороджені і позначені знаками мінної небезпеки.


Невиконання цих вимог і правил може призвести до тяжких наслідків, що, на
жаль, трапляються дуже часто. Також пам'ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають навички роботи з «відлунням війни».

Вимагають особливої уваги бездоглядні предмети в транспорті, кінотеатрі, магазині, на вокзалі або мітингу.

Люди часто гублять свої речі і, на щастя, не кожна з них несе небезпеку, але є кілька ознак, що дозволяють запідозрити вибуховий пристрій.

Слід звертати увагу на:

- припарковані біля будівель автомашини, власник яких невідомий або державні номери якого не знайомі мешканцям;

- покинуті без догляду речі: чемодани, коробки, пакети в місцях масового перебування людей та місцевому транспорті;

- наявність розтяжки дротів, ниток, скотча або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;

- наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо);

- наявність у знайденому механізмі антени з радіоприладом або мобільного телефону, таймера;

- наявність в дверях, вікнах, на деревах, дитячих майданчиках сторонніх підозрілих предметів, закріплених за допомогою дроту, ниток, шнурів,скотча

- звуки, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), мигтіння індикаторної лампочки;

- характерний запах керосину, розчинювача, бензину.

 

Якщо знайдений предмет не повинен, як Вам здається, знаходитися «в цьому місці і в цей час», не залишайте цей факт без уваги.

 

 При неможливості встановлення власника — негайно повідомте про знахідку у ваше відділення поліції.

 

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ:
· ні в якому разі не чіпайте знахідки і відійдіть від неї якнайдалі.
· не користуйтесь мобільним телефоном або іншими засобами радіозв’язку
на відстані ближче ніж 50 м. Оскільки використання радіомагнітного випромінювання здатне викликати спрацювання радіовибухівника.

 

https://www.youtube.com/watch?v=E4MerDTjmUs


01.11.

9 клас   Виховна година



Чи замислювались ви над тим, наскільки безцінним є ваше життя? Наскільки дорогими ви є для близьких  людей? Кажуть, що життя – це школа, де в якості уроків нам даються труднощі і випробування. Долаючи їх, ми стаємо мудрішими і сильнішими. Але цінність цих випробувань ми усвідомлюємо лише згодом.

На жаль, багато людей не витримують іспитів життя. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі близько мільйона людей покінчують життя самогубством, тобто одна людина кожні 40 секунд.

Згідно з результатами соціально-психологічних досліджень:

·         27,2 % дітей віком 10-17 років іноді втрачають бажання жити;

·         17,8 % - вважають, що нікому немає до них справ;

·         25,5 % - не завжди можуть розраховувати на допомогу близької людини;

·         51,9 % - не стримуються в ситуації конфлікту.

Суїцид - винятково людський акт. Люди, що роблять акт суїциду, звичайно страждають від сильного щиросердечного болю й перебувають у стані стресу, а також почувають неможливість упоратися зі своїми проблемами. Вони часто страждають психічними хворобами, емоційними порушеннями, особливо депресією, і дивляться в майбутнє без надії.

Люди здійснюють самогубство у випадках:

а/ коли не видно позитивних змін у вирішенні проблем;

б/ якщо спроба справитися з проблемами завершилася  невдачами;

в/ при загостренні почуття безнадійності.

 

Чим допомогти?

1.                  Підбирайте ключі до розгадки суїциду.

Суїцидальна допомога полягає не тільки в турботі і участі друзів, але і в здатності розпізнати ознаки прийдешньої небезпеки.. Шукайте ознаки можливої небезпеки: суїцидальні погрози, попередні спроби самогубства, депресії, значні зміни поведінки або особи людини.

2.                  Прийміть суїцидента як особу.

3.                  Встановіть дбайливі взаємини.

4.                  Будьте уважним слухачем. Суїциденти особливо страждають від сильного відчуття відчуження

5.                  Не сперечайтеся. У жодному випадку не проявляйте агресію, якщо ви присутні при розмові про самогубство, і постарайтеся не виражати потрясіння тим, що почули. Вступаючи в дискусію з пригніченою людиною,  ви можете не тільки програти суперечку, але і втратити її саму.

6.                  Ставте запитання.
Кращий спосіб втрутитися в кризу,
слід спокійно і дохідливо запитати про ситуацію, що турбує. Ваша згода вислухати і обговорити те, чим хочуть поділитися з вами, буде великим полегшенням для людини, що зневірилася, яка відчуває страх, що ви його засудите.

7.                  Не пропонуйте невиправданих утіх.

8.                  Запропонуєте конструктивні підходи.

9.                  Вселяйте надію..
Надія допомагає людині вийти з полону думок про самогубство.

10.              Не залишайте людину саму в ситуації високого суїцидального ризику. Залишайтеся з нею якомога довше або попросіть кого-небудь побути з нею, поки не мине криза або не прибуде допомога. Пам'ятаєте, що підтримка накладає на вас певну відповідальність.

11.              Зверніться за допомогою до фахівців. Для тих, що відчувають суїцидальні тенденції, можливим помічником може виявитися священик,сімейні лікарі, психіатри.

12.              Важливість збереження турботи і підтримки. Якщо критична ситуація і минула, то фахівці або сім'ї не можуть дозволити собі розслабитися. Найгірше може не бути позаду.
І, поза сумнівом, ситуація не вирішиться до тих пір, поки суїцидальна людина не адаптується до реалій житті.

І пам’ятайте: Життя Є! Допоможіть в це повірити близькій людині!

Коли людина залишається наодинці зі своєю проблемою, то проблема здається не­помірно великою і нерозв'язною. Але якщо стримати її хоча б на кілька годин, то нерід­ко вдається зупинити намагання заподіяти собі смерть.

Своєчасним втручанням можна відвернути досить багато спроб самогубства. Ваша небайдужість може врятувати чиєсь життя.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bWNTw9Frm2o


30.10.

9 клас   Година спілкування



Кожна людина з великою любов’ю і душевним трепетом згадує місце, де народилася, де минуло її дитинство. То родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини, де живуть мама, тато, бабуся, дідусь, сестри і брати. І якщо скласти маленькі батьківщини кожного з нас, вийде велика держава – Україна.

Протягом багатьох століть підряд Європа утримувала історичне лідерство. Звідси почалися Великі географічні відкриття, тут зародився капіталізм, відбулася перша промислова революція. Європа - це і територія, на якій відбувалися події двох світових воєн, це і приклад об’єднання багатьох держав для спільного вирішення злободенних проблем, це і спільні гроші євро, це і спільний дім для десятків різних націй та народів, взаємопроникнення культур.

У Європі знаходиться 45 незалежних держав і одна колонія (Гібралтар). Загальна площа Європи - понад 10 млн. кв. км, населення більш як 700 млн. осіб. Географічний центр Європи знаходиться на території України у Закарпатті.

Ідея створення єдиної Європи має багатовікову історію. Однак реальну основу для європейської інтеграції створили Друга світова війна та її руйнівні наслідки. Уроки війни привели до відродження ідей пацифізму і розуміння необхідності недопущення росту націоналізму у повоєнному світі. Іншою реальністю, що заклала основу процесу європейської інтеграції, стало прагнення країн Західної Європи відновити економічні позиції, що були втрачені внаслідок війни. .

Результатом цих прагнень стало створення Європейської Спільноти (з 1993 р. – Європейський Союз, ЄС) – об’єднання держав на принципах свободи, демократії, верховенства закону, поваги до прав людини та головних свобод. Ці принципи є загальними для всіх країн – членів як запорука тривалого миру і добробуту на континенті й спрямовані на економічний розвиток європейських держав.

Непростими були стосунки між європейськими народами впродовж історії: війни змінювалися союзами, а мир та добросусідство - кровопролиттям та гнобленням переможених. Лише у XX ст., переживши дві світові війни, у Західній Європі перемагає усвідомлення необхідності зміцнення співробітництва. Прагнення європейських народів до єднання виявилося через створення спільних міжнародних органів та установ. На сьогодні діє декілька впливових організацій, які відрізняються за своїми функціями, завданнями, колом учасників, ступенем об’єднання. Серед таких організацій своїм впливом і авторитетом виділяються Європейський Союз та Рада Європи.

1 листопада  свiтова спільнота вiдзначає  День  заснування  Європейського Союзу. ЄС утворився на основі підписаного 7-го лютого 1992-го року Маастрихтського договору, який набув чинності 1-го листопада 1993 - го року який заклав основи існування Єдиної Європи в тому вигляді, в якому ми знаємо її сьогодні.

Європа – Україна . Україна – європейська держава, яка завжди була своєрідним культурним мостом між Європою та Азією. Вона розташована на величезній рівнині, що простяглася від Карпатських до Кавказьких гір. Наша держава межує з європейськими країнами: Польщею, Словаччиною, Румунією, Угорщиною, Молдовою. На її території розташовані Карпатські та Кримські гори. Найвища вершина – Говерла. Найбільша річка України – Дніпро. Україна завжди славилася своїми чорноземами, на яких вирощувалися чи не найвищі в Європі врожаї зернових.

Україна  поки що не входить до Європейського Союзу. Сьогодні ЄС і Україна мають спільний кордон і як безпосередні сусіди прагнуть посилювати свою політичну та економічну співдружність. У 2005 році підписаний спільний План дій. Цей План є важливим новим кроком у процесі єднання європейських держав. І  сьогодні, в період військових дій на Україні, країни Європи надають посильну нам  допомогу.

 


  27.10.

9 клас   Година класного керівника



Трагічною несподіванкою став для України напад нацистської Німеччини 22 червня 1941 року. Не шукав наш народ війни. Радів тихому життю, новим горизонтам, що відкривалися перед ним, співав мирних пісень, прославляючи спокій і злагоду. Та не судилося мирне життя українцям. Прийшли буремні роки  війни, роки крові, страждань, уселюдського лиха.  
Територія Украині опинилась під важким чоботом фашиста. «Самим страшним під час відступу був плач жінок… Плакала Україна. Вона плакала гірко, гірко волала, свою долю гірко проклинала» . Мільйони людей забрала страшна війна. Це важко усвідомити. Смерть однієї людини - це трагедія. А коли мільйони...  Все менше залишається тих, хто пам'ятає злочини фашистів зі свого трагічного досвіду.
   Мільйони людей в усьому світі знають про звіряче обличчя фашизму з книг, документальних та художніх фільмів.

Як люто  ненавиділи фашисти  українців, але ж їм так хотілось володіти українською багатющою землею ,що вони готові були знищити всіх українців.  Як на окупованій території гітлерівці знущалися над мирним населенням та військовополоненими. Вони масово розстрілювали та вішали жителів міст і сіл, не жаліючи ні старих, ні малих. Фашисти  розуміли ,що український народ не здолати.Як фашисти піддавали нелюдським тортурам полонених солдатів і офіцерів, партизанів, підпільників. Як тисячами примусово вивозили працездатних громадян на каторжні роботи до Німеччини,

Як під час війни нацисти руйнували пам'ятники національної культури, житлові будинки, підприємства, розкрадали майно громадян та загальнонаціональні цінності.

Нас вражала мужність солдат, їх відвага , велика відданість Батьківщині та нездоланна  жага Перемоги.

З 9 вересня по 28 жовтня 1944 року радянськими військами була здійснена Карпатська операція, яка закінчилась вигнанням фашистів з Карпат. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, а 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон. Уся етнічна територія України була звільнена.

 

28 жовтня вся Україна відзначає річницю визволення від німецько-фашистських загарбників.  Багато років тому останній фашист покинув землю нашої Батьківщини.

Страшні сліди залишила війна.  В руїни і згарища  були  перетворені 714 міст і 28000 сіл і селищ. 10 мільйонів синів і доньок України віддали свої життя цій війні . У кожній родині вона залишила важкий кривавий слід. Коли говорять про мільйони полеглих,замучених за ці роки людей, завжди згадують рідних і близьких з кожної конкретної сім’ї .

Вони своєю кров’ю завоювали нинішнє мирне життя, а ми, їх спадко-ємці ,не впоралися з головним завданням - зберегти мир на нашій землі . Знову гримлять  гармати,звучать автоматні черги,знов ллється людська кров…

-Тож  як ніколи ми повинні бути з вами справжніми патріотами своєї країни .Це те ,що повинно нас об’єднати і зробить непереможними перед обличчям будь –яких випробувань.


  25.10.

9 клас  Виховна година

Хто я ?



 

Самовизначення — це розуміння самого себе, своїх можливостей і прагнень, розуміння свого місця в суспільстві й свого призначення в житті. Кожна людина здійснює у своєму житті різні види самовизначення: визначає свої цінності й сенс свого життя, обирає своє місце й роль у системі суспільних відносин, здобуває професію.

Життєве самовизначення є головним завданням підліткового віку, важливою умовою подальшого розвитку і самореалізації.

Самовизначення — це відкриття себе, виявлення передусім своїх позитивних якостей і можливостей, а також тих задатків, які потім шляхом самовиховання людина зможе перетворити на здібності, а талант — на стійку рису характеру.

Самовиховання — це свідома систематична робота особистості над собою з метою усунення тих чи інших недоліків і формування позитивних якостей, що відповідають вимогам суспільства й особистого плану розвитку. Підвищує ефективність процесу самовиховання ідеал, до якого прагне людина. До самовиховання байдужі переважно ті, хто не має життєвої мети й ідеалу.

Аналіз свого «я»Визначивши­ життєві ­цілі,­ їх ­необхідно ­порівняти­ з ­вашими ­реальними­ можливостями.­Для ­цього ­спочатку ­треба­ в ­письмовій ­формі­ сформулювати­ можливості­ свого­ «я».­Тому ­подумайте,­ які­ властивості,­ навички­ й ­уміння ­вам ­варто виробити­ в ­собі,­ а ­яких, навпаки,­ поступово ­позбутися. Потім,­ ураховуючи­ ці­ оцінки­ й ­цілі,­ добре ­обміркуйте,­ як­ саме­ вам­ хотілося б проявитися­ в ­житті:­ чим­ захоплюватися,­ чого­ ви­ прагнете­ досягти­ в ­навчанні, у стосунках ­з­ людьми,­ як ­зберегти ­або ­поліпшити­ здоров’я,­ фізичний­ розвиток­ тощо.

Значення мети, цілей і планів у житті людини. Перш ­ніж­ узятися­ за ­реалізацію ­поставленої­ мети,­ обміркуйте,­ як­ ви ­збираєтеся­ її досягти.­І ­тільки­ після цього­ беріться­ до­ справи. Рішуче ­відхиліть­ будь-які ­сумніви ­й­ вагання ­щодо­ того, правильно­ чи­ неправильно складений ­ваш­ план; ­ви ­зобов’язані ­його­ неухильно виконувати. Дбайте­ про ­те, ­щоб­ поставлені­ цілі ­відповідали­ вашим­ здібностям ­ і­ можливостям.­ Не варто­ себе­ переоцінювати, ­але ­так­ само ­не ­варто­ й ­недооцінювати.­ Починайте­ з ­легких­ завдань ­і ­поступово­ підвищуйте ­вимоги ­до ­себе. Щоранку ­на ­хвилину­ зосередьтесь ­і ­подумайте, ­що ­вам ­сьогодні ­треба ­зробити.

Формуйте ­в ­себе­ навички­ мотивації­ успіху­ й ­тренування­ волі,­ зокрема:­віру­ в ­те,­ що­ ви­ є ­господарем ­свого ­життя; установку­ на ­успіх; уміння­ концентруватися­ на­ досягненні­ мети; Наполегливість ­і ­працьовитість­.

 


   23.10.

9 клас  Година спілкування



Сьогодні ми поведемо нелегку розмову про підступних ворогів людства - тютюн і алкоголь. Ви, мабуть, не раз чули від дорослих про шкідливість паління і вживання спиртних напоїв. І я дуже добре розумію, що ви самі хочете розібратися в складних суперечностях життя, навчитися критично ставитися до людських слів і справ. Звідси й прагнення на власному досвіді перевірити правильність тверджень про шкідливість сигарети й чарки вина. Лише одна затяжка тютюновим димом і лише один ковток вина — спробую, мовляв, що буде... І ніхто над цим не задумується. А замислитися варто.

 

НІКОТИН - ОДНА З НАЙНЕБЕЗПЕЧНІШИХ ОТРУТ РОСЛИННОГО ПОХОДЖЕННЯ

Проблема «шкідливих звичок» є найбільш актуальною у наші часи, а боротьба з ними - це задача не тільки держави в цілому, а й кожної окремої людини. Паління - це розповсюджена звичка, яка веде до небезпечних порушень здоров'я, особливо у вас - дітей.

Кожні 10 секунд у світі помирає одна людина внаслідок вживання тютюну!

Найбільшої шкоди тютюн завдає підлітковому організму. Смертельною є доза від 50 до 100 мг нікотину. Саме така доза може потрапити в організм після викурювання 20 сигарет!

Кожен із нас прагне бути сильним, при­вабливим, мати хорошу роботу, щасливе особисте життя. А скільки мрій, що можуть збутися? Здійснюючи їх, ми постійно сти­каємося з різноманітними перешкодами, намагаємося їх здолати і рухатися вперед. Не завжди легко вдається нам досягти по­ставленої мети, але при бажанні, рано або пізно, ми здійснюємо свої наміри. Тоді чому ж способом вирішення наших проблем має бути тютюн? Чому рослина повинна бути «визначником» нашої долі? Адже кожен із нас у змозі бути хазяїном свого життя і має право на свободу — палити або не палити.

Алкогольна залежність.

Говорячи про алкоголь, часто вживається термін «алкогольна залежність», це тому, що алкоголь — речовина, від зловживання якою можна потрапити у залежність. Універсаль­ною особливістю алкоголю є його здатність змінювати стан свідомості, саме тому багато людей вважають вживання алкоголю тра­диційним та необхідним елементом життя. Алкогольна поведінка формується за допомогою таких факторів: надлишок вільного часу, грошей, відповідна компанія, доступність алкоголю.

НАРКОМАНІЯ -  ХВОРОБА, ЩО ВІДБИРАЄ ЖИТТЯ

Наркоманія - це хвороба, що виникає внаслідок вживання наркотичних речовин та призводить до глибокого руйнування організму і навіть смерті. Якщо наркоман не отримує наркотик тривалий час, у нього з'являється абстиненція - болісні відчуття, які не кожен витримує і може навіть померти.

Підлітки вживають наркотики у шість разів частіше, ніж люди інших вікових груп.

За останні 10 років смертність від вживання наркотиків збільшилась у 12 разів, а серед підлітків у 42 рази!

Середня тривалість життя наркоманів 4-  4,5 роки після першої спроби!
Наркоманія є джерелом поширення ВІЛ-інфекції.

70% ін'єкційних наркоманів є носіями вірусів СНІДу!

Кількість злочинів, пов'язаних з наркотиками та сильнодіючими речовинами наркотичного походження за останні п'ять років збільшилась у шість разів.

Отже, ви дізналися про шкоду, якої зазнають організм і психіка від вживання тютюну, алкоголю та наркотиків. Подумайте про те, що чекає вас в майбутньому, якщо ви будете курити, вживати спиртне або наркотичні речовини. Треба ставитись з повагою до свого організму та поважати здоров'я оточуючих, тому що шкідливі звички однієї людини негативно впливають на організм іншої. Пам'ятайте: здоров'я, справжня радість життя і щастя не сумісні з тютюном, наркотиками і спиртними напоями. Живіть здоровим життям! Дайте змогу вашим дітям і онукам народитись здоровими і щасливими!



  20.10.

                             9 клас   Година класного керівника



Небезпека чекає нас в інтернеті навіть у звичайних, на наш погляд, життєвих ситуаціях. Прогрес - явище різнобічне, яке разом з користю і розвитком несе нові ризики та проблеми. Один із прикладів такої проблеми - кібербулінг. Це досить нове поняття для нашої країни, воно прийшло до нас із Заходу разом із чатами і соціальними мережами.

До найпоширенішіших типів кібербулінгу належать:

Використання особистої інформації.

  • Анонімні погрози.
  • Переслідування.
  • Тролінг і флеймінг.

 

Також в інтернеті існують такі загрози, як викрадення. Як це відбувається? Дуже просто. Зловмисник пише дітям з невідомої сторінки ,зображаючи з себе друга, таких людей зазвичай називають кіберзнайомими. Потім визначає місце зустрічі керуючись тим, що це його одноліток або друг зі школи. При зустрічі у дитини немає вибору, і вона не встигає нічого зробити, і потрапляє на злочинця. Потім таких дітей дуже тяжко знайти, і ніхто не знає , що з ними відбувається. В інтернеті існує безліч розваг, але для того щоб не потрапити під вплив зловмисників потрібно дотримуватися правил безпеки користування інтернету.

 

1.      Не поспішай викидати свій негатив у кіберпростір.

Перш ніж писати і відправляти повідомлення, слід заспокоїтися, вгамувати злість, образу, гнів.

2.      Створюй власну онлайн-репутацію, не купуйся на ілюзію анонімності.

Хоча кіберпростір і надає додаткові можливості відчути свободу і розкутість завдяки анонімності, існують способи дізнатися, хто стоїть за певним нікнеймом. І якщо некоректні дії у віртуальному просторі призводять до реального шкоди, все таємне стає явним. Інтернет фіксує історію, яка складається з публічних дій учасників і визначає онлайн-репутацію кожного - накопичений образ особистості в очах інших учасників. Заплямувати цю репутацію легко, виправити - важко.

 

3.      Зберігай підтвердження фактів нападів.

Якщо тебе дуже засмутило повідомлення, картинка, відео тощо, слід негайно звернутися до батьків по пораду, зберегти або роздрукувати сторінку самостійно, щоб порадитися з дорослими в зручний час.

4.      Ігноруй одиничний негатив.

Одноразові образливі повідомлення краще ігнорувати - часто кібербулінг внаслідок такої поведінки зупиняється на початковій стадії. Досвідчені учасники інтернет дискусій дотримуються правила: «Найкращий спосіб боротьби з неадекватними - ігнор».

 

У програмах обміну миттєвими повідомленнями є можливість блокувати повідомлення з певних адрес. Пауза в спілкуванні часто відбиває у агресора бажання продовжувати цькування.

Не варто ігнорувати агресивні повідомлення, якщо листи невідомого вам відправника систематично містять погрози або порнографічні сюжети.

У цьому випадку слід скопіювати ці повідомлення і звернутися до правоохоронців. Питаннями кібербезпеки займаються спеціально створені відділи міліції, й інтернетхулігана можна знайти й покарати. Якщо образлива інформація розміщена на сайті, слід зробити запит до адміністратора для її видалення.

Сподіваюся, ви ніколи не станете учасником кібербулінгу, адже ви всі озброєні відповідною інформацією про причини і наслідки такої інтернет-агресії.


18.10.

9 клас   Виховна година

Скажи «Ні» сучасному рабству

     У кожного з вас своя стежка, свій шлях до мети. І щоб із вами не трапилася біда, яка ставить людину в залежність від обставин, ви повинні добре знати – рабство в третьому тисячолітті існує і сучасний прояв його – це торгівля людьми.

Здається досить дивним, що сьогодні, в ХХІ столітті, ми змушені говорити про торгівлю людьми не в історичному контексті, а в реальному часі. На превеликий жаль, і зараз, мільйони людей у світі перебувають у рабстві. Звичайно, «нові раби» не носять кайданів, їх не пропонують відкрито на ринках, як то було у прадавні часи, на них ніхто не має легальних прав, тому що у всіх країнах рабство заборонено. Тим не менш, люди перетворюються на «товар», який можна продавати і купувати, використовувати як завгодно, а потім викидати як непотріб. Тому торгівля людьми вважається сучасною формою рабства, і розглядається на міжнародному рівні як злочин, що карається законом.

Світова спільнота намагається боротися з цим явищем, але не зважаючи на увагу міжнародних організацій до зазначеної проблеми, торгівля людьми останніми роками набула надзвичайного поширення.

Торгівля людьми розвивається надзвичайно стрімкими темпами. Прибутки від неї сягають астрономічних розмірів і щорічно приносять кримінальним угрупуванням мільярди доларів. Це третій за розмахом кримінальний бізнес у світі після торгівлі зброєю і наркотиками.

Торгівля людьми не визнає держаних кордонів, не робить різниці між багатими і бідними державами. За даними ООН, людей продають у рабство в 127 країнах світу. В 11 держав відмічених «дуже високий» рівень активності викрадачів людей, серед них – росія, Україна, Білорусь, Молдова і Литва.

Щороку в Україні, Білорусії, Болгарії, Молдові, Румунії до тенет работоргівців потрапляє близько 225 тис. людей. При цьому Україна є лідером Східної Європи за кількістю постраждалих.

Україна виступає одночасно і як країна призначення (в основному, з країн СНД і Азії), і як країна походження і транзиту (до Західної Європи, Японії, США, Австралії, Ізраїлю й ін.).Торгівля людьми — це протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці: це сучасна форма рабства.

Жертвою торгівлі людьми може стати хто завгодно, незалежно від статі, віку, соціального статусу. Навіть немовля може опинитися у рабстві. Так, наприклад, згідно статистики наймолодшому врятованому було 3 роки, а найстаршому – 73 роки. Постраждати від торгівлі людьми може як жінка, так і чоловік, як малозабезпечена людина, так і достатньо благополучна.

          Ви отримали певну інформацію з проблеми, якою розмірковують не тільки журналісти, а й юристи, правозахисники. І вам вибирати: ризикувати чи ні, ставати жертвами работоргівлі чи ні.

І все ж пам’ятаємо народну приказку: «Береженого Бог береже». А на мою думку, не вам шукати примарного щастя там, де воно вас чекає. Шукайте його у власному домі. Кому, як не вам піднімати українську економіку, будувати незалежну державу. І, знаючи закони держави, не втратити людської гідності, зберегти своє життя, здоров’я.


16.10.

9 клас  Година спілкування

Щоб не трапилось біди в ДСНС ти подзвони

Життя, як бачимо, не завжди протікає спокійно. Кожного дня ми з вами слухаємо новини. Скільки серед них прикрих, про нещасні випадки, які зненацька спіткали мирних громадян. Як важливо у таких ситуаціях, щоб людина не розгубилася, взяла себе в руки і пригадала, як поводитися за таких обставин, як врятуватися самій і як допомогти іншим.

І ось сьогодні ми з вами узагальнимо наші знання про існуючі надзвичайні ситуації

Надзвичайна ситуація – це порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об'єкті або території, що спричинене аварією, катастрофою, стихійним лихом чи іншою небезпечною подією, яка призвела (може призвести) до загибелі людей та/або значних матеріальних втрат.

За походженням надзвичайні ситуації класифікують наступним чином:



 НС природного характеру – небезпечні геологічні, метеорологічні, гідрологічні морські та прісноводні явища, деградація ґрунтів чи надр, природні пожежі, зміна стану повітряного басейну тощо.

 НС техногенного характеру транспортні аварії (катастрофи), пожежі, неспровоковані вибухи чи їх загроза аварії з викидом (загрозою викиду) небезпечних хімічних, радіоактивних, біологічних речовин, раптове руйнування споруд та будівель, аварії на інженерних мережах і спорудах життєзабезпечення, гідродинамічні аварії на греблях тощо.

 НС соціально-політичного характеру пов'язані з протиправними діями терористичного і антиконституційного спрямування: здійснення або реальна загроза терористичного акту (збройний напад, захоплення і затримання важливих об'єктів, ядерних установок і матеріалів, систем зв'язку та телекомунікацій, напад чи замах на екіпаж повітряного або морського судна), викрадення (спроба викрадення) чи знищення суден, захоплення заручників, встановлення вибухових пристроїв у громадських місцях, викрадення або захоплення зброї, виявлення застарілих боєприпасів тощо. 

 НС військового характеру пов'язані з наслідками застосування зброї масового ураження або звичайних засобів ураження, під час яких виникають вторинні фактори ураження населення внаслідок руйнування атомних і гідроелектростанцій, складів і сховищ радіоактивних і токсичних речовин та відходів, нафтопродуктів, вибухівки, транспортних та інженерних комунікацій тощо.

Ваші дії при виявленні запаху газу.(Сповістити дорослих, закрити крани на газових приладах, відкрити вікна, двері, зробити протяги, не вмикати електроприлади, викликати службу 104, не дзвонити зі свого телефону)

Ваші дії при виявленні вибухонебезпечних предметів. (Негайно повідомити дорослих, зателефонувати 101)

 Як діяти під час пожежі? (Неодмінно зателефонувати на 101, покликати дорослих, пробиратися до виходу, у лісі – йти проти вітру, накривши голову)


06.10.

9 клас  Година класного керівника

Козацька слава в Україні не згасне



Господь розселив людей по всьому білому світу. Кожному народові дав землю. У кожного народу своя земля ,для нас українців такою землею стала Україна.  Подарунок Бога для нас став рідним і святим, тому і захист своєї рідної землі – це найперший обов'язок народів.

Україна- полита потом і кров’ю сотень поколінь, їхніх працелюбних і героїчних предків. Шануймо героїчну історію нашого великого народу.

Українське  козацтво пов’язане  із втечами підневільних людей від свавілля шляхти в низинах Дніпра на Запоріжжі, де вони вважали себе вільними людьми – козаками. Втікачі селилися понад Дніпром за порогами.

На острові Хортиця, де знаходився цвіт козацтва, зародилася знаменита Запорозька Січ.

Існує досить поширена думка, що в запорозькі козаки приймали всіх, хто приходив на Січ. Проте це не так. Щоб стати справжнім козаком, слід було пройти дуже нелегку школу: козак повинен був не тільки бути неперевершеним воїном, але так само знати грамоту, а потім скласти суворі іспити, які витримували не всі, тож не всі й ставали козаками

Не встигли загоїтись важкі рани минулої війни , як на Україні

прогриміли нові постріли і вибухи гранат, де гинуть найкращі сини України.

В тривожний час непросто говорити….

Всі мріємо, що спиниться війна.

Там гинуть люди, їм би жити й жити,

Але від пострілів здригається земля.

Що буде далі? Чи настане завтра

Для тих людей, що зараз у бою?

На них чекають вдома їхні мами.

Благаю, припиніть вже цю війну!

Схилімо наші голови перед світлою пам’яттю тих лицарів, котрі в ці далекі

роки стали на смертельну боротьбу з ненависним ворогом , і тих воїнів, які в

наш час загинули за волю України.

https://www.youtube.com/watch?v=SIkEhhihc-Y

 

Безпечні осінні канікули – це запорука того, що ви добре відпочинете і повернетеся до навчання здоровими

https://www.youtube.com/watch?v=eGmqrG0SbCo


04.10.

9 клас   Виховна година

Благословенна та держава, що має відданих синів



Україна велика європейська держава. Вона має більшу територію, ніж такі країни, як Франція, Іспанія, Швеція.

Україна розміщена в центрі Європи. Географічний центр Європи знаходиться в с. Ділове Рахівського району Закарпатської області.

Щоб перетнути нашу Батьківщину з заходу на схід пішки, треба йти 90 днів, долаючи щодня 30 км .

На території проживає понад 110 національностей.

24 серпня 1991 року було прийнято Акт проголошення  незалежності України.

На долю нашого народу випало багато  героїчного і водночас трагічного.

Здавна земля наша була ласим куском для сусідів. Історія України – це історія народу, який протягом століть боровся за свою незалежність.

Ніхто не уявляє України без Запорізької Січі і тих, хто віддав своє життя за щастя народу.

За кращу долю боролися й відомі усьому світові Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Василь Стус.

Сьогодні Україна перебуває в дуже тяжкому становищі, коли найкращі її сини йдуть захищати свою неньку-Україну від загарбників. Прикро дивитись, що  від великої, могутньої, самобутньої держави бажають відокремити деякі частини на свій смак. Серце крається від того, що робить це представник «так званого братського народу», з яким у українців спільне коріння, багатовікова культура та життя пліч-опліч.

Нашу державу населяють представники більш ніж 130 народів, які дружньо, з повагою відносяться до культур інших народів. Саме тому, що всі ми різні та відрізняємося кольором волосся, шкіри, очей,  національним вбранням та мовою, культурою та релігією, але єдині в прагненні створити свою країну могутньою, ми і є надбанням незалежної, унітарної, багатонаціональної країни, яка зветься УКРАЇНОЮ.

Саме тому зараз в період військового стану  найкращі сини своєї держави – чоловіки різного віку, національностей, професій в єдиному прагненні – захищають не тільки свої сім’ї, дітей та друзів, а саме свій дім – Україну.

Всі ви об’єднані однією думкою – щоб настав мир у нашій країні та всі наші воїни повернулися додому з перемогою. Великий народ, що має таких синів.

Тоді, коли кожен українець запалить у своїй душі вогник патріота, весь народ понесе його у своїй дорозі. Патріотизм кожного із нас, любов до ближнього і до країни  поведуть  державу вперед.

https://vseosvita.ua/library/videoprezentatsiia-vystoialy-peremozhemo-649877.html


02.10.

9 клас  Година спілкування

Місячник військово-патріотичного виховання

Тиждень морального виховання

До Дня Захисників і Захисниць України



1 жовтня Україна відзначає одразу три головних свята для держави – це День захисників і захисниць України, Покрова Діви Марії (Богородиці) та День українського козацтва.

Для українських козаків день Покрови Божої Матері також був найбільш шанованим святом. В цей день у козаків відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю Заступницею і Покровительницею. На Запоріжжі в козаків була церква святої Покрови. Відомий дослідник звичаїв українського народу Олекса Воропай писав, що після зруйнування Запорізької Січі козаки, що пішли за Дунай, взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву – Козацька Покрова. З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва . Якщо раніше свято козацтва відзначалося 14 жовтня, то нині, за новим календарем  - 1 Жовтня

На жаль і зараз над нашою Батьківщиною нависла загроза війни. Всі українці згуртувалися навколо цієї біди. Зараз як ніколи дуже важливо проявити свою громадянську позицію.

Неймовірну мужність виявляють наші українські захисники Батьківщини, проявляючи неабиякий героїзм у сучасній боротьбі за незалежність і цілісність нашої держави. Українські військові та добровольці  залишаються завжди вірними Присязі українському народові, вони демонструють готовність віддати життя за мир і спокій в Україні.

Українська  армія  може  поправу  пишатися  своєю  історією, своїми  традиціями.   Бо  ніколи  наші війська  не  загарбували  чужих  територій, не  засягали  на  чуже  добро,  чужі  землі, ніколи  не  були  агресорами.

 

https://www.youtube.com/watch?v=4AOfdRgBkNw

 


29.09.

9 клас   Виховна година

День памяті жертв Бабиного Яру



                                                                            …Великий Боже, ми з твоєї згоди

Проходимо дорогу в Бабин Яр,

Де смертно ти поєднуєш народи,

Щоб зберегти життя й свободи дар…

Дмитро Павличко

           В історії нашого народу багато трагічних сторінок. Однією з них є Бабин Яр - символ трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі.

 Бабин Яр – це трагедія всього людства, але сталася вона на українській землі. І тому українець не має права забувати про неї так само, як і єврей. Бабин Яр – це наша спільна трагедія, трагедія всього єврейського і українського народу.

https://www.youtube.com/watch?v=xV26STctYQU


27.09.

9 клас    Виховна година

Де найкраще місце на Землі



Багато гарних сіл на світі,

Але мені миліш за все

Моє село в зеленім вітті

Прекрасніше понад усе.

 

Коли ми народилися, то першим побачили обличчя матері, відчули ніжність погляду і тепло її рук. Для нас у перші хвилини життя вона являла собою всесвіт, поза яким іншого не існує.

Але і цей материнський образ поки що нечіткий. Минають тижні, місяці і ми починаємо сприймати рідну людину в окремих рисах, розрізняємо інтонації материнського голосу, материнську поставу.

Збігає час , а навколо материнського світу починає виростати інший, який стає близьким нам, перетворюється на дорогоцінні частинки, які поступово складають наше «я».

Що це за світ? Він – наша кімната, найближча міська чи сільська вулиця,  сусідські діти, автомобіль чи потяг, які мчать кудись за межі нашого дитячого сприйняття, адже інтуїція підказує нам, що земля ширша за ту , що перед нашими очима , що є інші села і міста.

Але й там , де  ми з вами живемо , з кожним новим днем світ стає багатшим , ніж учора.

«Вчора» відступає далі і далі, відкриваючи простір далеких часів.

І ось настає священний  час , коли все це велике і маленьке, що ми усвідомлюємо , що нас оточує , що є для нас минулим, і майбутнім, зливається в одне коротке слово – Батьківщина.

Будьте горді, чесні, розумні, любіть свій рідний край!

Ми дорослішаємо, матері сивіють – такий закон життя, але ніколи не старітиме наша квітуча земля, адже її майбутнє у наших руках.

Будь вічно молода й благословенна, радуй нас щасливими голосами дітлахів, золотою пшеницею, синім небом, наша рідна земле!

 


25.09.

9 клас Година спілкування

Тиждень протидії булінгу



Що таке конфлікт? Чи можливе існування без конфлікту? Напевно ні, адже наше життя проходить поміж інших людей, яких ми намагаємось зрозуміти...

Між ким найчастіше виникають конфлікти? Конфлікти іноді загострюються так, що мирним шляхом їх уже дуже важко вирішити. Тоді виникають війни. І то є дуже великою бідою для людства.

Отже, сьогодні ми будемо говорити про конфлікти, причини їх виникнення та шляхи подолання. Пригадаємо таке явище, як булінг. Інакше кажучи, будемо вчитися виходити з конфліктних ситуацій як мудрі, виховані, інтелігентні люди.

Що ви відчуваєте, коли чуєте слово «конфлікт»?


К- крик

О- обурення

Н- ненависть

Ф – фронт

Л – лайка

І – ізоляція

К –криза

Т–тиранія


 

Всі слова негативні. Чи може конфлікт мати позитивне значення? Потрібно шукати вихід і бачити конфлікт, як можливість з’ясувати причину невдач, непорозумінь, початок нового, пошук істини…То ж давайте розпишемо конфлікт з позитивної точки зору (компроміс, оптимізм, новизна, фундамент, людяність, ідея, красномовство, толерантність)

Конфлікт — це зіткнення інтересів. І, як будь-яке зіткнення, конфлікт може принести і радість перемоги, і гіркоту поразки. Поведінку людей у конфліктних ситуаціях вивчає наука конфліктологія. З точки зору цієї науки, є чотири стратегії поведінки під час конфліктів: пристосування, уникнення, співпраця, суперництво.

Говорячи про конфлікти, ми не можемо не згадати про булінг.

Дорогі діти! В житті, як на довгій ниві, все може трапитися…Конфлікти  отруюють людині життя. Та коли вже потрапили в складну ситуацію,  я вам бажаю  знайти мирний спосіб врегулювання конфлікту.

Антонім слову конфлікт – дружба!  Школа – наш рідний дім! Багато хто з вас, можливо, саме у школі, знайде собі  друзів на все життя, можливо, навіть, свою долю! Давайте не будемо гаяти час на конфлікти, а насолоджуватися кожною миттю поряд з друзями.


22.09.

Година класного керівника

До Дня партизанської слави

 


22 вересня щорічно в Україні відзначається День партизанської слави. Раніше в це свято згадували в основному партизанів Другої світової війни. Але з 2014 року і в 2022 році в багато партизан з'явилося серед наших сучасників. Ці хоробрі люди протистоять озброєним солдатам на тимчасово окупованих росією територіях.

День партизанської слави - історія свята

День партизанської слави був заснований указом Леоніда Кучми в 2001 році "на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у Другій світовій війні". У цей день щорічно вітають партизанів і вручають їм нагороди.

Історія партизанського руху українців

Під час Другої світової війни на українських територіях в тилу нацистів діяло близько 200 тисяч партизанів. Серед військовослужбовців партизани були як в числі Червоної Армії, так і серед УПА. Вони звільняли з німецького полону своїх солдатів.

Повстанці завдавали великих втрат армії Гітлера, сприяли швидкому просуванню Радянської Армії та деокупації українських міст.

Факти про українських партизанів

  • Партизани зробили великий внесок в українську культуру. Про партизанський рух складено чимало народних пісень.
  • Головним центром формування партизанських загонів була Сумська область. Тут партизанам було зручно діяти через велику площу лісів.
  • Партизани в основному займалися прихованими диверсіями і розвідкою, але іноді вступали у відкритий бій. 2 грудня 1941 року в Чернігівській області партизани розгромили німецький гарнізон з 100 солдатів.
  • У 1943 році понад 17 тисяч українських радянських партизанів брали участь у битві за Дніпро. Завдяки їм вдалося обладнати багато переправ через річку.
  • Після початку повномасштабної війни з Росією українські партизани показують дива відваги на окупованих територіях. Вони регулярно нагадують окупантам, що ті перебувають на українській землі. Наприклад, у місті Токмак Запорізької області партизан підірвав себе разом з двома окупантами.

 

https://www.youtube.com/watch?v=C3CJv_N13QM


20.09.

9 клас  Виховна година



Ми, українські школярі,

звертаємось до всіх народів світу

від щедрої, квітучої землі.

Скажімо разом:

Ні – війні, так – МИРУ й сонцю в небі голубому!

МИР – це злагода, це – воля,

і рідна мова й пісня мами колискова!

Наші серця закликають до МИРУ!

Хай буде МИР!

Хай буде мир у нашій рідній Україні!

 

За ініціативою Генеральної Асамблеї ООН цей день з 1982 року є Днем усесвітньої відмови від насильства й вогню. З тих пір свято, яке з 2002 року відзначається 21 вересня, залучило мільйони людей, охопивши багато країн і регіонів. Щорічно 21 вересня День миру відзначають і в Україні. Таким чином наша держава підтримує рішення Генеральної Асамблеї ООН і підтверджує відданість країни ідеалам миру.

Сьогодні над Україною закружляли темні хмари лихоліття. Чорні сили хочуть розірвати на частини нашу державу, забрати в нас мирне щасливе життя. Наша держава не готувалася до війни. Ми – мирні люди. Але десятки тисяч людей за покликом серця взяли зброю в руки й стали на захист рідної землі. Волелюбні нащадки козацького роду з чистими душами та добрим серцем стійко витримали зло та ненависть ворога й не озлобились, а там, у воєнних таборах, з радістю читають листи подяки українських школярів. Ще недавно ми з вами не знали дуже багатьох слів, пов’язаних із війною, тепер же майже кожну родину так чи інакше опалило полум’я військових дій. Ще недавно ми не особливо звертали увагу на слова «Слава Україні – Героям слава», а тепер ці слова набули нового змісту. Наразі вже точно зрозуміло, кому ці слова адресовані

Діти, шануйте і любіть свою  прекрасну, рідну неньку - Україну, шануйте славні традиції, звичаї нашого народу, пам’ятайте завжди і скрізь, що ви – діти козацького роду, онуки славних пращурів великих, що не корились ні мечу, ні кулеметному вогню, а свято вірили у світле майбутнє своєї держави.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6DXjvl989JQ


18. 09.

9 клас  Година спілкування

Тиждень миру



Батьківщина — це те місце, де народилася людина, де промайнуло її дитинство із дивом-казкою, матусиною піснею, батьківською ласкою. Батьківщина — це рідний дім, де завжди з любов’ю чекають нас наші рідні. Батьківщина — це стежка, якою ти пішов до школи.

Сотні видатних українців були та залишаються творцями світової історії. Художники та науковці, політики та композитори, актори та письменники — всі вони дають нам можливість за кордоном чи в себе вдома з гордістю сказати: «Я — українець!».

 

Україна. Ми вбираємо її з першим своїм подихом, дотиком, молоком матері. Діти – наше майбутнє, майбутнє нашої країни, наша надія і радість.

Непохитна наша історія.

Де була створена перша демократична конституція? В Україні!

Де було відкрито першу Академію у Східній Європі? Так. В Україні!

Наша співуча українська мова… Вона м’яка, вона модна, вона унікальна! Чого тобі не вистачає, щоб бути українцем? У тебе є розум, серце, український паспорт. Україна – це твоя земля, це твоя Батьківщина, не дай себе вирвати з її життя.

Потрібно бути українцем не в документі, а тілом і душею!

Ти з легкістю обереш відповіді на запитання: Який твій символ? Який твій будинок? Який твій герб? Який твій прапор? Українська нація унікальна і неповторна! Радійте, що Ви – українці! Моя хата з найкращого краю в світі! Які у Вас виникають емоції щодо синього і жовтого кольорів?

Осінь така золота – тільки в Україні! Небо таке блакитне – тільки в Україні! Успішна кар’єра кожного українця – шлях до процвітання усієї країни. Чи козацького ти роду? Звільни себе – відкрий серце Україні.

Як часто ти згадуєш, що ти – українець? Україна без українців – неможлива!

Ми живемо серед золотої блакиті. Більшість людей нашої держави відчувають себе українцями. Саме тут ми люди.

Я – українка. А ти?

Чи є у тебе інша Батьківщина?

Я – українець, і у мене є мета!

Ми були. Є. І будемо!

 

https://www.youtube.com/watch?v=VzCYk59KQG4


15.09.

9 клас   Година класного керівника

 


Національний День Батька святкують в Україні у вересні. Це поки неофіційне свято, а дата запропонована низкою громадських організацій. Традиційні святкові заходи підкреслюють важливість ролі батька і сім’ї в цілому.

Нагадаємо, що Всесвітній або Міжнародний День Батька святкують у третю неділю червня, а традиція почалася в США. Там він святкувався з 1966 року. В Україні, поряд з Національним святом, поважають і цю дату. Син, що став батьком - символ спадкоємності поколінь. Національний день батька відзначають у багатьох країнах. Великобританія, Канада, Японія, Франція і Ірландія, як і багато країн світу, приєдналися до міжнародної ініціативи.

Всенародний День Батька в незалежній Україні ще порівняно молоде свято, що отримало путівку в життя 18 вересня 2009 року, але в цьому є щось, що не можна передати словами.

Під час прес-конференції, що проводилася ініціаторами Всенародного Дня Батька в Україні 18 вересня 2009 року в УНІАН, було оголошено, що кожну третю неділю першого осіннього місяця (вересня) стає датою, коли українське суспільство виказує своє особливе шанування цим загальнолюдським сімейним і державним цінностям.

Вся українська спільнота неухильно прагне до моделі доброго і турботливого батька. Навіть не дивлячись на те, що сьогодні на батьків  іноді покладено основне матеріальне забезпечення родини, не можна, щоб це йшло в розріз розвитку та збереження здорових стосунків в рідній сім’ї. Так закладено Богом споконвіку, що Батько є відповідальним за збереження життя дитини, її виховання і духовну настанову. Звичайно ж це відбувається в тісному партнерстві з мамою, яка також бере активну участь у всіх цих процесах, але навіть для неї її чоловік і батько їхніх дітей нерідко є опорою і підтримкою, яку може забезпечити тільки любов і турбота Отця .

Ми також в цей Всенародний День Батька в Україні приєднуємося до привітань всім українським батькам та бажаємо їм Божих благословень в усьому! Зі святом Вас!

В 2023 році Всенародний День Батька припадає на 17 вересня.

Любі діти! Привітайте своїх батьків зі святом.

 


13.09.

9 клас  Виховна година

Народна мудрість каже: «Без здоров’я немає щастя», «Найбільше в світі багатство – це здоров’я».



Як ви розумієте цю мудрість?

Правда, здоров’я – всьому голова. Коли людина здорова, то вона дужа, весела, красива, сильна, витривала, смілива, тому що вона себе прекрасно почуває і може наполегливо працювати, навчатись, може робити те, що їй до душі, займатись улюбленою справою. А коли щось болить, то сили немає, радості також, бо всі думки про одне – позбутись болю. Отже, бажаю всім доброго  здоров’я! Будете здорові будете щасливі й радісні.

А як же берегти своє здоров’я?

Берегти своє здоров’я – це означає вести здоровий і активний спосіб життя: робити зарядку, ходити в походи, займатись посильною фізичною працею, відвідувати спортивні секції, любити і дотримуватись чистоти, тому що чистота – запорука здоров’я. А ще виробляти в собі добрі, корисні звички, позбавлятись та уникати поганих, шкідливих.

Давайте пригадаємо, які звички корисні, а які – шкідливі?

Треба добре знати і завжди дотримуватись правил поведінки, які ви всі вивчали на уроках з основ здоров’я, щоб уникнути неприємностей і нещасних випадків. Ми любимо життя за те, що можемо насолоджуватися красою природи, радіти зустрічам із друзями, щодня дізнаватися про щось нове у світі, який нас оточує. Ваше життя тільки-но починається, і воно сповнене надіями та планами.

 

https://www.youtube.com/watch?v=gMu8qHFdegs


11.09.

9 клас    Година спілкування

Українське кіно



День українського кіно щорічно відзначається в другу суботу вересня. Цього року свято випадає на 9 вересня. Українське кіно з кожним роком стає популярнішим, адже все більше українців хочуть дивитися національний кінопродукт. В Україні є 5 державних кіностудій, найвідоміша з яких носить прізвище Довженка.

День українського кіно: історія свята

Свято було засноване указом Леоніда Кучми і встановлено на другу суботу вересня. А датою "народження" українського кіно вважають 1896 рік. Тоді в Харкові режисер Альфред Федецький зняв кілька хронік. Один зі знятих фільмів був продемонстрований в Харківському оперному театрі.

Після цього українське кіно стало стрімко розвиватися. У 1928 році розпочала свою роботу Київська кінофабрика, яка незабаром стане кіностудією Олександра Довженка. У 1930 році в прокат вийшов перший звуковий фільм.

У ХХ столітті на екрани вийшло чимало українських фільмів, які стали культовими. У цьому столітті стали відомими на всю країну такі актори вітчизняного кіно, як Богдан Ступка, Іван Миколайчук і Леонід Биков.

 

 



08.09.

9 клас    Година класного керівника

Безпечна країна

 


 

Національний проєкт «Безпечна країна» створений з метою – вже сьогодні змінити Україну, зробити її більш комфортною, привабливою і безпечною. Проєкт засновано Міжнародним благодійним фондом «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод».

«Безпечна країна» – це перелік напрямів, кожен з яких вимагає негайного втручання і рішучих дій:

1.  Безпека дорожнього руху, зниження смертності та травматизму на дорогах

2.  Екологічне середовище – наше ставлення до довкілля

3.  Навички поведінки в екстрених ситуаціях

Наша мета – створити безпечну країну для кожного!

 

https://www.youtube.com/watch?v=YM430Elk1YI


06.09.

9 клас  Виховна година

Грамотність – ключ до успіху

Починаючи з 1966 року, 8 вересня відзначається  Міжнародний день грамотності (писемності).

Грамотність допомагає дітям, молоді, дорослим засвоїти найважливіші життєві навички, які дають можливість гідно протистояти життєвим викликам. Грамотність є основою для здобуття нових знань і вмінь. Бути грамотним дуже важливо для будь-якої людини,  адже багато чого в житті ми домагаємося завдяки вмінню правильно висловлювати свої думки і з повагою ставитися до мови наших предків. Грамотність передусім характеризує інтелігентну  й освічену людину. У найширшому значенні – це не лише вміння читати, писати, правильно говорити, зрозуміло висловлювати думки, а й спосіб сприймання світу, відтворення його у свідомості. Людина реалізується у культурі думки, культурі праці, культурі мови.

Отже , мета Міжнародного дня грамотності – нагадати людям, що бути грамотним – важливо!

 

https://www.youtube.com/watch?v=eLFbDEBM8zI


04.09.

9 клас  Година спілкування

Єдиний урок БЖД та правил дорожнього руху



«Абетка пішохода»

https://www.youtube.com/watch?v=ueVvFXSep4U


01.09.

9 клас        Виховна година



Попри те, що в Україні війна, навчальний рік розпочинається як і завжди — 1 вересня. Цього дня також заведено святкувати День знань. Це свято завжди було сповнене лише світлими та теплими спогадами про перший дзвоник, вчителів, квіти та нових друзів. То нехай же і цього року, в яких би умовах це свято не пройшло, ми зустрінемо його щасливими.

Перший урок

Тема нашого уроку сьогодні «Живе і буде жити Україна, ніхто не спинить крил наших політ». Стійкість та незламність українців на шляху до Перемоги сьогодні захоплюють весь світ. Ми – українці, наша любов до України за останній час зросла до неймовірних розмірів

Окупанти, посягнувши на українські землі, сподівались захопити Вільний Народ за декілька днів, забувши про те, що століттями чужинці дивувалися неповторній Звитязі Українського воїна. Так і сьогодні, коли за короткий термін, за підтримки потужного всеохоплюючого волонтерського руху, Збройні Сили України перетворилися на одну з найбільш боєздатних та дієвих армій, а український народ не припиняє дивувати світову спільноту своєю злагодженістю та звитягою. Дякуючи незламному духу наших воїнів, ми з вами маємо змогу розпочати навчання, проводити вільний час із користю, спілкуватись.

https://naurok.com.ua/i-chastina-pershiy-urok-2023-2024-n-r-zhive-i-bude-zhiti-ukra-na-nihto-ne-spinit-kril-nashih-polit-357911.html

 

Інструктаж з БЖД

Правила поведінки під час дистанційного навчання

https://www.youtube.com/watch?v=EpF_mv_gfWo

Немає коментарів:

Дописати коментар